Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Денката

Рам памет помощ?

Препоръчан отговор

Значи компа ми е доста стар и съм с  1 гб рам искам да  сложа  още 1-2 гб  но незнам какъв вид рам е съвместима????Изтеглих "Еверест" но и от там не ми става ясно затова ще ви помоля за помощ.Ето какво пише в "Еверест":

Дънна Платка :Asus P5GD1 Pro

Тип на шината :Intel GTL +

Ширина на шината : 64 bit

Реална Честота : 133  Mhz (QDR)

Тип шина : Dual DDR SDRAM

Реална честота : 200 Мhz (DDR}

Ефективна честота : 400Mhz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4 x184-pin DIMM, Max. 4 GB, DDR 400/333/ Non-ECC, Memory Dual Channel memory architecture

Това му е максимума - 4 GB памет от вид DDR1. Ама тук е проблема, че не се произвежда от доста време вече и като нова е доооооста скъпа. Ненормално скъпа... Ако намериш 2-ра ръка DDR1 памет, ще ти свърши работа. Но това с нищо няма да помогне на компютъра, той като цяло е доста стар и бавен и само проблеми може да очакваш вече от него... На твое място бих си спестил паричките и бих помислил за нещо ново и съвременно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.asus.com/Motherboards/P5GD1_PRO/

4 x184-pin DIMM, Max. 4 GB, DDR 400/333/ Non-ECC, Memory Dual Channel memory architecture

Тя тази рам по скъпа от компа :)

ПП. Бях намерил от продавалник един пич който продаваше плочки по 1ГБ по 20 лева - нови  , обаче не вървяха на интелски чипсет , беше си писал човека от кои чипсети се поддържа - лично пробвано и се наложи после да я разменям с друг за две 512 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://sofiacomputers.net/ram-pamet-ceni-opisanie.php?id=480  Такава ли е???? И за нещо от сорта на фифа 11 и  други по стари игри няма ли да стане работата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://sofiacomputers.net/ram-pamet-ceni-opisanie.php?id=480  Такава ли е???? И за нещо от сорта на фифа 11 и  други по стари игри няма ли да стане работата?

Да, това е паметта... Ама защо си мислиш, че за игри най-важното е RAM-та? Ами видеото или процесора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек , забрави това за игри , освен пасиансите - ако може още да работи в нета и това е - без клипчета - разбира се  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мисля че те г/д стават :Д Мога да ти пратя снимка на характеристиката на процесора и видео картата да кажеш дали стават ? :Д

Ето го процесора :

процесор.bmp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, имах такова дъно, уникално добро е, с процесор Pentium 4 640 и 4*512 рам ми вършеше работа дълги години. И вървяха още игри, освен пасиансите, както казват колегите. :) А и клипчета е нета вървяха без притеснения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мале човек.... Intel® Celeron® D Processor 341 е процесор от 2004-та година :D :D :D Това са 9 години! 9!!! Такова "изкопаемо" е чисто чудо, че въобще работи! А ти ми говориш да подкара игра, която е 7 години по-нова от него :D :D :D Не ме разбирай погрешно, ама ми оправи вечерта :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно :) Мерси много за информацията :)

Иначе  не е толко зле мисла...Пес 12 си върви  и  нямам проблеми със клипчета и такива работи :Д А и е толко на 8-9 години :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя е на 8 години с AMD на 1.8Ghz. и последната тежка игра която подкара беше Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction от 2010, която иска минимум 2.4Ghz. Все още става за малки игрички, филми (без HD) и клипове с по-ниско качество. Чудесна машинка е все още. Върши си работата въпреки, че няма части за него вече и почва да вдига температурите osobeno лятото. Старите игри си ги пере без да се оплаква от нищо. Не отписвайте старите машини толкова лесно. Все още стават за десетки неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно :) Мерси много за информацията :) Иначе  не е толко зле мисла...Пес 12 си върви  и  нямам проблеми със клипчета и такива работи :Д А и е толко на 8-9 години :)

Физически, един процесор изкарва около 10 години. Говоря преди да почне да се разпада. Това са осреднени данни, определено има работещи компютри Apple 1, които са на около 3 десетилетия, ама са 7 или 8 в света... Захранването непрекъснато губи капацитет (разбирай Ватове) и скоро няма да е достатъчно да захрани компютъра. Паметта има своя живот, повечето са с гаранция 5 години. Магнитният носител (HDD) има също своят живот... Да не говорим за моралната старост на всякакви такива компоненти... Относителната цена на подобна машина е около 50-60 лв и то ако излъжеш някого... Замисли се, и то сериозно, за нов компютър. Цяло чудо е, че подобно нещо работи... Имам компютър от Коледата на 2004-та, който се ползва от мой приятел, който няма пари за нещо ново. Макар и поддържан в идеално състояние, то амортизацията и ремонтите едвам го поддържат в работен процес и когато работи е истинска мъка... Сам правя разлика м/у моят компютър (който на теория е стар вече) на над 2 години и този в работата ми, който е на около 4 години. Е не си е работа. В работата умирам направо, като се опитам да отворя нещо... Сериозно, от тук на там само проблеми може да чакаш! Мисли за нов компютър, а с този, е, той така или иначе няма стойност, тааааа... Прави го каквото искаш. Ама НЕ, определено НЕ наливай грешни пари в него!!! 40 лв за RAM са си направо пари на вятъра!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много ! Няма да купувам значи и ще  видиме колко ще издържи още.Видяло се е че няма да се цъкат новите игри :S В момента нямам възможност за нов ......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Bring
      Имам компютър Dell optiplex 7010 имам една плочка рам DDR3 1600mgh на samsung и още две на kingston DDR3 1333 mgh рамта на samsung като размер и начин на направа ми изглежда по-различна от тая на kingston ще бъдели съвместима рамта на kingston с дъното ми на Dell?

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от Marto_BG
      Здравейте Калдата маниаци,
      Извинявам се ако темата не е за тук!!Така на един фр има проблем с компютъра му. Сложихме 2 плочки рам памет едната 2GB другата 4. Дъното е asrock h81m vg4 r3.0. При стартиране на компютъра чухме 3 пискания от пищялката и на екрана излезе това:
      Така въпроса е какъв е точния проблем? Защо като сложим плочата на въпросния channel A слот не му отчита. Пробвахме да ги тестваме на другия слот и двете плочки си работят, но като сложим една на слот A не става чува се само пищене и се появява този екран. Благодаря за отзивите. 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.