Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, аз съм нов тук и се регистритах основно за този въпрос.Това лято няма да имам достъп до настолния ми компютър и за това си търся нов преносим.Понеже нямам много опит с компютрите реших да се допитам до някой с по-широки познания по темата.

Машината ще се използва главно за забавления като филми,музика и не малка част от него ще са игри.Вече прочетох няколко теми и разбрах, че лаптопите не са предназначени за гейминг за това и не очаквам много.Имам само няколко условия за параметрите като не по-малко от 2.4Ghz,3GB RAM и хубава видео карта(не съм избрал конкретна защото нямам представа какви са критерийте за добра видео карта).Единственото нещо на което съм готов да направя компромис е паметта на твърдия диск.Целта ми е когато имам време да играя леки игри като Knight of Honor,Age of Empire,Minecraft(основно игри които играя без проблеми и на старата 'тухла') но с едно изключение - Skyrim.Тази игра ми е влязла под кожата и е задължително да я подкарам на бъдещия ми лаптоп.Надявам се да не искам много, защото на мен така ми се струва :) Както и да е, благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Здравейте, аз съм нов тук и се регистритах основно за този въпрос.Това лято няма да имам достъп до настолния ми компютър и за това си търся нов преносим.Понеже нямам много опит с компютрите реших да се допитам до някой с по-широки познания по темата.

Машината ще се използва главно за забавления като филми,музика и не малка част от него ще са игри.Вече прочетох няколко теми и разбрах, че лаптопите не са предназначени за гейминг за това и не очаквам много.Имам само няколко условия за параметрите като не по-малко от 2.4Ghz,3GB RAM и хубава видео карта(не съм избрал конкретна защото нямам представа какви са критерийте за добра видео карта).Единственото нещо на което съм готов да направя компромис е паметта на твърдия диск.Целта ми е когато имам време да играя леки игри като Knight of Honor,Age of Empire,Minecraft(основно игри които играя без проблеми и на старата 'тухла') но с едно изключение - Skyrim.Тази игра ми е влязла под кожата и е задължително да я подкарам на бъдещия ми лаптоп.Надявам се да не искам много, защото на мен така ми се струва :) Както и да е, благодаря предварително.

Макар, че не  давам мнения по такива теми, ето Ви едно според мен добро предложение за приблизително такава сума: http://ardes.bg/laptop/ACER+Aspire+V3-771G-53214G75BDCAII-42614

Това е 17 инчов лаптоп и не зная дали ще ви хареса размера. Не знам защо, но му имам доверие на този лаптоп. От същата серия има модел с 1 терабайт твърд диск и място за SSD. Погледнете ги. Разликата е само...100 лева.

Добавено:  ето модела - http://hardwarebg.com/28136-%D1%80%D0%B5%D0%B2%D1%8E-%D0%BD%D0%B0-17-%D0%B8%D0%BD%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F%D1%82-acer-v3-771g-%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF/

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Макар, че не  давам мнения по такива теми, ето Ви едно според мен добро предложение за приблизително такава сума: http://ardes.bg/laptop/ACER+Aspire+V3-771G-53214G75BDCAII-42614

Това е 17 инчов лаптоп и не зная дали ще ви хареса размера. Не знам защо, но му имам доверие на този лаптоп. От същата серия има модел с 1 терабайт твърд диск и място за SSD. Погледнете ги. Разликата е само...100 лева.

Абе лаптопа си е супер,ма да беше му дал линк за някъде ,където не е изчерпан бе приятел :)

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти препоръчвам този модел на Леново. Мой познат има такъв и машината е супер.  :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Абе лаптопа си е супер,ма да беше му дал линк за някъде ,където не е изчерпан бе приятел :)

Той е от Варна! Защо не провери в "Adres.bg"" Вчера говорих с тях и ме попитаха : "Да ти го пращаме ли" А аз съм познавал търновският представител на фирмата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Вчера говорих с тях и ме попитаха : "Да ти го пращаме ли" А аз съм познавал търновският представител на фирмата!...

Такъв ли ша си вземаш бре -ша станеш хакер ти :)  :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Такъв ли ша си вземаш бре -ша станеш хакер ти :)  :offtopic_s:

Ако някой от ВАС се осмели да ме посъветва, като нищо ще си го взема. Пак казвам: Не зная защо му имам доверие на този модел!/защото много ми допада/ :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой от ВАС се осмели да ме посъветва, като нищо ще си го взема. Пак казвам: Не зная защо му имам доверие на този модел!/защото много ми допада/ 

Аз се осмелявам да Ви посъветвам да не го взимате! Нещо не ми допада много този модел и затова му нямам доверие :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой от ВАС се осмели да ме посъветва, като нищо ще си го взема. Пак казвам: Не зная защо му имам доверие на този модел!/защото много ми допада/ :offtopic_s:

Ами аз не съм от големите разбирачи в тая област тук-ма лаптопа си е страхотен.С тези характеристики няма да имаш никакви проблеми с възпроизвеждане на каквито и да е файлове (говоря за филми например) Пък като станеш кино маниак кат мен ша ти записвам Blu-Ray -ки на моя и ще си ги гледаш,че тоя от линка ти си има и Blu-Ray оптично устройство ;) Е моя е и със Blu-Ray записвачка :cool: ,ма ти знаеш това ;)  Aде аз няма да спамя повече на човека в темата,но сериозно мнениято ми е,че лаптопа наистина си заслужава!

