Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

FIGI_78

що е то-подлост? Дайте примери от живота и направете изводи побеждава ли ?

Препоръчан отговор

Времената се промениха  и 50 % от хората гледат да прецакат другия. Побеждава ли подлостта и злината в живота? Разкажете нещо интересно от живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко са ти сериалите и жълтите сайтове ли?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересна тема.Ето ти малко думички

Егоизъм - Инстинкт за оцеляване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вълчи живот се живее! Може в глутница да влезеш, но плячката е малко и ще се карате. Може и единак да си. Рядко има плячка ама е сладка и знаеш, че няма кой да те издъни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази дума подлост не я употребявам

А иначе и преди 1989г. пак си имаше доносници гледащи да прецакат съседа, колегата, роднината и т.н.

Към днешна дата, влизаш в едно магазинче за фотоапарати и гледаш само как почват да те будалкат, с цел да ти продадат нещо.

Какъвто и залежал боклук да им е останал, все ще го изкарат че е много добър избор.

От по лични случки, има един дето едно време ми се пишеше приятел, пък миналото лято беше решил да ме заблуждава умишлено, с цел да угоди на едно друго лице. Аз си му го казах де, ама той пък ми се разсърди, ха ха ха ...

Нищо де, ако се променят обстоятелствата и му потрябвам пак, може пък да се окаже че му е минало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Уикиречник пише:

Подлост - проява на двуличие, безочлив егоизъм, предателство поради слабост, аморална ценностна система.

Едва ли има човек, който да не е изпитал какво е подлост, но не бих искала да си спомням и коментирам случаи от моя живот.

Мадона е права, че сериалите и жълтите сайтове изобилстват от примери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предателството е подлост нали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Времената се промениха  и 50 % от хората гледат да прецакат другия. Побеждава ли подлостта и злината в живота? Разкажете нещо интересно от живота.

Колежке, нещо много малък ми се вижда процента. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не мила!

Предателството си е предателство и е много по тежко от подлостта!

Във  военно време, предателите ги разстрелвали!

Затова не ти поставих  +

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-уродливата проява на подлостта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да ,наистина най-близкият човек като те предаде,най-много боли.Най-подло е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом всички сме ставали жертви на подлост, а тя се причинява от хората, това означавали, че и ние сме били подли дори и да не сме го искали? Защото никой не харесва подлостта, но всеки е страдал от нея..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..със сигурност малко или много всеки един от нас може да е постъпвал някога в живото си подличко,дори и с днешна дата, поради специфичност и обусловности на живот и среда в които най-често иска или се себеизразява!..все едно някой с категоричност да убеди всички,че никога не е лъгал ?..хайде,бре?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подъл не означава егоист. Подъл означава мръсен,долен.Да направиш мръсотия.Което се среща често,но не всеки го прави мръсното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подъл означава мръсен,долен.Да направиш мръсотия.

Абе то си зависи на кого му подливаш вода. Ако е някой враг, тогава си е нормално да го прецакаш.

Или например ако го знаеш някой че е доказан педофил, тогава е нормално да го натопиш анонимно че отглежда канабис на тавана си. Като го приберат на топло в пандиза зарати тревата, го знаеш че през прекараните там годинки няма да може да се гаври с деца. Значи извършената подлост с анонимния сигнал, се превръща в благородно дело.

А сигналът трябва да е анонимен, щото иначе на излизане от някоя бакалия, можеш да видиш как ти гори колата на паркинга.

Ако го знам някой че е гуру на някоя опасна сатанинска секта, и ако съм научил нещо компрометиращо за него , няма да му се размине. За такиви болни мозъци прошка не може да има. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вълчи живот се живее! Може в глутница да влезеш, но плячката е малко и ще се карате. Може и единак да си. Рядко има плячка ама е сладка и знаеш, че няма кой да те издъни.

Да може и това да е. Ако са истински хората от тази "глутница" може да се подели плячката, но зависи до характер, както е казъл Алеко >> Разни хора, разни идеали. Повечето гледат за себе си и не се интересуват за другия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..със сигурност малко или много всеки един от нас може да е постъпвал някога в живото си подличко,дори и с днешна дата, поради специфичност и обусловности на живот и среда в които най-често иска или се себеизразява!..все едно някой с категоричност да убеди всички,че никога не е лъгал ?..хайде,бре?!

Аз под "подлост" разбирам осъзнато и целенасочено подливане на вода на някого, интригантстване, двуличие и т.н. Които се случват постоянно. Ясно е, че всеки е лъгал, на мнозина се е случвало да прецакат някого съзнателно или не. Но ако става дума за моментна ситуация, не бих го нарекъл подлост... особено ако на човек му е кофти в някаква степен за това, което е направил.

Иначе от долните хора, които съм виждал в живота си съм забелязал, че много от тях се съсухрят и състаряват от злобата си. Дори и да са на 30 години. Други пък много често се прецакват и губят всичките си приятели от интригантство, двуличие и опитите си да печелят на техен гръб. Общо взето, подлостта и злобата те "самонаказват" в някои аспекти. Някой може да го нарече карма... друг - логично стечение на обстоятелствата, когато прецакваш много хора и те най-накрая се усетят. 

Разбира се, забелязвал съм, че подобен тип двулични и подли хора са много успешни на професионалната арена... и само в последните две години ми се е случвало два или три пъти да пострадам сериозно откъм работа от такива хора. (Говоря за различни субекти на различни работни места.) Тъй че да, подлостта надделява, ако говорим за това да си докараш повече кинти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бойко Борисов... подъл лицемер - мени си мнението по 10 пъти на час, изцепката за пускането на магистралата дето закъсняло и станала катастрофа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе от долните хора, които съм виждал в живота си съм забелязал, че много от тях се съсухрят и състаряват от злобата си. Дори и да са на 30 години. Други пък много често се прецакват и губят всичките си приятели от интригантство, двуличие и опитите си да печелят на техен гръб. Общо взето, подлостта и злобата те "самонаказват" в някои аспекти. Някой може да го нарече карма... друг - логично стечение на обстоятелствата, когато прецакваш много хора и те най-накрая се усетят. 

Да да, има такиви душици дето само гледат да използват за услуги и облаги други хора и не им пука да прецатат който и да е. Те не правят разлика между роднини, приятели, познати, съседи , колеги и т.н. Прецакват систематично всеки когото могат, ако имат изгода някаква от това. Знам вече за няколко такиви подлеци прецаквачи измрели преждевременно. Знам и още живи ( към днешна дата) които са тръгнали по същия път. 

Абе дали ще му викаме карма или божи съд, резултатът е горе-долу същия, който не спазва и нарушава грубо и систематично ето тази попска заповед:

10. Не пожелавай къщата на ближния си, не пожелавай жената на ближния си, нито слугата му, нито слугинята му, нито вола му, нито осела му, нито какво да е нещо, което е на ближния ти.

го ловят коварни болести и става преждевременно храна за червеите из гробищата.

А иначе за реакциите на хората които усетят някой че е подлец, имам жив пример на една госпожа която се опитва да иска услуги от всякакви хора. Все едно че са й длъжни да й помагат. Еми ако й мине номера първия път някой да й свърши работа, после се усеща човека и повече не общува с нея. Пък и тя като усети че повече не може да използва някого, гордо заявява че не говори с него. Станало е така че в квартала в който живее не говори с никого. Ходила да звъни една вечер на вратата на един съсед да я кара някъде спешно, ама оня не се показал. Няма да се учудя ако й се случи да е паднала и лежи на снега на улицата при минус 18 градуса студ, съседите да я подмитат без реакция, все едно че е някакво куче. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.