Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

drago321

Помощ при правене на Wi-Fi мрежа в апартамент.

Препоръчан отговор

Здравейте!  Чертежа не е много точен, но дава реална представа за помещенията. В стая 1 долния десен край на чертежа се намира рутер TP-LINK TL-WR741ND. В стая 2 трябва да има стабилен WI-FI,  а в стая 3 трябва да има и Wi-Fi, и кабел. Като за начало е логично да изместя рутера, но нито знам къде, нито дали ще стане. Главния ми въпрос е как ще стане цялата работа: рипиитъри и там всякакви други джунджурии. post-259141-0-43239200-1373040887_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Измести маршрутизатора някъде посредата /не знам коридор ли е какво е/ и би трябвало сигнала да е равномерен и в трите стаи. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Простичко решение е там, докъдето ще върви кабел, да има и втори рутер, който да поддържа втора безжична мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Избирате мястото на рутера като го поставите, както е споменал колегата от горните постове и проверявате нивото на сигнала от рутера във всяка стая да е добро - минимум 3-4 деления. От рутера прекарвате лан кабел в стая 3 и си решавате проблема. Лошото е, че не сте споменал  каква ви е връзката с интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! 

Чертежа не е много точен, но дава реална представа за помещенията. В стая 1 долния десен край на чертежа се намира рутер TP-LINK TL-WR741ND. В стая 2 трябва да има стабилен WI-FI,  а в стая 3 трябва да има и Wi-Fi, и кабел. Като за начало е логично да изместя рутера, но нито знам къде, нито дали ще стане. Главния ми въпрос е как ще стане цялата работа: рипиитъри и там всякакви други джунджурии. Публикувано изображениеБез име.png

Ако стените не са много дебели или са тухлени го оставете където е. Иначе или го преместете в средата (геометричната) или с кабел пуснете втори маршрутизатор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стените са тухлени и доставчика ми е Blizoo, Интернет-а не знам точно какъв е. Въртят ми се в главата нещо 80Mbits но не съм сигурен точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.