Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, видеолартата ми е Sapphire hd7970 и остава да си взема другите компоненти, бюджета е 850 лв аз виждам нещата http://nikem-bg.net/cart/48825p1r46540p1r44268p1r48733p1r48235p1r46976p1r1005p1rf.html]така ако някой има по-добри идеи да казва :D

Редактирано от Fresh12 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, като цяло видеокартата на автора ще е спъната много от този процесор. Варианта трябва да е процесор с отключен множител, или поне с опция за No-k. Едно бързо направено предложение, колкото да има.

Asrock Z77 PRO4, socket 1155 

Intel® Core™ i5 3570K IvyBridge, 3400MHz, 6MB, socket 1155, Box

Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM

HDD Seagate Barracuda 500GB, 7200rpm, 16MB, SATA3

Thermaltake Versa II, ATX, Mid Tower

Cooler Master GX Lite Black, 500W

Това всичко е за около 895 лева. компонентите с безплатна доставка. Трябва много да се реже, за да няма проблеми с видеокартата. Или ако се вдигне бюджета още малко, ще е хубаво. Поне по-добър захранващ блок да се вземе. Това е моето мнение. 

Поздрави и успех в избора! 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
 Варианта трябва да е процесор с отключен множител, или поне с опция за No-k

А този 3350Р няма ли No-K?  http://www.pcper.com/reviews/Processors/Intel-Core-i5-3350P-Ivy-Bridge-Processor-Review-No-Integrated-Graphics/Overclocki

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А този 3350Р няма ли No-K? *

Колега, той процесора ще се овърклока до 3.7Ghz, смисъла се губи. По назад някъде съм писал, че за видеокарта висок клас, примерно HD7950 и над нея, трябват поне 35% clock, за да се играе стабилно Crysis 3, в Jungle мисията, ще се наложи и 40%, но е много относително точно за какъв модел видеокарта става на въпрос. Лично изпитано, и не само при Crysis 3. Много са процесо-зависимите игри. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен, за спъването на едночипова видеокарта от съвременен четириядрен процесор, дори на фабричната му честота. Такова спъване съм виждал при сериозна SLi или  Crossfire конфигурация.  При максималният Quad[sLi/Crossfire] дори сериозно клокнат  i7 3960X поляга кат` мома Тодорка. В случая обаче няма такова положение.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и една AMD конфигурация за разнообразие. И да не забравяме, че новите конзоли ще са с 8 ядрени AMD процесори.

ASUS M5A97 /AMD970/AM3+
AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+
4GB DDR3 1600 A-DATA PRO
500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB
FD CORE 3000 ATX BLACK
PSU SEASONIC SS-620GB BRONZE

Обща стойност - 856.53 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и една AMD конфигурация за разнообразие. И да не забравяме, че новите конзоли ще са с 8 ядрени AMD процесори.

ASUS M5A97 /AMD970/AM3+ AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+ 4GB DDR3 1600 A-DATA PRO 500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB FD CORE 3000 ATX BLACK PSU SEASONIC SS-620GB BRONZE Обща стойност - 856.53 лв. с ДДС

И да не забравяме , че тези "8" ядра не са 8 ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да не забравяме , че тези "8" ядра не са 8 ;)

Човека спомена nextgen конзолите. При плейстейшъна 8-те ядра, са си съвсем точно 8 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека спомена nextgen конзолите. При плейстейшъна 8-те ядра, са си съвсем точно 8 :)

на мен ми е ясно , но предлагаме компютърни части тук ... нали така ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-близо са до 8 от 4-те на i5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така би, трябвало да е. Обаче няма как да затъкнем клавиатурите на хората, да "вървят 100% по едни релси". Ще почнат да реват за цензура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ц! Дъртото Замбези кво прай тук кат има Вишера? Дъното е среден клас, не е най-лошото, ма не е нищо особено.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ц! Дъртото Замбези кво прай тук кат има Вишера? Дъното е среден клас, не е най-лошото, ма не е нищо особено.

Опаа, недоглеждане от моя страна, извинявам се за което! Знам, че дъното не е нищо особено, ама бюджета съвсем щеше да хвръкне :)

Тогава слага 8320! Разликата е 7лв.

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опаа, недоглеждане от моя страна, извинявам се за което! Знам, че дъното не е нищо особено, ама бюджета съвсем щеше да хвръкне :)

Тогава слага 8320! Разликата е 7лв.

С това дъно няма да стане, понеже не поддържа 8320!

Иначе моето предложение е:

Intel Core™ i5 3570, 3400MHz, 6MB socket 1155, Box

Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM

Seagate 1TB, 7200RPM, 64MB, SATA3, ST1000DM003

Thermaltake Commander GS-III, ATX, Mid Tower

Cooler Master GX Bronze, 450W

Общо 894лв. с безплатна доставка!

С това дъно имаш опцията Но-К ,а този процесор турбо честотата му се вдига на 4.2ГХз . Малко сме надхвърлили бюджета, имай на предвид че подобна конфигурация дори в никем няма да може да асамблираш ,а от там трябва да прибавиш и едно още 40лв. за доставка! Ако искаш да свалиш малко цената може да минеш с 35лв. по-евтиния 3470 - неговата турбо честота ходи на 4ГХз!

