Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ако някой може да помогне с решаването че положението е много зле

Дадено е триъгълник ABC в който BC=a=7 , AC=b=8 , ъгъл ABC=r=120 градуса
Намерете:
a) AB=c=?
b) Радиуса R на описаната около тръгълника ABC окръжност

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой може да помогне с решаването че положението е много зле

Дадено е триъгълник ABC в който BC=a=7 , AC=b=8 , ъгъл ABC=r=120 градуса

Намерете:

a) AB=c=?

b) Радиуса R на описаната около тръгълника ABC окръжност

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

2.4 Форумът е снабден с търсачка, намираща се над прозорците с темите. Употребата й е задължителна с цел избягване на дублиращи се теми. Коментарите към такива теми ще бъдат премествани към вече съществуващите или изтривани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Eyub Eyubov
      Здравейте! Имам няколко задачи по дескриптивна геометрия, някои ги направих де ,но ми останаха 2 задачи и не мога да се сетя как да ги направя .Имам да изобразя равнини α (7,4,5), β(-6,5,4),   и да намеря разгъвка на пирамида определена от точките А(8,4,1),B(4,8,0),C(1,1,0),V(4,4,8). За равнините искам просто да ми се покаже как става долу горе се сещам но не съвсем.Благодаря предварително!:)
    • от ProfessionalGamer_1997
      Здравейте аз съм 6 клас. Значи оценките ми от втория срок по математика са 2,3 моля кажете какви оценки трябва да изкарам, че госпожата да ми пише 3.Тя е сравнително добра и според вас може ли накрая на годината да ми даде да решавам лесни задачи ?  Първия срок завърших с 3 по-лесно но сега не знам как ще се справя. Просто предмета никак не ми се отдава уча упражнявам се, но не го разбирам.
    • от IvanStr89
      Здравейте!
      Преди време сигурно има 8-10 години имах една програма,която като я стартираш натоварваше процесора на 100 процента и показваше колко математически изчисления може да направи за 1 минута.Събиране,изваждане,делене и впрочем.Мисля че е перфектен начин да видиш колко е мощен процесора на даден компютър,а не само да виждаш рейтинга му по дадени тестове.Няколко часа я търсих за да я намеря обаче така и не успях.Ще съм много благодарен ако някой помогне.От мене Бирата

Благодаря предварително на всички от форума.
    • от nexuspower
      Добър ден. Имам нужда от помощ за моята курсова задача. Ако може да ми разясните задачите.Ето снимка: http://prikachi.com/images.php?images/287/7740287t.png

а = 5;
      Благодаря предварително.
    • от Росен Чакъров
      Въпроса ми е възможно ли е да се научи уеб програмирането и да го правя без знания по математика..и като цяло възможно ли е каквото и да е програмиране без математика?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.