Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

gibson58

Kaк да включвам лаптоп без бутона за включване?

Препоръчан отговор

Лаптопа е Multi Book M15 ,бавно но славно бутона за пускане започва да отказва.Има ли начин да се пуска от клавиатурата?Настолния го пускам така,но не знам дали лаптопите могат.Лаптопа е при човек извън страната и не мога да му подменя /поправя бутона.Какво може да се направи.Пробвах с хибернация но не се стартира от клавиатурата.Дали в биос има шанс за такава настройка ?Пробвах тези съвети,но и при мен опцията "allow the device to wake up the computer" не е активна. http://www.techsupportforum.com/forums/f108/solved-how-to-turn-on-laptop-without-using-power-button-596690.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се налага ще трябва да го занесе да оправят бутона. Няма друг вариант или ако има не е препоръчителен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или на сервиз както е написал Емо или с настройка на BIOS-a.

Имам една "щайга", която я пускам като сложа щепсела на захранването в контакта и я изключвам с Alt+F4 -> Turn Off.

Не знам дали ще имаш подобна настройка, но нека да споделя моята:

F2 -> Advanced -> ACPI Configuration -> Restore on AC/Power Loss, избирам Power ON -> F10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или на сервиз както е написал Емо или с настройка на BIOS-a. Имам една "щайга", която я пускам като сложа щепсела на захранването в контакта и я изключвам с Alt+F4 -> Turn Off. Не знам дали ще имаш подобна настройка, но нека да споделя моята: F2 -> Advanced -> ACPI Configuration -> Restore on AC/Power Loss, избирам Power ON -> F10

Мерси ,че сподели настройките,ще проверя довечера,че топа е при майка ми извън страната и опцията "сервиз" е изключена.За това търся алтернатива ,то ако беше при мен лично щях да му сменя бутона ама не е :( . А сигурно ли е,че лаптопите нямат настройка за пускане от клавиатурата? Сега ми дойде друга идея , може ли да се пуска през външна клавиатура с бутон за пускане на нея или с друго някаква устройство на усб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...А сигурно ли е,че лаптопите нямат настройка за пускане от клавиатурата? Сега ми дойде друга идея , може ли да се пуска през външна клавиатура с бутон за пускане на нея или с друго някаква устройство на усб?

Не съм сигурен, но мисля че няма такава опция.

Едно е събужане от клавиатурата, при заспал компютър (на sleep), друго е включване от клавиатурата, при изключен компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, но мисля че няма такава опция. Едно е събужане от клавиатурата, при заспал компютър (на sleep), друго е включване от клавиатурата, при изключен компютър.

И събуждане от хибернация ще свърши работа ако става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И събуждане от хибернация ще свърши работа ако става.

И ако стане токов удар или батерията свърши и не е в хибернация и компютъра се изключи напълно, как ще го пуснеш отново?

Виж дали имаш тези настройки в BIOS-a, които ти предложих и ако всичко е наред, вземи си един разклонител от тези, за да може с включването му да се пуска компютъра и всичко закачено към него. На мен такъв ми върши работа: един слот за монитора, втори за компютъра и трети за тонколоните. За лаптопа, ще са ти много, но пък има предпазител и с натискането на червеното копче си в играта. :PПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...................... и с натискането на червеното копче си в играта. :P

Това няма как да се случи с лаптоп май. Това е опция на настолни Рста при получаване на захранване след загубата му да се палят сами. 

Това дали ще е с външна клавиатура или не няма да промени ситуацията. Ако в биоса няма опция за палене с клавиш не виждам начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз съм писла в трето мнение, че не знам дали ще има подобна настройка. Не мога да знам на всички компютри BIOS-ите какви опции имат, нали? Нека да потърси, пък ще напише ...има-няма, става-не става и тъй.. :) Стискам палци!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз съм писла в трето мнение, че не знам дали ще има подобна настройка. Не мога да знам на всички компютри BIOS-ите какви опции имат, нали? Нека да потърси, пък ще напише ...има-няма, става-не става и тъй.. :) Стискам палци!

