Премини към съдържанието
Blue_Hulk

Не знам как да си направя интернет връзката безжична

Препоръчан отговор

Имам проблем със настройката на безжична връзка. Модела на рутера е sinus 154 dsl se, на немски език е, интернета ми е с pppoe връзка, може ли някой да ми каже как да го настройвам?  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По стандартния начин не стана ли ?

През браузера ? 192.168.0.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем със настройката на безжична връзка. Модела на рутера е sinus 154 dsl se, на немски език е, интернета ми е с pppoe връзка, може ли някой да ми каже как да го настройвам?  :(

ТОва е ADSL маршрутизатор и няма как да се свърже към етернет линия

По стандартния начин не стана ли ?

През браузера ? 192.168.0.1

И да може има ли смисъл :) (виж горния ми пост)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Като че ли е правилно да кажете откъде е купен рутера, защото ако е от Германия и на Телеком не съм сигурен, че ще стане. Tой е за ADSL.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТОва е ADSL маршрутизатор и няма как да се свърже към етернет линия

И да може има ли смисъл :) (виж горния ми пост)

Е той ако е ADSL рутер ... направо е за коша. 

Знае ли човек някой туниг фирмуер може и да го спаси ...

п.п.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Нещо WLAN диод ми се мярка !!!

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като че ли е правилно да кажете откъде е купен рутера, защото ако е от Германия и на Телеком не съм сигурен, че ще стане. Tой е за ADSL.

Рутера е от Германия, и е на Телеком. Иначе какво е ADSL?  Аз използвам директна връзка тип връзка pppoe. Проблемът е, че или аз нещо не правя както трябва или самия рутер не става за такива неща... влязох в настройките на рутера и опитах какво ли не и нищо не става... надявам е да ми помогнете ако е възможно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е той ако е ADSL рутер ... направо е за коша. 

Знае ли човек някой туниг фирмуер може и да го спаси ...

п.п.

Публикувано изображение

Нещо WLAN диод ми се мярка !!!

Теоретично може да стане ако някой от ЛАН портовете се настрои като WAN,

Рутера е от Германия, и е на Телеком. Иначе какво е ADSL?  Аз използвам директна връзка тип връзка pppoe. Проблемът е, че или аз нещо не правя както трябва или самия рутер не става за такива неща... влязох в настройките на рутера и опитах какво ли не и нищо не става... надявам е да ми помогнете ако е възможно...

ADSL е начина по който БТК предоставят интернет достъп, през телефонна линия. Вие как сте включили кабела за интернет? И къде пускате pppoe клиента?

Имаш ли wlan порт ?

Той WLAN има, но ethernet WAN няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ADSL е начина по който БТК предоставят интернет достъп, през телефонна линия. Вие как сте включили кабела за интернет? И къде пускате pppoe клиента?

Кабела на интернет го включвам на T-DSL порт, иначе pppoe клиента го пускам от това меню Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабела на интернет го включвам на T-DSL порт, иначе pppoe клиента го пускам от това меню 

А сигурен ли сте че това е етернетски порт, защото по това, което чета за този маршрутизатор разбирам че той е ADSL, т.е. порта е за телефонна линия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

С риск да се обиди колегата, макар че "carnemo" е дал изчерпателен отговор ще ви напиша още няколко думи: Трябваше да споменете дали този рутер е ползван в Германия с някакъв абонаментен план - тоест ваш или на ваши близки.Ненапразно съм познал, че рутера е  на Телеком -Германия. Може да се ползва последният само на Телеком. - и аз подчертавам - ADSL-порта е за телефонна линия. На обикновен магазин, не от Телеком - рутерът няма надпис на горният капак "Телеком" Вариантите са както казах 2. Първият е, че сте били абонати на немския Телеком, а вторият - няма да го спомена. По е лесно да си закупите нов рутер до 60-70 лева, отколкото да се занимавате с този. Явно не знаете, че използването на такива устройства от чужд оператор в България е най- малкото много трудно или невъзмовно.При тях има намеса от оператора  предвид авторските права и тракерите. Пиша ви тези редове, защото само преди 4 месеца се занимавах с такъв, донесен от същото място и нищо не направихме по въпроса.В договора на съседа ми е написано на немски, че има ограничения, въведени от Телекома! Това имах предвид, като ви посочих че рутера е от Германия и е на Телеком. Трябваше по- обстоен отговор от вас!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда няма да стане, но все пак ви благодаря за отговорите ви, може да заключите тази тема!  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.