Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, аз съм нов тук и се регистритах основно за този въпрос.Това лято няма да имам достъп до настолния ми компютър и за това си търся нов преносим.Понеже нямам много опит с компютрите реших да се допитам до някой с по-широки познания по темата.

Машината ще се използва главно за забавления като филми,музика и не малка част от него ще са игри.Вече прочетох няколко теми и разбрах, че лаптопите не са предназначени за гейминг за това и не очаквам много.Имам само няколко условия за параметрите като не по-малко от 2.4Ghz,3GB RAM и хубава видео карта(не съм избрал конкретна защото нямам представа какви са критерийте за добра видео карта).Единственото нещо на което съм готов да направя компромис е паметта на твърдия диск.Целта ми е когато имам време да играя леки игри като Knight of Honor,Age of Empire,Minecraft(основно игри които играя без проблеми и на старата 'тухла') но с едно изключение - Skyrim.Тази игра ми е влязла под кожата и е задължително да я подкарам на бъдещия ми лаптоп.Надявам се да не искам много, защото на мен така ми се струва :) Както и да е, благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Здравейте, аз съм нов тук и се регистритах основно за този въпрос.Това лято няма да имам достъп до настолния ми компютър и за това си търся нов преносим.Понеже нямам много опит с компютрите реших да се допитам до някой с по-широки познания по темата.

Машината ще се използва главно за забавления като филми,музика и не малка част от него ще са игри.Вече прочетох няколко теми и разбрах, че лаптопите не са предназначени за гейминг за това и не очаквам много.Имам само няколко условия за параметрите като не по-малко от 2.4Ghz,3GB RAM и хубава видео карта(не съм избрал конкретна защото нямам представа какви са критерийте за добра видео карта).Единственото нещо на което съм готов да направя компромис е паметта на твърдия диск.Целта ми е когато имам време да играя леки игри като Knight of Honor,Age of Empire,Minecraft(основно игри които играя без проблеми и на старата 'тухла') но с едно изключение - Skyrim.Тази игра ми е влязла под кожата и е задължително да я подкарам на бъдещия ми лаптоп.Надявам се да не искам много, защото на мен така ми се струва :) Както и да е, благодаря предварително.

Макар, че не  давам мнения по такива теми, ето Ви едно според мен добро предложение за приблизително такава сума: http://ardes.bg/laptop/ACER+Aspire+V3-771G-53214G75BDCAII-42614

Това е 17 инчов лаптоп и не зная дали ще ви хареса размера. Не знам защо, но му имам доверие на този лаптоп. От същата серия има модел с 1 терабайт твърд диск и място за SSD. Погледнете ги. Разликата е само...100 лева.

Добавено:  ето модела - http://hardwarebg.com/28136-%D1%80%D0%B5%D0%B2%D1%8E-%D0%BD%D0%B0-17-%D0%B8%D0%BD%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F%D1%82-acer-v3-771g-%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF/

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Макар, че не  давам мнения по такива теми, ето Ви едно според мен добро предложение за приблизително такава сума: http://ardes.bg/laptop/ACER+Aspire+V3-771G-53214G75BDCAII-42614

Това е 17 инчов лаптоп и не зная дали ще ви хареса размера. Не знам защо, но му имам доверие на този лаптоп. От същата серия има модел с 1 терабайт твърд диск и място за SSD. Погледнете ги. Разликата е само...100 лева.

Абе лаптопа си е супер,ма да беше му дал линк за някъде ,където не е изчерпан бе приятел :)

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти препоръчвам този модел на Леново. Мой познат има такъв и машината е супер.  :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Абе лаптопа си е супер,ма да беше му дал линк за някъде ,където не е изчерпан бе приятел :)

Той е от Варна! Защо не провери в "Adres.bg"" Вчера говорих с тях и ме попитаха : "Да ти го пращаме ли" А аз съм познавал търновският представител на фирмата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Вчера говорих с тях и ме попитаха : "Да ти го пращаме ли" А аз съм познавал търновският представител на фирмата!...

Такъв ли ша си вземаш бре -ша станеш хакер ти :)  :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Такъв ли ша си вземаш бре -ша станеш хакер ти :)  :offtopic_s:

Ако някой от ВАС се осмели да ме посъветва, като нищо ще си го взема. Пак казвам: Не зная защо му имам доверие на този модел!/защото много ми допада/ :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой от ВАС се осмели да ме посъветва, като нищо ще си го взема. Пак казвам: Не зная защо му имам доверие на този модел!/защото много ми допада/ 

Аз се осмелявам да Ви посъветвам да не го взимате! Нещо не ми допада много този модел и затова му нямам доверие :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой от ВАС се осмели да ме посъветва, като нищо ще си го взема. Пак казвам: Не зная защо му имам доверие на този модел!/защото много ми допада/ :offtopic_s:

