Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

DD-WRT

Мнение за мултицет

Препоръчан отговор

Здравейте, харесал съм следния мултицет MY67. Какво Ви е мнението за него ? Заслужава ли си ?

В другите магазини например тук мултицетът има повече бутони (отгоре) и се чудя дали в elimex не са сложили различна снимка на тази на истинския MY67, а са я заменили с тази на MY68 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами така на пръв поглед са на различни производители - дали си заслужава , ами ако питаш мен , аз си вземам от 20 лева и ми вършат работа - за мен е важно да изключва когато го забравя :D писна ми от батерии :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че никой не ти е писал и давам мнение - но не за въпросния мултицет, а за един друг- ето този:

http://www.tinydeal.com/26-lcd-dmm-with-silicone-case-p-8959.html

Прегледай и прецени- аз съм доволен от един такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ориентирай се към нещо друго, защото 18$ е доста по различно от 50 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ориентирай се към нещо друго, защото 18$ е доста по различно от 50 лв.

Аз установих че има разлика. Погледни на снимките в двата сайта и ще забележиш че на единия пише Mastech, а на другия не. 

Благодаря на всички за интереса !

Гледам, че никой не ти е писал и давам мнение - но не за въпросния мултицет, а за един друг- ето този:

http://www.tinydeal.com/26-lcd-dmm-with-silicone-case-p-8959.html

Прегледай и прецени- аз съм доволен от един такъв.

Аз търся мултицет, който сам си настройва обхвата, иначе и този е ОК

Ами така на пръв поглед са на различни производители - дали си заслужава , ами ако питаш мен , аз си вземам от 20 лева и ми вършат работа - за мен е важно да изключва когато го забравя :D писна ми от батерии :)

Твоят има ли опция за кондензатори ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те май и тия от 5 лева имат . Забравих по горе да спомена че гледам и екрана да е голям :) щото фаровете ми вече не са така добри - годиниии

ПП. И да допълня - всички сонди са боклуци , ще трябва да си направиш - а може и да продават добри , но аз ми останаха едни добри от един морков уред който успях да му е...а майката с една микровълнова :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те май и тия от 5 лева имат . Забравих по горе да спомена че гледам и екрана да е голям :) щото фаровете ми вече не са така добри - годиниии

какъв е твоят, че ми стана интересно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те са толкова еднакви че ..... ще се опитам да го открия по спомен че ми е в града а сега съм на село .

Но да ти кажа че ръчно се настройва

ПП май е такъв http://elimex.bg/product/48120/ured-multitset-dt9201a.html

те дори и по евтини станали , но все пак съм го купил от Лом , а там магазините са като кореком :)  по старите знаят какво е :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма значение какво пише на него, всичките са китайски "изчадия". Тези с автоматичната промяна на обхвата са доста по-скъпи над 50 лв. Вграденият капацитетметър върши работа за електролитни кондензатори от порядъка на 1 мкФ до към 1000 мкФ.

P.S. Добрите измервателни уреди са с марката "Тектроникс" струват много повече, както съм писал по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За хубав, който сам си настройва обхватите ще трябва да дадеш доста над 50 лева. И два еднакви да вземеш различни показания ще дадат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

От самото начало не ти е необходим скъп мултиметър, най-малкото с автоматична смяна на обхватите/последните са над 150 $/Един стандартен мултиметър до 60-70 лева ще те кара дълги години.Ако погледнеш в Конрад ще срещнеш и по-добри модели на малко по-високи цени! Трябва да знаеш предварително  за каква работа ще ти е необходим и да се съобразиш с неговите обхвати.Най хубавият мултиметър и най-хубавата жена не те правят автоматично нито техник, нито мъж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама има една приказка , погледни инструмента на майстора ;) за да разбереш какъв е :)

Не , изобщо не си заслужава да се набутваш със уред за стотици лева , освен ако ще трябва да ремонтираш техниката на NASA :)

И все пак гледай табелата да не е като тази .

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тва е моят боклук, карам с него вече бая време и съм доволен.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак какво мислите за този, който съм харесал ? Заслужава ли си ?

Как стои въпросът със защитата, примерно ако го сложа на режим ток, а измервам напрежение ще успее ли само предпазителя да се размине като дефектирал или ще си замине целия уред ?  Изобщо ефективна ли е защитата на мултицетите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И все пак какво мислите за този, който съм харесал ? Заслужава ли си ?

Как стои въпросът със защитата, примерно ако го сложа на режим ток, а измервам напрежение ще успее ли само предпазителя да се размине като дефектирал или ще си замине целия уред ?  Изобщо ефективна ли е защитата на мултицетите ?

