Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Лаптопа е Dell Inspiron N5010.От известно време започна да загрява и да става бавен.Последните дни направо си забиваше като се включи.Занесох го да го почистят и преинсталират, но така и не се оправи и казаха, че е от харда. Смених харда с чисто нов, тъй като моя имаше 5% мъртви клетки, но така и не се оправи. Някакви идеи от какво може да е, тъй като не разбирам много от компютри. Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало изтеглете си Aida64 отивате в компютър датчик за да видим какви са температурите все пак. Може да пуснете и стрес теста за десетина минути като по време на теста следете температурите и ако минат 75 градуса го спирайте. Направете шотове с температурите и ги пуснете в следващия си пост за да ги погледнем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Само не разбрах въпросния стрес тест къде се намира :)

Редактирано от Александър. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Само не разбрах въпросния стрес тест къде се намира :)

Инструменти-> Тест за стабилност

Маркирате отстрани да стресира всичко и давате старт

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Предполагам това трябваше да снимам. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това трябваше.

Температурите са в нормите от това което се вижда и не би трябвало вече проблема да е там. Единствено на диска ми се струва леко над нормите но там няма какво да направите за охлаждането му.

При подмяната на диска нова инсталация ли направихте или копирахте тази от стария диск?

Преди проблема е бил че е бавен и е забивал, а сега в какво се състои?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали са го преинсталирали наново, трябва да попитам. Сега не забива,но от време на време много забавя. Например като пусна нещо да се тегли, програмата за теглене utorrent забива моментално и от там целия компютър става много бавен. Също така интересно е, че когато например изтрия/ разархивирам файл/архив той си остава и след refresh изчезва (отива си в кошчето) и бутоните които F1,F2,F3 и т.н. не извършват допълнителните си функции за заглушаване/намаляване/увеличаване за звука и др.

Редактирано от Александър. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали са го преинсталирали наново, трябва да попитам. Сега не забива,но от време на време много забавя. Например като пусна нещо да се тегли, програмата за теглене utorrent забива моментално и от там целия компютър става много бавен. Също така интересно е, че когато например изтрия/ разархивирам файл/архив той си остава и след refresh изчезва (отива си в кошчето) и бутоните които F1,F2,F3 и т.н. не извършват допълнителните си функции за заглушаване/намаляване/увеличаване за звука и др.

Това със свалянето и забиването при Utorrent е често срещан проблем. Свалете Bittorrent и вижте там дали ще забива докато сваляте :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммм 

Ако след смяната на диска нещата са си били като на стария диск програми файлове и т.н. вероятно са направили директно копие на стария диск което има вероятност да е пренесло и вече възникналите проблеми с ОС поради наличните лоши сектори. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммм 

Ако след смяната на диска нещата са си били като на стария диск програми файлове и т.н. вероятно са направили директно копие на стария диск което има вероятност да е пренесло и вече възникналите проблеми с ОС поради наличните лоши сектори. 

Може да опита с един chkdsk /f и да видим какво ще стане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да пусна ли chkdsk?

Да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.