Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

bissko

Съдействие за лазерен принтер

Препоръчан отговор

Здравейте,

Трябва ми съдействие за избор на  лазерен принтер.Сумата,която мога да отделя е 150 лв.

Ще се използва главно за домашни цели.Марката не е от голямо значение.Времето за печат да бъде между 16 и 20 листа за минута,и ако е възможно разделителната способност да е добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам за монохромен принтер говорим ?

Грубо какво ще е месечното натоварване ?

Мрежа ? Wireless ? Дуплекс ?

Евентуално мога да те насоча към Samsung ML 2165w - с wireless...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да за монохромен става въпрос,просто забравих да го отбележа,уайрлеси няма да ползвам както също дуплекси и другите екстри.Натоварването ще е средно около 100-200 листа месечно максимум.

P.S. Ако в цената до 150 лв. могат да се вместят и екстри няма да откажа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между SAMSUNG ML-2165W/SEE и SAMSUNG ML-2165/SEE каква е разликата ,и ако  има такава голяма ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ги сравнявам на сайта на Самсунг, W-то има wireless и 32МБ памет, спрямо 8МБ при другия. При твоето натоварване, едва ли ще касае това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да - разликата е само wireless-а и MB.

Samsung ML 2165 върви около 120-130 лева с ДДС

Samsung ML 2165w върви около 155-160 лева с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.technopolis.bg/b2c/details/579545/P11010401/Printer-BROTHER-HL2130

вземай брадъра, тям зареждането на касетата е по лесно - няма чип, който да плащаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за чипа щеше да ми е следващият въпрос.Какво значение има чипа при зареждането на тонера?

Относно марката,спрял съм се на САМСУНГА,защото всичката ми техника е от тази марка и съм много доволен.Нищо не е носено на ремонт и работи много стабилно.За БРАДЪРА  нямам наблюдения и съм леко скептичен към марката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чипа уж дава информация на принтера колко тонер остава в касетата, но реално няма връзка с истинското количество тонер в касетата. Уж смята нещо по запълненоста на страницата, софтуерни сметки и пресмята колко тонер се хаби на страницата, и отделно брои и самите копия.

Доста често обаче се получават двете крайности - чипа казва че няма тонер, а реално в касетата има доста; и втория случай чипа пише че в касетата има тонер а тонер няма и грам...

За момента чиповете за Samsung ML 2160/2165 са все още скъпички, но полека цената им пада.

По отношение на Brother-а машинката не е лоша, има едно ресетиращо колело отстрани и при първото зареждане трябва да се подмени със страничното капаче, при последващи зареждания това ресетиращо колело само се превърта за да нулира брояча. Касета с която върви машината е TN 2010 - за 1000 копия. БАРАБАНА Е ОТДЕЛНО - в отделен модул, за около 12'000 копия е. Вече има и само барабани за него, така че да не се сменя целия модул.

Лично аз не съм привърженик на Brother - доста проблеми съм имал с почистващата ролка и короната в барабанния модул, твърде много се разчита на статичното електричество за почистване на барабана и в доста от случаите е неуспешно. Но това си е мое мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви,за мненията,ако няма други предложения спирам се на САМСУНГА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.