Единствено от рам е орязано(след време може да добавиш още една плочка) , така получаваш 1ТБ хард , прилична кутия и много добро захранване с 5Г. гаранция(особенно на цената на която са го пуснали в емаг)!

Редактирано от playalistic (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Верно! Гигадръв дори в ревизия 3.0 не са осигурили такава, макак и да има други модели с Вишера логика, които са в листата. Негодници са си и туйто .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе моето предложение е:

Intel Core™ i5 3570, 3400MHz, 6MB socket 1155, Box

Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM

Seagate 1TB, 7200RPM, 64MB, SATA3, ST1000DM003

Thermaltake Commander GS-III, ATX, Mid Tower

Cooler Master GX Bronze, 450W

Общо 894лв. с безплатна доставка!

С това дъно имаш опцията Но-К ,а този процесор турбо честотата му се вдига на 4.2ГХз . Малко сме надхвърлили бюджета, имай на предвид че подобна конфигурация дори в никем няма да може да асамблираш ,а от там трябва да прибавиш и едно още 40лв. за доставка! Ако искаш да свалиш малко цената може да минеш с 35лв. по-евтиния 3470 - неговата турбо честота ходи на 4ГХз!

Единствено от рам е орязано(след време може да добавиш още една плочка) , така получаваш 1ТБ хард , прилична кутия и много добро захранване с 5Г. гаранция(особенно на цената на която са го пуснали в емаг)!

Ха, вярно бре колега, добре че си огледал добре дъното, че щях да прецакам автора :P ! Ми то така като тъка на няколко стана едновременно.

П.П. Това захранване малко ме притеснява, а и е само с един 6 пинов конектор! За кутията - доста некачествена ламарина :( !

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен, за спъването на едночипова видеокарта от съвременен четириядрен процесор, дори на фабричната му честота. Такова спъване съм виждал при сериозна SLi или  Crossfire конфигурация.  При максималният Quad[sLi/Crossfire] дори сериозно клокнат  i7 3960X поляга кат` мома Тодорка. В случая обаче няма такова положение.

Че ти игри играеш ли? Не е добре да се меся, но все пак ще го направя, че 4 дена тествам точно по тия въпроси може би за стотен път. Сещаш се за първия ми язвителен коментар относно G860, след като закупих това процесорче, за да докажа, че някои хора като теб и други ( знаят саи именатта), не са прави. Доказах го и минах нагоре по стълбичката - i3, i5 с клок. Е, i5 e идеалът за карта от 300 лева. От там нагоре скръб отново.  По принцип дори HD7750  може да бъде спъвана от клокнат i3 3220. За по-нагоре да не говорим. Що се отнася до конкретния случай, лесно може да се направи сметката, след като се види каква е процентната разлика межди HD7970  и тестваната примерно от мен или някой друг видеокарта. Нещата са почти линейни, колкото и на някои хора да не им се вярва. На практика е достатъчно да се знае пропускателната способност на шината от ядрото към паметта и още някои други неща, за да се получат точни сметки, без четене на лъжливи ревюта в лъжливи сайтове, чиято цел е да продадат нещичко на заблудените юзери. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че ти игри играеш ли?

Играя :) Вярно напоследък повечко онлайн стратегии, но съм мацал и инсталирани геймки. Колегата, който търси съвет, не съм видял да споменава "криза 3". Това си е умозрение на Masterplay

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играя :) Вярно напоследък повечко онлайн стратегии, но съм мацал и инсталирани геймки. Колегата, който търси съвет, не съм видял да споменава "криза 3". Това си е умозрение на Masterplay

Е не е само кризата. Колкото нагоре отива видеокартата, толкова нагоре и процесора. Не, че няма да върви тая карта и с i3,  но защо ще се дават 600-700-800 лева за видеокарта, след като същата работа се постига с един добър процесор за 100 лева над i3  и една карта за 400-500 лева?Аз мога да дам много примери за процесорнозависими игри, които човека може и да играе, може и да не играе. Това не променя факта, че един слаб i5  може да спъва една клокната HD7970. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не е само кризата. Колкото нагоре отива видеокартата, толкова нагоре и процесора. Не, че няма да върви тая карта и с i3,  но защо ще се дават 600-700-800 лева за видеокарта, след като същата работа се постига с един добър процесор за 100 лева над i3  и една карта за 400-500 лева?Аз мога да дам много примери за процесорнозависими игри, които човека може и да играе, може и да не играе. Това не променя факта, че един слаб i5  може да спъва една клокната HD7970. 

Много се увърташ в приказки. За да тръгне човека да оверклоква видеото и процесора, ще трябва и по-сериозен захранващ блок от предлагания от повечето колеги. По тази линия също могат да се правят предложения, ма ако човек забрави че има деклариран бюджет, в който трябва да се вместим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се увърташ в приказки. За да тръгне човека да оверклоква видеото и процесора, ще трябва и по-сериозен захранващ блок от предлагания от повечето колеги. По тази линия също могат да се правят предложения, ма ако човек забрави че има деклариран бюджет, в който трябва да се вместим.

Явно не си виждал какво е да се увъртам в приказки. Иначе си прав. Аз бюджет в случая не коментирам. Даже и не знам за какво е тая тема :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.