Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден ...ще закопувам офис компютър и бих искал да ме посаветвате за примерни конфигурцаии на процесор , дъно ,хард,рам, и видео .Няма значение марката важното е да изпълнява най-обикновенни офис функции.За предпочитане е процесора да е 2 ядрен и да бъде с 2гб рам. Благодаря предварително.Бюджета да му е около 600 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здреавейте! Кутия, захранване и записвачка да се включват ли?! Монитор имате ли и какъв е той?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитор има той е crt 18 инча ...за марка не съм сиг. Но може да се включи и кутия и захранване .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 617.52 лв. с ДДС

Щом е за офис компютър ето това е конфигурацията: видеокартата е вградена в процесора, който от своя страна не е лош! Ако не ви трябва записвачка я извадете от цената и сумата става под 600лв.!

Поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четири ядрена офис машина :eek: . Да не би да трябва да подкарва кризата на нея. Доскоро машинките по офисите, бяха със Келешрони от времето на Пентиум 3

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помощта

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четири ядрена офис машина :eek: . Да не би да трябва да подкарва кризата на нея. Доскоро машинките по офисите, бяха със Келешрони от времето на Пентиум 3

Ами паричките стигат за такава - оползотворяваме ги.

Освен това от офис до офис има малки разлики. Тъкмо миналата седмица смених моя 900мх и 256 рам с 1,6гх и 1гб рамец. Не мога да го позная.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма хард.

BB код:
64GB SSD S50 SATA SILICON PWR - SSD-то  хем е по-евтино от тези на A-DATA хем е по-добро . 
Обща стойност - 609.12 лв. с ДДС
Количка- ето моето предложение мисля че SSD-то  е достатачно обемно за офис машина процесора е добър с доста прилично вградено видео и качествена рам. Относно кутия с захранване не са върха но за офис машина ще свършат работа пък и процесора е икономичен.
Редактирано от CpuKiller (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма хард.

Точно това щях да кажа, а и като гледам дори без хард бюджета е надхвърлен :(

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хехе.. ето нещо от мен. Колегите ще кажат колко е одбро, защото не съм толкова навътре в нещата ама мисля, че не е лошо. Процесорът е много хубав с вградено видео, което се справя добре. Друг плюс е безплатната доставка. Като цяло това е най-евтиното предложение досега.

Дъно: Gigabyte H61MA-D2V, socket 1155 - 93.94лв.

процесор: Intel® Core™ i3 3225, 3300MHz, 3MB, socket 1155, Box - 241.19лв.

оперативна памет: Kingston 4GB, DDR3, 1333MHz, Non-ECC - 60.29лв.

твърд диск: HDD Seagate Barracuda 500GB, 7200rpm, 16MB, SATA3 - 94.94лв.

DVD записвачка: Samsung SH-224BB/BEBE, SATA, Черна, Bulk - 32.39лв.

Кутия: Nox Cyclops, Midi Tower, ATX - 50.84лв.

Захранване: High Power 400W, ATX 2.3 - 66.59лв.

Общо: 606.99лв. + безплатна доставка.

Редактирано от Rock4eto0o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хехе.. ето нещо от мен. Колегите ще кажат колко е одбро, защото не съм толкова навътре в нещата ама мисля, че не е лошо. Процесорът е много хубав с вградено видео, което се справя добре. Друг плюс е безплатната доставка. Като цяло това е най-евтиното предложение досега.

Като изключим процесора другите компоненти не стават! И защо е тая рам на 1333?! 

П.П. Ей, Рокче, ама не се отказваш обаче! Упорит си като ''рак на бързей'' дет се вика :D !

П.П.П. Избра ли си кутия? :ohmy:

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изключим процесора другите компоненти не стават! И защо е тая рам на 1333?! 

Опа моя грешка, не съм видял РАМ-а. Може да се замени с ето това:

Kingston 4GB (2x2GB) DDR3/1600MHz XMP - HyperX - 60.29лв. Цената си остава същата.

Относно другите компоненти съм гледал да се побера в бюджета и да са съвместими. Другите колеги ще ти предложат по-добри варианти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами паричките стигат за такава - оползотворяваме ги.

Освен това от офис до офис има малки разлики. Тъкмо миналата седмица смених моя 900мх и 256 рам с 1,6гх и 1гб рамец. Не мога да го позная.

