Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Тъкмо се връщам от екскурзия в Македония. Там си купих човешки череп като сувенир. За да придобие приличен вид сега трябва да го лакирам/полирам/боядисам. Предложете ми лакове бои и пр. материали които стават за такъв материал и няма да го повредят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оригинален ли е или някаква пласмасария ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам думи. Тук не е форум за хора с такива "хобита". Личното ми мнение е, че за тях ще бъде добре, въобще да не се срещат с мен наяве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изперка народа !!! Череп сувенир :angry:

Иначе по темата, боядисва се с боя за черепи в магазина трябва да знаят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен и съвсем обикновен лак ще стане, дори полираща паста за автомобил :D

Боя за чий му е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен и съвсем обикновен лак ще стане, дори полираща паста за автомобил :D

Боя за чий му е?

Аз се бъзиках ! Не можеш ме накара да пипна такова нещо или да го гледам и да му се любувам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо се връщам от екскурзия в Македония. Там си купих човешки череп като сувенир. За да придобие приличен вид сега трябва да го лакирам/полирам/боядисам. Предложете ми лакове бои и пр. материали които стават за такъв материал и няма да го повредят.

По принцип обработката на кости е доста хмм...нелицеприятно занимание.

ако черепът ти е почистен както трябва от месо, кожа и прочее остатъци , преди да започнеш полировката трябва  отново да го почистиш, защото иначе следващите слоеве няма да се хванат много добре. хубаво.

Препоръчвам ти да го извариш в сапунена вода -двайсеттина минути са достатъчни.

След това - кажи бял ли искаш да бъде или със същия цвят като в момента , с пори или без пори ? 

Ще пирографираш ли нещо по него ?  

1.)ако искаш да бъде снежно бял - трябва да го избелиш.Това се прави с перхидрол ( пускаш го в тенджера с 3-4 литра и до държиш поне една нощ вътре да кисне ) или с някакъв хлорен препарат - "тризон" , "сюрхлор" или друго, каквото имаш подръка.Но в хлорните препарати времето за киснене трябва да е по-малко, защото има опасност да развалиш костта.

2.)след като го избелиш, иде ред на порите по черепа.искаш ли да ги има или не.Ако искаш да бъде абсолютно гладък , без пори и да изглежда като бижу - вземи някакво моментно лепило, и запълни поричките.След това със шкурка ( почваш от  Р500 и стигаш до Р 5000 -водна ) заглаждаш така запълнените пори, и излк***аш всичко.Накрая използваш от най-финните шкурки и полировъни дискове,-може и само с кече накрая за да му придадеш блясък.

3.)Хубаво е да обезмаслиш костта преди да поставяш полиращи пасти или лак.Това се прави със смес от  изопропилов алкохол  и ацетон в пропорции 4:1.Поне аз съм използва подобна смес и съм доволен от резултата.

3.)можеш да останеш на това ниво, разбира се, но накрая можеш да поставиш шеллак - той е естествен и придава мекота на блясъка.Винаги ,, когато използваш лак - поставяй го на тънки слоеве -няколко на брой, след пълното изсъхване на предния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз викам да го предаде на криминалистите. Вие какво ще кажете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз викам да го предаде на криминалистите. Вие какво ще кажете?

защо ? :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо ? :eek:

Може да е от човек жертва на военно престъпление или на криминално. Какво правим тук?! Учим го да прикрива следите ли. Ако оставаше на мен да решавам, темата и колегата заминаваха директно и без никакво обяснение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е от човек жертва на военно престъпление или на криминално. Какво правим тук?! Учим го да прикрива следите ли. Ако оставаше на мен да решавам, темата и колегата заминаваха директно и без никакво обяснение.

Щом е преминал границата и никой нищо не му е казал - има ли значение от кого точно е черепът ? Просто череп.

Ням закон, по силата на който да не можеш да си държиш череп в къщата.

Виж, до морала нещата са други, както и това, че авторът ще седи и спи в къща, в която има човешки останки.

Аз например не бих могъл да спя в таква къща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е преминал границата и никой нищо не му е казал - има ли значение от кого точно е черепът ? Просто череп.

Ням закон, по силата на който да не можеш да си държиш череп в къщата.

Виж, до морала нещата са други, както и това, че авторът ще седи и спи в къща, в която има човешки останки.

Аз например не бих могъл да спя в таква къща.

Не знаем по какъв начин е минал границата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не говорим, че авторът би трябвало да се замисли, преди още да вземе черепа, дали след неговата смърт някой ня да пита подобни неща в някой форум и да си закачи черепа му над камината......

Не знаем по какъв начин е минал границата...
ами.... има ли значение ? Айде да не попадаме в теории за конспирации и престъпления. Авторът може и да няма въпросния череп и само да се бъзика. А може да е прескочил до близкото гробище и да си е изкопал череп дори и без да ходи до Македония. Затова ти казам - той да си бере греха и пред Бога и пред хората. Срамът и позорът са си за него.

Колкото до моите съвети аз съм обработвал животнски и човешки кости, включително и черепи за различни цели  ( за декорация обаче само животински, разбира се) и споделих просто опита си по-горе. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най добре ,ще ти отговори някои рестсавратор , ако си от София мини през природо научният музей и попитай.Но ,аз не бих държал такова нещо . Живота ти ще се промени коренно. има доста такива случаи ,не е шега работаТова се отнася

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не говорим, че авторът би трябвало да се замисли, преди още да вземе черепа,  дали след неговата смърт някой ня да пита подобни неща в някой форум и да си закачи черепа му над камината......

ами....

има ли значение ? 

Разбира се, че няма.Краси, защо точно такъв сувенир избра бе човек? :D  :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е хубаво , да пуснеш тема и да си вдигнеш чукалата.Кажи нещо, цял час хората ти отговарят от теб ,нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами честно казано го взех за медитации върху него. Научих че толтеките имали обичай да медитират върху черепа на убит неприятел и с това увеличавали собствената си сила. Ся аз не съм човек който ще убие някой (и ще си вземе главата му за трофей в къщи) и за това реших - по легален начин. Купих го за 30 евро от близките на момичето. Казаха че загинала прегазена от кола. А как съм минал границата - в чекирания багаж със самолета Скопjе-София. За по-напряко през Београд. Не че не можеше и през сухопътната ама "таксата" която ще ми искат митничарите на ръка щеше да е сиг поне 30 пъти колкото стоката :)

Trichocephalus, мерси за отговора, радвам се че получих инфо по същество освен само клюкарски въпроси. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами честно казано го взех за медитации върху него. Научих че толтеките имали обичай да медитират върху черепа на убит неприятел и с това увеличавали собствената си сила. Ся аз не съм човек който ще убие някой (и ще си вземе главата му за трофей в къщи) и за това реших - по легален начин. Купих го за 30 евро от близките на момичето. Казаха че загинала прегазена от кола. А как съм минал границата - в чекирания багаж със самолета Скопjе-София. За по-напряко през Београд. Не че не можеше и през сухопътната ама "таксата" която ще ми искат митничарите на ръка щеше да е сиг поне 30 пъти колкото стоката :)

Trichocephalus, мерси за отговора, радвам се че получих инфо по същество освен само клюкарски въпроси. ;)

За какво, ще медитираш с този череп.Това момиче не е неприятел и какви са тези родители където са направили това с детето си.За мен това което си направил е наивно .Нима мислиш , че така ще си увеличиш силата.Сигурно ти е повлияла Готик културата , но това не те оправдава в постъпката.Има други начини човек да медитира .Бог е заложил в нас всичко и от нас зависи дали ще го развиваме или .ще пропаднем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.