Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

vortex1587

Проблем с звукова карта на дъно

Препоръчан отговор

Здравейте имам един странен за мен проблем.Имам дъно d1451 fujitsu-siemens.След като вчера един колега ми помогна да намеря видео и айдио драйверите проблема е следние.Нямам звук,драйверите са качени отчита ги микрофона работи но звук няма.Пробвах с други колони да не е от тях същата работа.На какво може да се дължитова?Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти дадох драйверите. Сигурен ли си, че си инсталирал правилните? Като влезеш в Device Manager има ли жълт удивителен на звуковите драйвери? Инсталирал ли си драйверите за ChipSet на дъното? Да не си влизал в биос и от там да си забранил някой настройки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти дадох драйверите. Сигурен ли си, че си инсталирал правилните? Като влезеш в Device Manager има ли жълт удивителен на звуковите драйвери? Инсталирал ли си драйверите за ChipSet на дъното? Да не си влизал в биос и от там да си забранил някой настройки?

Първо мерси вчера за линка.Значи правилно са инсталирани в смисъл жълти питанки няма.Биоса преди да му инстална уиндолса му бях изкарал батерията за да си върне първоначалните настройки понеже някой го беше ровичкал.За чипсет и прочие нищо не съм инсталирал.Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо мерси вчера за линка.Значи правилно са инсталирани в смисъл жълти питанки няма.Биоса преди да му инстална уиндолса му бях изкарал батерията за да си върне първоначалните настройки понеже някой го беше ровичкал.За чипсет и прочие нищо не съм инсталирал.Поздрави

Инсталирай и драйверите за Chipset ( това са драйверите за дъното). Ако всичко е наред с инсталацията влез в биос и избери опцията Default Settings. Това ще върне фабричните настройки на машината, Понякога с вадене на батерията не се получават нещата. Има вероятност изхода за тонколоните на звуковата карта да е изгорял или да се е разпоил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай и драйверите за Chipset ( това са драйверите за дъното). Ако всичко е наред с инсталацията влез в биос и избери опцията Default Settings. Това ще върне фабричните настройки на машината, Понякога с вадене на батерията не се получават нещата. Има вероятност изхода за тонколоните на звуковата карта да е изгорял или да се е разпоил.

А само да питам последно да него превръщаме в роман.Ако е изгоряла или прочие ще е отчита ли изобщо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не е ясно за какъв компютър става въпрос, но щом работи микрофона, разгледай в контролния панел на звука, какво е активно. По принцип активността на микрофона и на звука се визуализира отделно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А само да питам последно да него превръщаме в роман.Ако е изгоряла или прочие ще е отчита ли изобщо?

Да ще я отчита. Тя е запоена за дъното. Ако тя изгори, тогава няма да ти тръгне компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ще я отчита. Тя е запоена за дъното. Ако тя изгори, тогава няма да ти тръгне компютъра.

Значи е изгоряла :(.И понеже ми е тръгнало на аварий,ще използвам тази тема да питам и друго.Имам една стара машина пентиум 3-ка с дъно p6ipat socket 370.Беше много прашасала и е разглобих да е почистя.Внимателно го направих с една четчица с която съм чистил и др неща и никога не е имало проблем.Обаче като го сглобих наново честито няма картина не включва монитора и издава следния звук едни продъжително тииииииииииииит и после 2 кратки тит тит.Имено за това тръгнах да сглобявам тази машина но пък тя е с заминала звукова.Знам че машините са доста стари но се ползват само за нет не от мен и за тази цел вършат добра работа.Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Машината е доста стара, така че може нещо да е изгоряло вече.

2. Трябва да си вземеш контактен спрей и термопаста. Разглобяваш компютъра и пръскаш с контактния спрей слотовете, рам паметта, видеокартата и т.н ( не е електропроводим така че не се притеснявай). Ако си свалял процесора ще трябва да смениш термопастата. 

3.Провери да нямаш и подути кондензатори на дъното, захранването или на видеокартата, защото ако има ще трябва да се сменят.

Мен ако питаш тази машина е антика и е за боклука, но поне може да се учиш на нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Машината е доста стара, така че може нещо да е изгоряло вече.

2. Трябва да си вземеш контактен спрей и термопаста. Разглобяваш компютъра и пръскаш с контактния спрей слотовете, рам паметта, видеокартата и т.н ( не е електропроводим така че не се притеснявай). Ако си свалял процесора ще трябва да смениш термопастата. 

3.Провери да нямаш и подути кондензатори на дъното, захранването или на видеокартата, защото ако има ще трябва да се сменят.

Мен ако питаш тази машина е антика и е за боклука, но поне може да се учиш

Благодаря за мненията и съветите.Ще пробвам това с контактния спрей процесот не е свалян няма подути кондензатори никъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията и съветите.Ще пробвам това с контактния спрей процесот не е свалян няма подути кондензатори никъде.

Така или иначе ще трябва да свалиш и процесора. Преди това се маха радиатора. Много внимавай да не строшиш нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.