Премини към съдържанието
husi

Предложете Сървър Конфигурация

Препоръчан отговор

Значи мисля да направя локален сървър който ще обслужва 10-15 клиента постоянно значи не можах да избера Дъна+Процесор Трябва дъната да е с голяма пропускателна способност

За рам избрах 2x 1GB superT CL2, Захранване 500W Fortron, Хард-дискове(Seagate SATA2,SATA,ATA133 - ако знаете по добре нещо кажете)

Ако мислите че нещо друго допълнително чудо е нужно пишете

Мисля като OS: някакъв Линукс? със Samba и FTP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи мисля да направя локален сървър който ще обслужва 10-15 клиента постоянно значи не можах да  избера Дъна+Процесор Трябва дъната да е с голяма пропускателна способност

За рам избрах 2x 1GB superT CL2, Захранване 500W Fortron, Хард-дискове(Seagate SATA2,SATA,ATA133 - ако знаете по добре нещо кажете)

Ако мислите че нещо друго допълнително чудо е нужно пишете

Мисля като OS: някакъв Линукс? със Samba и FTP

<{POST_SNAPBACK}>

Обясни за какво точно и как ще ползваш този сървър. На моя в къщи имам FTP, Apache, Samba, NFS, ползвам го и за Routing на 5 машини и е:

Дъно: Intel soket 370

Prozessor: P3 677 MHz

Lan, Sound, Video onboard

RAM 376 MB SDRAM

Върши ми чудесна работа без да се зори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем за локален сървър в ЛАН мрежа ще го пълня с игри филми и т.н. и ще теглят 5-10минимум винаги и трябва да активирам Самбата директно да гледат филмите без да теглят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ем за локален сървър в ЛАН мрежа ще го пълня с игри филми и т.н. и ще теглят 5-10минимум винаги и трябва да активирам Самбата директно да гледат филмите без да теглят

<{POST_SNAPBACK}>

Предполагам, че процесор от порядъка на 1 - 2 GHz ще ти е достатъчен. Без значение дали е Пентиум или АМД. Ако на самбата ти се намират и клиентите за другите компютри вече ще ти трябва нещо по-бързо. Gigabit-LAN ти препоръчвам горещо. Видеото може и onboard. За RAM и 1 GB ще ти е достатъчно. Спомням си, че Пентиум имаха двупроцесорни дъна за Slot 1. Ако успееш да се снабдиш с едно такова и два P3 на по около 1 GHz ще се разминеш с по-малко разходи и ще ти върши чудесна работа. За диск най-доброто за сега е SATA, но за горе споменатото дъно ще ти трябва и контролер. За ОС мога да ти предложа Дебиан като една от най-стабилните. Правиш минимална инсталация само с нужните пакети за FTP и Samba.

И все пак аз имам достъп до всякакви ресурси и ти предлагам какво ще ми върши работа ако бях на твое място. За теб вече зависи с какво можеш да се снабдиш от гледна точка на хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

я да попитам - а на самбата 2-та гигабайта за кво са и ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

за окраса :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Да, ако не си купил RAM-a не се набутвай за толкова много. Ако ще ползваш сървъра само за горе-споменатото и 256 MB ще ти стигнат. В момента служебното ми FTP (и Samba) е:

Проц. АМД на 1100 MHz

Дъно:Asus K7T266

RAM: 256 MB

HDD: 4 x 250 GB ATA, 4 x 76 GB SCSI

G-LAN.

и за сега нищо не му се опира.

УСПЕХ!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, ако не си купил RAM-a не се набутвай за толкова много. Ако ще ползваш сървъра само за горе-споменатото и 256 MB ще ти стигнат. В момента служебното ми FTP (и Samba) е:

Проц. АМД на 1100 MHz

Дъно:Asus K7T266

RAM: 256 MB

HDD: 4 x 250 GB ATA, 4 x 76 GB SCSI

G-LAN.

и за сега нищо не му се опира.

УСПЕХ!!!

<{POST_SNAPBACK}>

ем това ще можили да обслужва 10компютъра LAN Download с неограничена скорост

Редактирано от husi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ем това ще можили да обслужва 10компютъра LAN Download с неограничена скорост

<{POST_SNAPBACK}>

Моите клиенти са около 50, разбира се не се ползва нон-стоп денонощно, но от 2 години не се е оплаквало компютърчето(от както работя там).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моите клиенти са около 50, разбира се не се ползва нон-стоп денонощно, но от 2 години не се е оплаквало компютърчето(от както работя там).

<{POST_SNAPBACK}>

аз ти говоря постояно да дърпат 10компютъра иначе в мрежата има 400 компа 100 са онлайн сигорно 10 ще дърпат винаги?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
аз ти говоря постояно да дърпат 10компютъра иначе в мрежата има 400 компа 100 са онлайн сигорно 10 ще дърпат винаги?

<{POST_SNAPBACK}>

Няма да имаш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мноо ме кефи това "неограничена скорост " - яко

деба тоя пиратлък - нема ли ДВД-та бе

Редактирано от kirko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.