Ами аз не съм от големите разбирачи в тая област тук-ма лаптопа си е страхотен.С тези характеристики няма да имаш никакви проблеми с възпроизвеждане на каквито и да е файлове (говоря за филми например) Пък като станеш кино маниак кат мен ша ти записвам Blu-Ray -ки на моя и ще си ги гледаш,че тоя от линка ти си има и Blu-Ray оптично устройство ;) Е моя е и със Blu-Ray записвачка :cool: ,ма ти знаеш това ;)  Aде аз няма да спамя повече на човека в темата,но сериозно мнениято ми е,че лаптопа наистина си заслужава!

Аз се осмелявам да Ви посъветвам да не го взимате! Нещо не ми допада много този модел и затова му нямам доверие :offtopic_s:

Всеки си има право на мнение и аз уважавам всяко такова :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз не съм от големите разбирачи в тая област тук-ма лаптопа си е страхотен.С тези характеристики няма да имаш никакви проблеми с възпроизвеждане на каквито и да е файлове (говоря за филми например) Пък като станеш кино маниак кат мен ша ти записвам Blu-Ray -ки на моя и ще си ги гледаш,че тоя от линка ти си има и Blu-Ray оптично устройство ;) Е моя е и със Blu-Ray записвачка :cool: ,ма ти знаеш това ;)  Aде аз няма да спамя повече на човека в темата,но сериозно мнениято ми е,че лаптопа наистина си заслужава!

Ха-ха, не ме разбирайте погрешно, просто иронизирах LZ4JW и то съвсем добронамерено :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Последен офтопик!

Само с аватар, две приказки за модела и регистрация от месец, едва ли ще ме убедите в правотата си. Аз не съм бос в тази област, но има хора в този форум, на които мога да се доверя на 100%. Още не ви познавам като "експерт"

Аз отдавна съм си кино-маняк бе драги! За сведение! Сменям вече втора записвачка на Blu-ray!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за предложенията.Леновото(Lenovo IdeaPad Z500) доста ми допадна, но само да попитам, видях че има опция за Windows 8 но без никакви други.Ще рече ли това, че е съвместим само с него или просто този  е в наличност? :) Освен това четох за прегряването на лаптопите което често се случва от играенето на по-тежки игри, ще помогне ли в случая един охладител до някаква степен?

Edit: Какво ще кажете за този Toshiba Satellite L850-1JX ?

Редактирано от Chark (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за предложенията.Леновото(Lenovo IdeaPad Z500) доста ми допадна, но само да попитам, видях че има опция за Windows 8 но без никакви други.Ще рече ли това, че е съвместим само с него или просто този  е в наличност? :) Освен това четох за прегряването на лаптопите което често се случва от играенето на по-тежки игри, ще помогне ли в случая един охладител до някаква степен?

Edit: Какво ще кажете за този Toshiba Satellite L850-1JX ?

1.Mоже с всякакъв Windows -разбира се :) 2.Охлаждащите подложки смъкват 5-7 градуса.3.Зависи какви игри! За ,,истински,,игри-цени на геймърски машинки от порядъка на 3К :) Успех с покупката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Mоже с всякакъв Windows -разбира се :) 2.Охлаждащите подложки смъкват 5-7 градуса.3.Зависи какви игри! За ,,истински,,игри-цени на геймърски машинки от порядъка на 3К :) Успех с покупката.

Охлаждащите подложки не винаги помагат. Сменил съм 2 и 2-те нямаха ефект по-голям от 2-3 градуса. Не можеш да разчиташ на тях. 5-7 градуса трябва да имаш доста голям късмет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за Леновото! За охлаждащите подложки ефекта е минимален, но все пак го има! Ако ще взимаш такава гледай да е с 1 голям вентилатор примерно от 140мм нагоре! Успех :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Z500 е един от най-горещите за парите си, но пък превъзхожда L850 с изработка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие каква опрецаионна система препоръчвате?Аз се спрях на Windows 7, заради повечето игри които мога да подкарам(понe така ми казаха).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Списък с игри за Windows 8 още при излизането на операционната система. Не би трябвало да има проблем днес с което и да е заглавие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 8 :) ! Грешно са те информирали!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за изчерпателните отговори, темата може да се счита за отговорена. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
    • от Dani 01
      Здравейте! Решихме с един приятел да започнем някакъв проект - игра.... Нямаме много познания за това... мислим да работим със Scratch...
      Имаме идея да направим някакъв вирутуален град или село или нещо такова, което да се развива... но не знам това до колко е възможно със Scratch 
      Някакви препоръки, идеи?
          Благодаря предварително!

• от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.