Премини към съдържанието
Glenarvan

Избор между 2 видеокарти

Препоръчан отговор

Здравейте отново приятели :).

От край време съм се заканил да инсталирам Crysis 2, наскоро след като го направих доста се запалих, но със сегашната ми видеокарта това не може да се случи на МАКС, защото е стара и бавна. В момента я играя, но само на 800х600 резолюция и на минималните настройки. 

За съжаление бюджетът ми е малко орязан и мога да си позволя нещо до 150лв.

Доста гледах,  чудех се, проверих в Youtube игрите как вървят на тези видеокарти и им хвърлих око и на двете, но трябва да избера с ваша помощ само едната :D.

Ето на тези съм се спрял: http://www.emag.bg/komponenti-periferni/pc-komponenti/video-platki/video-karta-asus-nvidia-geforce-gt-630-1024mb-gddr5-128bit-hdmi-dvi-pci-e-product

и това:

http://www.emag.bg/komponenti-periferni/pc-komponenti/video-platki/video-karta-sapphire-ati-radeon-hd7750-2048mb-gddr3-128bit-dvi-hdmi-pci-e-product

Не знам защо, но Nvidia-та ми вдъхва повече доверие макар, че гледах в Тубата как на Radeon-а играят Crysis 3 на макс сетингс, или поне на по-високите настройки, и то на Full HD резолюция. Щом този ядяч на видеокарти върви на Радеон-а то означава, че други игри биха тръгнали като по вода.

Сред игрите, които искам да изиграя са Far Cry 2, Far Cry 3, CD4 MW3, NFS HOT-P 2 и други по-нови, но на висока резолюция и на високи настройки, иначе няма смисъл да се играят.

Затова ако има повече хора, които сте по-навътре да споделите кое от двете да купя.

Конфигурацията ми е:

GIGABYTE MA74GMT-S2 motherboard

AMD Athlonx2  2250 3GHZ

Kingston 2x2GB RAM

HDD 500GB

и захранване 450W

Редактирано от baner4ooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD7750 е по-добра но с тази DDR3 е кофти вариант. Гледай да е с GD5 като тази.

Най-добре се ориентирай към нещо втора ръка. Примерно GTX650 OC.

С гаранция е излиза по-евтино и е по-хубавата дори да вземеш по-добрия модел на 7750 с GD5.

7750 VS 650 

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха. Проблемът ми е, че втора ръка на искам. Искам да си е чисто ново. 

Имам и друг въпрос. С това дъно дали ще си паснат. В смисъл... дали ще стане на това дъно. В момента видеокартата ми е PCI Express 2.0, а Радеон-а е 3.0. И дали захранването ми ще издържи, или трябва да си купувам ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тя картата си е чисто нова и в гаранция. Ако мислиш че гаранцията е по-сигурна поръчвайки нещо от Румъния няма да те разубеждавам.  :D

Дъното става за всяка съвременна карта. А в тоя ценови диапазон все са под 80W както може и да видиш от линка които съм ти дал та няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф :D къде гледам и аз :D...

Ами добре де, това ГТХ, което постна откъде е купувано и ти ли го предлагаш. 

И какво имаш предвид да поръчвам от Румъния. Този сайт, в който аз си харесах карта гледам всички са доволни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не я предлагам аз но пише че е в гаранция до 2015 и има даден телефон ако имаш въпроси. За румънците вече попадах на две оплаквания за близо месец чакане на смяна на продукт и все още нищо.

Едното беше в Датата а другото тук мисля. Та дано не ти се налага да разбираш лично колко са коректни.

пс. Аз пазарувам само от Скай понеже мога да отида лично до там и ако нещо ми направят проблем поне ще си направя кефа да им потроша офиса и да ги пратя в болница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окей Благодаря. За тази видеокарта, която даде ще се поинтересувам. Дано паричките да си заслужават, защото колкото и да са малко 130 са си 130 и не искам да се набутам :D...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ето колко струва в магазина. Далаверата е 70 лв. И гледай освен гаранцията да има и касова бележка ако тръгнеш да я купуваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На далавера съм, но все пак ще си помисля. Не искам да прибързвам. Благодаря ти за отзива все пак :).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.