При лаптопите за да не стане това с падането и появяването на тока има една лека подробност и се нарича батерия и поради тази подробност в биосите им няма подобна опция, да не говорим, че при такова гасене се късат връзки между елементите на ОС и стартираните програми и приложения и тогава ще се наложи да хване самолета за да отиде да направи една инсталация на място всеки месец щото с отдалечен достъп инсталацията леко не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При лаптопите за да не стане това с падането и появяването на тока има една лека подробност и се нарича батерия и поради тази подробност в биосите им няма подобна опция, да не говорим, че при такова гасене се късат връзки между елементите на ОС и стартираните програми и приложения и тогава ще се наложи да хване самолета за да отиде да направи една инсталация на място всеки месец щото с отдалечен достъп инсталацията леко не става.

Има и една друга подробност, че лаптопите могат да работят и без батерия, нали? Тогава защо да нямат подобна опция? И не става въпрос за гасене, а за включване. Гасенето не е проблем, той ще си го извършва нормално - Turn Off.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има начини за включване на лаптоп, но явно не ги знаем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и една друга подробност, че лаптопите могат да работят и без батерия, нали? Тогава защо да нямат подобна опция? И не става въпрос за гасене, а за включване. Гасенето не е проблем, той ще си го извършва нормално - Turn Off.

Защото лаптопите не са предвидени да работят без батерия а и не са предвидени да работят като сървъри за да имат нуждата от подобна опция да се палят като се появи захранване и те за това няма да стане. Ако си разглеждал поне един биос на лаптоп би трябвало да си наясно колко са скопени защото са предвидени да работят само с хардуера с който излизат от завода.

Да вероятно ще е малко по лесно да се смени/оправи бутона отколкото да се прави подобна интервенция на автора е на доста голямо разстояние така че и това не става.

Не знам как автора дистанционно ще се справи с разглеждането на биоса но това му е единствената надежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с точно този Multi Book M15 и дали има сензорни бутони, но при HP-то при натискане на някой от тези си запалва безотказно:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото лаптопите не са предвидени да работят без батерия а и не са предвидени да работят като сървъри за да имат нуждата от подобна опция да се палят като се появи захранване и те за това няма да стане. Ако си разглеждал поне един биос на лаптоп би трябвало да си наясно колко са скопени защото са предвидени да работят само с хардуера с който излизат от завода....

На бялото черно не мога да кажа, нито обратното!

Днес разгледах BIOS-ите на няколко настолни компютъра и няколко лаптопа, да, прав си - лаптопите нямат подобна опция. За автора остават вариантите с ремонт на бутона за включване или от клипчетата в YouTube - да си направи някаква самоделка за пуск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По този начин, стига да се поддържа естествено.

Човек това е опция да палиш РС което е далече от тебе но ти искаш да достигнеш инфото на него.

Би ли обяснил как да се реализира тая ситуация. Майката на автора е на няколко хиляди километра от него и когато иска да си пусне РСто какво да прави? Да ходи до комшиите за да го събуди през лан или да звънне на сина си за да и го запали? Па четете за какво става дума и мислете малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо просто не се ремонтира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо просто не се ремонтира?

Лаптопа е при човек извън страната и не мога да му подменя /поправя бутона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е хубаво де, извън страната също има сервизи :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В неделя ще има човек с що годе опит с компютър и ще му давам наставления по скайпа да видим в биос какво има,но и аз не тая големи надежди.Сервиз там няма как,но има шанс познат да си идва за малко и да го донесе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше настолен..., но не е! По-добре мисли да ти го донесат. Това е положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С БИОС нищо няма да направиш. Вариантът ти е ремонт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е хубаво де, извън страната също има сервизи :D

Да ти кажа близки са ми носили лаптопи минали през сервиз и в Испания и в Щатите. И двата бяха с диагноза за изхвърляне. Е тоя от испания аз лично го ползвам вече 4 година а онзи от Щатите си го ползват вече година след профилактика и преинсталация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ooo със сигурност некадърните сервизи дебнат зад всеки ъгъл, ама ся за смяна на едно копче, предполагам, че ще се справят :) Все пак може да му остане единственият вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.