Премини към съдържанието
vladolino

мишката ми спира за секунди и ми изписва "one of usb devices attached to this co

Препоръчан отговор

мишката ми спира за секунди и ми изписва "one of usb devices attached to this computer has malfunctioned and windows doesn't recognize it" после пак тръгва . Какво да правя от скоро имам компютър и не съм мн на ти с тези неща !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери дали е свързан както трябва кабела на първо време. Ако е небходимо пробвай да я свържеш на друг юсб порт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така тествай и мишката на друг компютър, защото проблема може и да е от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте пробвах на всички usb та на компютъра и прави същото нещо .Може ли вътре в самата мишка да има прекъснат кабел и проблема да идва от там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки възможния сценарий, доста ме съмнява проблема да е в мишката. По-скоро ми прилича на юсб порт 1.0 на който е закачена, или проблем със захранването на портовете, но не е изключено проблема и да е от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки възможния сценарий, доста ме съмнява проблема да е в мишката. По-скоро ми прилича на юсб порт 1.0 на който е закачена, или проблем със захранването на портовете, но не е изключено проблема и да е от нея.

Колега USB 1.0 го има само на хартия...

а някаква идея как да преинсталирам портовете ? дъното ми е asrock g31m-vs?

С коя операционна система сте на компютъра?

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

windows xp  е операционната система 

Надявам се, че е обновена със сервизен пакет №3(?), както и с последващите след него ъпдейти...Време е да се замислите за друга по-нова операционна система. Тази година е последната пълна, в която има някаква поддръжка за тази версия.

Малко да разберем повече за случая с мишката. Марка, модел? Може пък ако е твърде нов модел, просто поддръжката на работа в средата на твоята ОС, дори да е декларирана такава, да е по-скоро фиктивна.

П.П. Чак сега се усетих... :angry:

от скоро имам компютър.....asrock g31m-vs

Дънната платка е доволно дърт модел...Това как се връзва с писанието, че компютъра е отскоро. Купуван е от магазин втора употреба, шитнат от някой "приятел"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

със сервизен пакет №3 е и е оставен да се ъпдейтва автоматично . Преди това беше w7 и го преинсталирах заради този същия проблем , остава проблема да е мишката ,макар че си работи на лаптопа ми ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

със сервизен пакет №3 е и е оставен да се ъпдейтва автоматично . Преди това беше w7 и го преинсталирах заради този същия проблем , остава проблема да е мишката ,макар че си работи на лаптопа ми ?

Допълнил съм въпроса по-горе. Ако може отговор и на него. В случай че машината е взета от магазин и има остатъчна гаранция, по-добре се възползувайте от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е купуван , оставен ми е от приятел ,но този проблем е от скоро преди месец го нямаше .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е купуван , оставен ми е от приятел ,но този проблем е от скоро преди месец го нямаше .

Значи проблема е от действия извършени от теб...Предлагам да погледнеш в мениджъра на устройствата и да видиш дали има някакви жълти триъгълници с удивителни в тях.

Виж също в мениджъра на задачите как се натоварва компютъра. Колко процента процесорно време заемат различните сервизи, колко оперативна памет. Има ли непознати процеси. Проблема с мишката постоянен ли е, или след като не си бил известно време на машината и седнеш се усеща, а после тръгва да работи нормално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така извърших написаното горе , в мениджъра на устройствата няма жълти триъгълници . Най-много в мениджъра на задачите заема "system Idle Process" 80 -  90 % ,други силно натоварващи процеси не виждам (проблема с мишката си е постоянен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не е и миньор. Явно драйверите за ХП са куци, или пък самоделката е куцо подпряна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да погледнеш тук:http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-hardware/one-of-the-usb-devices-attached-to-your-computer/b8a2fc66-5e58-48a3-9d3b-1db2858c3a9e

Другото ,което предлагат е след като деинсталираш USB е да инсталираш на ново драйверите на чипсета.

Редактирано от rapt0r (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.