Както казват колегите даже и твърд диск няма в предложението... Ти наясно ли си как се прави бюджет за офис машина. Обикновено като се посочи една сума това е максимума и не става дума за някакво разтегливо понятие. Колкото е решил да отдели началника  - толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.За 8-10 лева отгоре се взима актуално дъно за айви бридж B75 + USB 3.0 за да запали със сигурност процесора.

2.Няма нужда от i3 3225 след като и i3 3220 който е по евтин с 20 лева ще му свърши същата работа.

3.РАМ-та е на 1333+ и 1600 да е кингстона работи на 1.65 Voltage което е препоръчително за айви бридж(и др.) да е на 1.5 V за да избегнем дори и в редки случаи проблеми по системата. Примерно 2х2 КИТ на Corsair 1.5v. Но явно не си прочел добре коментара ми в твоята тема.....

4.Има по евтина записвачка ASUS за ~ 27 лева.

5.Ако ще се препоръчва кутия за 50 лева то Floston Excordo e по добрия избор или за 40 лева Floston Genesis.

6.Захранването не се знае какво е що е(един NJoY може да се окаже по читаво) за 4 лева отгоре се взима Cooler Master GX LITE BLACK 500W което е достатъчно качествено за парите си.

С тези промени ще сме в бюджета отново 600-610 лева.

резултат: предложението ти не е добре балансирано и може да предизвика ритници по компютъра.

пс: Лошото е че в ем@г днес е налично утре не е... и т.н.. Явно имат в наличност по определена бройка от всеки продукт.

Редактирано от ФенОмеН (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво,че всички нападнахте момчето за рам паметта,ама истината е,че разликата между 1333мхз и 1600мхз се усеща само в тестовете,която не е огромна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда си е пропуск за който се извинявам. Не прочетох да е необходим.

Понеже си държа на четириядрения офис процесор:

Процесор Intel® Core™ i5 3330

NJOY 500WGX 500W Passive PFC

DAOTECH X5 MIDDLE ATX

HDD Seagate Barracuda 500GB,

Kомплект памети Dual Channel Kingston 4GB (2x2048), DDR3, 1333 Mhz, HyperX

По стриктно желание на автора и особено на тук присъстващите да има 2 гиги рам.... току виж съм заковал бюджета на пределните според някои 600 лева.

sliderum

Както казват колегите даже и твърд диск няма в предложението... Ти наясно ли си как се прави бюджет за офис машина. Обикновено като се посочи една сума това е максимума и не става дума за някакво разтегливо понятие. Колкото е решил да отдели началника  - толкова.

Предполагам, че за разлика от други аз имам наистина началник а не тъпак. И не - представа си нямам как се купува офис конфигурация - или каквото и да е за офиса.

Друг е въпроса каква аджеба врачка си ти и реши че става дума за офис със шеф.... Ами ако шефът е пуснал темата и сам казва "Бюджета да му е около 600 лева.".....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма хард.

BB код:
64GB SSD S50 SATA SILICON PWR - SSD-то  хем е по-евтино от тези на A-DATA хем е по-добро . 
Обща стойност - 609.12 лв. с ДДС
Количка- ето моето предложение мисля че SSD-то  е достатачно обемно за офис машина процесора е добър с доста прилично вградено видео и качествена рам. Относно кутия с захранване не са върха но за офис машина ще свършат работа пък и процесора е икономичен.

Дадох ти плюсче заради SSD-то. Иначе аз бих  минал с по-евтиния i3-3220  и дори с G2020. Все пак това е офис машина. Не знам каква ще е ползата от HD4000 спрямо HD2500 и дори спрямо HD Graphics. Кофти, че не виждам нормален хард. Аз бих сглобил нещо подобно за офис:

ASUS P8B75-M LX /B75 /LGA1155 G2020 /2.9/3M/BOX/1155 4GB DDR3 1600 A-DATA PRO 500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB 64GB SSD S50 SATA SILICON PWR DAOTECH K5 MICRO ATX NJOY 400WGX 400W Passive PFC Обща стойност - 556.27 лв. с ДДС 

50 лева остават или за доставка или за нещо допълнително по избор - записвачка, РАМ, по-голям хард и т.н. Понеже това е офис конфигурация, би било добре да е и икономична. А по-икономично от Пентиум накъде. Предполагам офиса има и климатик, та затова не съм и предвидил охлаждане за тая конфигурация, на която няма какво да загрее. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.