Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Трябва ми съдействие за избор на  лазерен принтер.Сумата,която мога да отделя е 150 лв.

Ще се използва главно за домашни цели.Марката не е от голямо значение.Времето за печат да бъде между 16 и 20 листа за минута,и ако е възможно разделителната способност да е добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам за монохромен принтер говорим ?

Грубо какво ще е месечното натоварване ?

Мрежа ? Wireless ? Дуплекс ?

Евентуално мога да те насоча към Samsung ML 2165w - с wireless...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да за монохромен става въпрос,просто забравих да го отбележа,уайрлеси няма да ползвам както също дуплекси и другите екстри.Натоварването ще е средно около 100-200 листа месечно максимум.

P.S. Ако в цената до 150 лв. могат да се вместят и екстри няма да откажа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между SAMSUNG ML-2165W/SEE и SAMSUNG ML-2165/SEE каква е разликата ,и ако  има такава голяма ли е?

Редактирано от bissko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ги сравнявам на сайта на Самсунг, W-то има wireless и 32МБ памет, спрямо 8МБ при другия. При твоето натоварване, едва ли ще касае това.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да - разликата е само wireless-а и MB.

Samsung ML 2165 върви около 120-130 лева с ДДС

Samsung ML 2165w върви около 155-160 лева с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.technopolis.bg/b2c/details/579545/P11010401/Printer-BROTHER-HL2130

вземай брадъра, тям зареждането на касетата е по лесно - няма чип, който да плащаш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за чипа щеше да ми е следващият въпрос.Какво значение има чипа при зареждането на тонера?

Относно марката,спрял съм се на САМСУНГА,защото всичката ми техника е от тази марка и съм много доволен.Нищо не е носено на ремонт и работи много стабилно.За БРАДЪРА  нямам наблюдения и съм леко скептичен към марката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чипа уж дава информация на принтера колко тонер остава в касетата, но реално няма връзка с истинското количество тонер в касетата. Уж смята нещо по запълненоста на страницата, софтуерни сметки и пресмята колко тонер се хаби на страницата, и отделно брои и самите копия.

Доста често обаче се получават двете крайности - чипа казва че няма тонер, а реално в касетата има доста; и втория случай чипа пише че в касетата има тонер а тонер няма и грам...

За момента чиповете за Samsung ML 2160/2165 са все още скъпички, но полека цената им пада.

По отношение на Brother-а машинката не е лоша, има едно ресетиращо колело отстрани и при първото зареждане трябва да се подмени със страничното капаче, при последващи зареждания това ресетиращо колело само се превърта за да нулира брояча. Касета с която върви машината е TN 2010 - за 1000 копия. БАРАБАНА Е ОТДЕЛНО - в отделен модул, за около 12'000 копия е. Вече има и само барабани за него, така че да не се сменя целия модул.

Лично аз не съм привърженик на Brother - доста проблеми съм имал с почистващата ролка и короната в барабанния модул, твърде много се разчита на статичното електричество за почистване на барабана и в доста от случаите е неуспешно. Но това си е мое мнение.

Редактирано от Sofronii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви,за мненията,ако няма други предложения спирам се на САМСУНГА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.