Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

1click

Firefox OS и Tizen дискусия

Препоръчан отговор

Здравейте,

от скоро чета за тези две нови операционни системи. Ако има и други зарибени по мобилни ос, освен комерсиалните в момента нека сподели своето мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаквам с големи надежди новите Firefox OS, Ubuntu Phone и Tizen. Определено ще е интересно да се види коя платформа ще заеме значителен пазарен дял. Firefox OS и Tizen вероятно ще се харесат на много потребители, но истинската иновация е при Ubuntu, които се стремят към един наистина нов подход към смартфоните с тяхната интеграция на Ubuntu на различни платформи и конвергенцията на системата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пръв път чувам за тези мобилни ОС  :D , но съм заинтересован да науча нещо повече. Веднага ще се поразровя из гугъл да видим той какво ще каже!

Поздрави и успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само едно ще кажа - Sailfish OS !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми е доста интересно дали Андроид приложенията писани на Java, ще вървят под Firefox OS, тъй като тази ос доста нашумя напоследък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми е доста интересно дали Андроид приложенията писани на Java, ще вървят под Firefox OS, тъй като тази ос доста нашумя напоследък.

Не мисля, че това ще е възможно, първо FFOS е направена изцяло използвайки open Web standards.

Което ще рече, че докато в android се използва JAVA, то във FFOS за на-правата на апликации, ще нужно да използвате HTML5 плус други като, CSS3 и  JAVASCRIPT ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.