Премини към съдържанието
1click

Преинсталиране на Ubuntu на целия хард диск

Препоръчан отговор

Здравейте,

утре ще слагам на лаптопа ми изцяло убунту (windows-а само ми пречи) та исках да попитам, за да знам за в бъдеще дали ако при инсталацията си разделя харда на 3 части - за слап, за данни, за линукса (като дяла който ми е за данни го направя ext4 и го маунта към дяла на който инсталирам линукса) при евентуална преинсталация дали ще ми се запазят всичките данни или трябва нещо друго да предприема, за да може ако се стигне до въпросната преинсталация да не качвам нищо по флашки и дискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо им дай шанс на важните неща, запази си ги на нещо. Все пак файловите системи в линукс са съвсем различни от уиндолскатаhttp://bigmarvel.wordpress.com/2012/04/07/install-ubuntu-linux-12-04-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D0%B1%D1%83%D0%BD%D1%82%D1%83-12-04-2/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо им дай шанс на важните неща, запази си ги на нещо. Все пак файловите системи в линукс са съвсем различни от уиндолскатаhttp://bigmarvel.wordpress.com/2012/04/07/install-ubuntu-linux-12-04-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D0%B1%D1%83%D0%BD%D1%82%D1%83-12-04-2/

Да знам. но ти ми даваш линк към статия как се инсталира Линукс (нещо което знам). Въпроса ми е как да си запазя информацията от хард диска при евентуална преинсталация. Все пак няма да тегля музика и прочие всеки път, когато ми се наложи преинсталация, а важните неща които в повечето случаи са текстови файлове естествено че си ги пазя и на друго място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

утре ще слагам на лаптопа ми изцяло убунту (windows-а само ми пречи) та исках да попитам, за да знам за в бъдеще дали ако при инсталацията си разделя харда на 3 части - за слап, за данни, за линукса (като дяла който ми е за данни го направя ext4 и го маунта към дяла на който инсталирам линукса) при евентуална преинсталация дали ще ми се запазят всичките данни или трябва нещо друго да предприема, за да може ако се стигне до въпросната преинсталация да не качвам нищо по флашки и дискове.

Правиш си дял / (20gb) ,swap(2xRAM) и всичкото останало за /home  директорията .Така при бъдеща преинсталация затриваш root дяла,правиш новия,а всичкото останало инфо си остава недокоснато на /home дяла.От туй по елементарно....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С уточнението, че изискването за swap дял с обем, два пъти по- голям от RAM паметта вече не е актуално. 2-3 GB са достатъчно. Повече от 4 GB е разхищение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ползвам хибернация 512MB SWAP няма да ми стигнат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правиш дял /mnt, който ще ме монтира автоматично. Несъхранявай по-важни неща на /home, за по-сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.