Ефективна е на добрите и известни мултимери, но това не значи, че трябва да правиш експерименти с него. Щом си го харесал, ще ти върши работа но ти написах - орентирай се какво ще измерваш с него!Другият вариант е много по скъп при положение, че ще се занимаваш професионално! Аз имам два броя "Fluke"" съвсем добри, но и имам много добър опит. Купувал съм ги по Живково време и са доста скъпи. .....затворени пари и доказателството на края на предният ми пост. Тогава бях млад!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които проявиха интерес и взеха участие в темата. Ще взема посочения от мен мултиметър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:  Извинене за офф топик-а, но ми изникна един въпрос: Когато сложа мултиметъра в режим ''тест на диоди'' и тествам диод отделно от платка забелязвам, че пропуска само в една посока, което е нормално, но когато същият диод е на платка и тествам отново излиза че пропуска и в двете посоки. Та въпросът ми е какво да направя че и на платката всичко да се мери като поотделно ? Вярно че има и други елементи и те влияят малко или много на точността, но все пак. Ако трябва да тествам всеки кондензатор и другите елементи поотделно трябва да отпоя всичко, което ми се вижда сложно, но не е невъзможно, но примерно за един диод да разпоявам и запоявам отново не ми се вижда най-добрата опция.  Гледам в последно време в youtube как ремонтират телевизори и съм се запалил да науча нещо ново и полезно за в бъдеще, но там нямат проблема ми и не разпояват цялата платка, след което да запояват отначало. Запояването вече не ми е проблем, сглобих 15 комплекта от тип 'хоби електроника' и всичките работят, а спойките са като заводски :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да можеш да измерваш полупроводници на платка без да ги разпояваш ти трябва мултицет с ниско вътрешно съпротивление.Дигиталните не могат да правят такива замервания.По-скоро със стрелкови,които са и по-удобни за работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да можеш да измерваш полупроводници на платка без да ги разпояваш ти трябва мултицет с ниско вътрешно съпротивление.Дигиталните не могат да правят такива замервания.По-скоро със стрелкови,които са и по-удобни за работа.

В клиповете използват FLUKE 115 най-често. Няма откъде да намеря стрелкови уред и затова предпочитам дигитален, пък и е по-точен в повечето случай, защото има разлика между това да преценяваш на око и да ти се изписва на дисплей.

Благодаря за интереса !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

В клиповете използват FLUKE 115 най-често. Няма откъде да намеря стрелкови уред и затова предпочитам дигитален, пък и е по-точен в повечето случай, защото има разлика между това да преценяваш на око и да ти се изписва на дисплей.

Благодаря за интереса !

Транзистори и диоди не се мерят със цифров мултиметър поради причината, която е написал колегата от горният пост.Използва се стрелкови уред с ниско входно съпротивление. Елементите се разпояват от платката за измерване /диодите - само единият извод/ Преценката на "око" при измерване на транзистори и диоди със стрелкови уред не е фатална. Разликите са големи в права и обратна посока, а и не ти трябва да знаеш точното съпротивление на преходите, защото при различните компоненти, то е различно.А стрелкови уред направо ти трябва да си имаш. Ще ти се налага твърде често да го ползваш. Входното му съпротивление не бива да бъде по-голямо от 50 до 100 килоома. Много добри уреди за тази цел са "Унигор" 2,3,4.Всичките са стрелкови - австрийско производство. В този клас стрелкови уреди попада и  "Унигор"6, който е прекрасен, но входното му съпротивление е много високо и не е за измерване на транзистори и диоди. Можеш да си купиш някой евтин стрелкови  мултиметър като посетиш "Конрад". Цена - не повече от 50-60 лева. Ще ти върши чудесна работа. Поддържал съм дълги години стандартна измервателна апаратура / 12 години - Тектроникс, Флуке,CRC,Хюлет Пакард и много други и мога да ти бъда полезен с тези неща. Питай, щом си решил да се отдадеш на тази професия. Аз те подкрепям а и виждам, за 1-2 години колко добре си усвоил рутерите, което е много похвално за теб!Точно от такива момчета като теб, става добър техничар! Успех ти желая!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ги моите 2 основни уреда с които аз работя. Доволен съм от тях и не съм имал проблеми. За начало не си купувай скъп уредед защото съществува възможност да го повредиш. Мой познат преди време си купи портативен осцилоскоп и на 3-та седмица го повреди. 600 лв. заминаха на вятъра. Това с което си се захванал е добро. Прочети и малко теория за полупроводниците за да ти се изяснят някои неща. Успех с начинанието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Прочети и малко теория за полупроводниците за да ти се изяснят някои неща. Успех с начинанието.

И на целите проводници, разни тоци, напрежения, съпротивления, основна теория :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на целите проводници, разни тоци, напрежения, съпротивления, основна теория :)

Като прочетох това се сетих за оня лаф на бай Тошо---,,Тази година завод за полупроводници, догодина за цели проводници,, :D  :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз електронни елементи, електрически вериги и електротехника уча в училище имам 6-ци, но искам да знам нещо повече, защото ми се отдава- идва ми отвътре

Ето ги моите 2 основни уреда с които аз работя. Доволен съм от тях и не съм имал проблеми. За начало не си купувай скъп уредед защото съществува възможност да го повредиш. Мой познат преди време си купи портативен осцилоскоп и на 3-та седмица го повреди. 600 лв. заминаха на вятъра. Това с което си се захванал е добро. Прочети и малко теория за полупроводниците за да ти се изяснят някои неща. Успех с начинанието.

Аз ще поръчам първия само че ще е MY67. Този го бях харесал от елимекс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А когато тествате диод предполагам му разпоявате единия край ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.