Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

playwithme

Проблем с лап топа

Препоръчан отговор

Здравейте,

видях, че в този форум мога да задам един въпрос, който ме мъчи от известно време.

У нас сме със безжичен Wi fi достъп и имаме общо три лап топа, два от, които хващат нета без проблем в която и да е част на дома ни. Този, който ползвам аз обаче от известно време прави проблем и трябва да съм изклюително близо(на една ръка разстояние, не повече) от рутера, за да може да хваща нета.

Така по моите предположения, очевидно ще да е проблема не в интернет доставчика, ами в самия ми лап топ, но какъв точно е този проблем и как се коригира, това не мога да си обясня. Моля, ако някой има идея да пише. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете си модела на лаптопа и ние ще ви предложим да си изтеглите най-новите драйвери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бля бля бля и нищо съществено....

Какъв е проблемния лаптоп - марка и модел... ОС?

Кога се е появил проблема - какво сте правили последно?

Какъв е модела на рутер-а? Настройки на Wi-fi - криптиране какво е?

Зашумен ли е ефира, на кой канал и вие кой ползвате?

Опитахте ли с външен адаптер за wi-fi (взет от приятел) на проблемния лаптоп?

Как е нивото на сигнала - като се отдалечевате?

Проблемния лаптоп да не е разглобяван от някой и след това да се е появил проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo IdeaPad Y560 model

Живях във Варна известно време и стаята, в която съм го ползвала е бил и рутера, за това не ми е направило впечатление кога точно се е появил проблема, но когате се жърнах в София го открих.

TP Link TL-WR740N е рутера, но другото което ме питате не мога да кажа, защото почти нищо не разбирам от компютри

Не съм опитвала с външен адаптер.

Нивото на сигнала, като се отдалеча се появява една удивителна жълта отдолу на обхвата а после изчезва съвсем.

Лап топа е отварян само за да се почисти, че нагряваше по едно време там където е вентилаторчето, иначе приятеля ми също го е отварял няколко пъти защото все му се разместваше буксичката- там от където се зарежда.

Възможно ли е нещо да се е разместило или прекъснало, като е отварян лап топа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да е разкачена/повредена антената на приемника за wi-fi. Опитайте с външен адаптер и споделете резултата. Но според мене това е причината - разкачена или повредена антена/кабелче/буксичка към нея.

Но както виждам Вие нямате опита да го разглобите - да даваме ли видео как става?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хахаха да хубаво ще е ако може да дадете, защото на баща ми вече му е втръснало да ми дава компютри и аз да ги повреждам и не искам да го занимавам :shy11:  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разглобяването не е толкова лесно и може да го докарате наистина до неработещо състояние (ако скъсате нещо, ударите и т.н.).

Опитайте първо с външен усб wi-fi адаптер и тогава ще го разглобявате, защото дотук са само предположения.

Ако споделите град - може и колега да се навие да ви направи диагностика/ремонт.

Другия вариант е да го занесете в сервиз...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема може да е на няколко места.

Както колегите по горе са казали при някое от разглобяванията да е пропуснато да закачат кабелчетата на антената към приемника на лаптопа. Друг вариант е някое от същите тези кабелчета отново при разглобяванията да е прекъснато там където излиза от лаптопа и отива към дисплея защото антената е разположена там. 

Трети вариант е да не използвате точния драйвер ако това се е получило след преинсталация.

Има и още един вариант. Не е изключено приемникът на вашият лаптоп да не се разбира особено добре с този модел рутер. Това може да се констатира ако с други мрежи лаптопа няма този проблем.

Както са казали по-горе всички тези варианти могат да се елиминират с един външен приемник за двайсетина лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, много Ви благодаря за помощта и , че се отзовахте, толкова бързо :) Най вероятно ще си взема един такъв приемник и да се надяваме, че въпросът ще бъде решен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хахаха да хубаво ще е ако може да дадете, защото на баща ми вече му е втръснало да ми дава компютри и аз да ги повреждам и не искам да го занимавам :shy11:  :)

Как се свързвате към рутера с този лаптоп? Чрез опцията на Windows или чрез допълнителен софтуер, който върви с безжичната карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.