Аз се осмелявам да Ви посъветвам да не го взимате! Нещо не ми допада много този модел и затова му нямам доверие :offtopic_s:

Всеки си има право на мнение и аз уважавам всяко такова :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз не съм от големите разбирачи в тая област тук-ма лаптопа си е страхотен.С тези характеристики няма да имаш никакви проблеми с възпроизвеждане на каквито и да е файлове (говоря за филми например) Пък като станеш кино маниак кат мен ша ти записвам Blu-Ray -ки на моя и ще си ги гледаш,че тоя от линка ти си има и Blu-Ray оптично устройство ;) Е моя е и със Blu-Ray записвачка :cool: ,ма ти знаеш това ;)  Aде аз няма да спамя повече на човека в темата,но сериозно мнениято ми е,че лаптопа наистина си заслужава!

Ха-ха, не ме разбирайте погрешно, просто иронизирах LZ4JW и то съвсем добронамерено :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Последен офтопик!

Само с аватар, две приказки за модела и регистрация от месец, едва ли ще ме убедите в правотата си. Аз не съм бос в тази област, но има хора в този форум, на които мога да се доверя на 100%. Още не ви познавам като "експерт"

Аз отдавна съм си кино-маняк бе драги! За сведение! Сменям вече втора записвачка на Blu-ray!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за предложенията.Леновото(Lenovo IdeaPad Z500) доста ми допадна, но само да попитам, видях че има опция за Windows 8 но без никакви други.Ще рече ли това, че е съвместим само с него или просто този  е в наличност? :) Освен това четох за прегряването на лаптопите което често се случва от играенето на по-тежки игри, ще помогне ли в случая един охладител до някаква степен?

Edit: Какво ще кажете за този Toshiba Satellite L850-1JX ?

Редактирано от Chark (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за предложенията.Леновото(Lenovo IdeaPad Z500) доста ми допадна, но само да попитам, видях че има опция за Windows 8 но без никакви други.Ще рече ли това, че е съвместим само с него или просто този  е в наличност? :) Освен това четох за прегряването на лаптопите което често се случва от играенето на по-тежки игри, ще помогне ли в случая един охладител до някаква степен?

Edit: Какво ще кажете за този Toshiba Satellite L850-1JX ?

1.Mоже с всякакъв Windows -разбира се :) 2.Охлаждащите подложки смъкват 5-7 градуса.3.Зависи какви игри! За ,,истински,,игри-цени на геймърски машинки от порядъка на 3К :) Успех с покупката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Mоже с всякакъв Windows -разбира се :) 2.Охлаждащите подложки смъкват 5-7 градуса.3.Зависи какви игри! За ,,истински,,игри-цени на геймърски машинки от порядъка на 3К :) Успех с покупката.

Охлаждащите подложки не винаги помагат. Сменил съм 2 и 2-те нямаха ефект по-голям от 2-3 градуса. Не можеш да разчиташ на тях. 5-7 градуса трябва да имаш доста голям късмет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за Леновото! За охлаждащите подложки ефекта е минимален, но все пак го има! Ако ще взимаш такава гледай да е с 1 голям вентилатор примерно от 140мм нагоре! Успех :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Z500 е един от най-горещите за парите си, но пък превъзхожда L850 с изработка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие каква опрецаионна система препоръчвате?Аз се спрях на Windows 7, заради повечето игри които мога да подкарам(понe така ми казаха).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Списък с игри за Windows 8 още при излизането на операционната система. Не би трябвало да има проблем днес с което и да е заглавие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за изчерпателните отговори, темата може да се счита за отговорена. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Stoqn-666
      https://support.hp.com/bg-en/drivers/selfservice/compaq-presario-cq56-200-notebook-pc-series/4346274/model/5080938?sku=LE406EA
      това е лаптопа при включване мига caps lock не прекъснато на седмица веднъж се включва .
      Почистих го смених термо паста пробвах рамта харда смених бота 
      и нищо все така . моля за помощ
    • от vukeca94
      Добра вечер на всички
      Имам следния проблем купих CD Kenwood KMM-123Y и го сложих на Опел корса Б 1996 година дизелов двигател 1.7 та проблемът ми е следния самото сиди грее доста отзаде алуминиевото радиаторче е като да си пекнеш яйца и както си карам върви добре после колоните почват да бръждят много му идва от самите колони за да прегрява така или имам скапана инсталация на колата мнения и солюции да предложите благодаря предварително
    • от Ангел Александров
      Здравейте, от скоро време възнамерявам да си взема смесител/пулт, който да използвам в домашни условия (по-конкретно - за купони), но не съм напълно наясно с нещата.
      В момента съм се спрял на този: https://www.muziker.bg/behringer-xenyx-1202
      Най-общо, възнамерявам да вържа това:
      1. 2 безжични микрофона (с една майка) + 1 безжичен микрофон (с една майка) = 3 безжични микрофона и две майки.
      2. Две уредби, едната е Fenda 5.1 F6000U , другата е една AIWA SUPER T-BASS, стара, но върши добра работа.
      Идеята е целият звук да се контролира от едно място, затова търся пулт. Искам да знам този по-горе дали ще върши работа и евентуално да препоръчате нещо друго. Благодаря предварително!
    • от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.