Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Bojkata

Относно сегашната ми конфигурация и подобряването й.

Препоръчан отговор

Здравейте,  Искам да подобря компютъра ми. Ето неговите характеристики: Централен процесор QuadCore AMD Athlon II X4 640, 3000 MHz (15 x 200) РАМ Апейсър 2х2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM  (8-8-8-22 @ 609 MHz)  (7-7-7-20 @ 533 MHz)  (6-6-6-17 @ 457 MHz) Видеокарта NVIDIA GeForce GTX 460  768МБ Дънна платка Gigabyte GA-770T-D3L v1  (2 PCI, 4 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN) Захранване 420W SPD305B Монитор, ако има значение: Монитор Fujitsu Siemens L20T-2 LED  [20" LCD]  1600:900 Не разбирам много от компютри, но имам съмнение за 3 неща: 1. Стига ли това захранване и ако искам да купя по-хубав проц. ще стигне ли? 2. С този процесор видео картата ми не се използва на 100% или греша? 3. Загрява 1. CPU / 1. ядро 40 °C при игра. Иначе около 27-30°C.  Дънна платка 53 °C  (127 °F) също при игра. Още нещо не съм сменял пастата на процесора, а е купен от около 2 год и половина. Ако я сменя ще се подобри ли, има ли смисъл? Какво вие бихте направили на мое място, ако искате да си подобрите машината? Нормални ли са тези температури или да мисля за някакво охлаждане?  Не съм клоквал нито проц, нито видеото. Благодаря за отделеното време! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени захранването с качествено такова и евентуално овърклок на процесора и видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми то Людмил е изчерпал темата, само да добавя, че температурите ти са напълно в норма! За захранване примерно това: PSU CM GX 450W APFC 

Обща стойност - 105.17 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз щях да предложа клок. Тая карта държи много. Моята съм я клокнал 30 % което на практика я изравнява с HD7790. Няма какво повече да говорим. Стига само процесора да не я спъва, че тогава тоя клок отива на вятъра. А дали я спъва или не, може да разбереш от натоварването на видеокартата. А как да го видиш? Лично аз ползвам MSI Afterburner,  с който и клоквам картата. Все пак за добър клок ще трябва да бутнеш и напреженията, а това става чрез предварително разрешение от опциите за настройки на МSI Afterburner. И да, захранването е много важно. Мен предното ме прецака, та затова и го смених с нещо по-добро. Ако питаш какво печелиш от цялата работа...ами ето, преди 5 минути пуснах тест на F1_2012 - 1920х1080, ultra  настройки, максимална АА - 16xQCSAA - 31 fps  без клок и 39 fps след клок малко над 30 %. Е, тук и процесора ме подпря съвсем малко, но това е друг въпрос. Иначе голямата печалба е, че играя тая игра с вертикална синхронизация на 50 Hz и то с 16хCSAA, която е доста по-лека за видеокартата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите, имам още едно запитване на мястото на този процесор да сложа ли друг след като сменя захранването ? AMD FX 4130  мисля, че е най-доброто, което поддържа дъното ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този етап пробвай да видиш как ще е с настоящия ти процесор! 4100 си е жива набутвация :)!

П.П. Доколкото виждам в съпорт листа е 4130, макар че нещо не ми зарежда нормално сайта на Gigabyte та може да не съм видял целия списък, но и той си е набутвация! А и има една абревиатурка: N/A :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми то Людмил е изчерпал темата, само да добавя, че температурите ти са напълно в норма! За захранване примерно това: PSU CM GX 450W APFC 

Обща стойност - 105.17 лв. с ДДС

Toчно то , но от тук Cooler Master GX Bronze, 450W с безплатна доставка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този етап пробвай да видиш как ще е с настоящия ти процесор! 4100 си е жива набутвация :)!

П.П. Доколкото виждам в съпорт листа е 4130, макар че нещо не ми зарежда нормално сайта на Gigabyte та може да не съм видял целия списък, но и той си е набутвация! А и има една абревиатурка: N/A :D

FX процесорите не се поддържат от дъното.

По добре да търси нещо шест ядрено втора ръка.Аз не виждам смисъл да заменя един четириядрен процесор за друг такъв пък бил и той на малко по висока честота.

След обновяване на биоса се поддържат Phenom II X6 10**

Но първо бих започнал със смяна на захранване и евентуално подобряване на въздушния поток в кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toчно то , но от тук Cooler Master GX Bronze, 450W с безплатна доставка!

Вярно, доста по-евтино е там :)

По добре да търси нещо шест ядрено втора ръка.Аз не виждам смисъл да заменя един четириядрен процесор за друг такъв пък бил и той на малко по висока честота.

След обновяване на биоса се поддържат Phenom II X6 10** Но първо бих започнал със смяна на захранване и евентуално подобряване на въздушния поток в кутията.

Еми и аз това имах в предвид :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

подобряване на въздушния поток в кутията.

Какво имате предвид под това подобряване ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След обновяване на биоса се поддържат Phenom II X6 10** Но първо бих започнал със смяна на захранване и евентуално подобряване на въздушния поток в кутията.

По принцип  винаги може да има смисъл. Продава стария, взема друг втора ръка. А и да не е втора...скоро имаше за по 130 лева Phenom II X4.  А тоя процесор изобщо не е за изхвърляне.  Половината пари поне си ги е избил. Ето един линк, в който участва неговия процесор с GTX580, а Phenom II X4 965 BE  с GTX660Ti. Картите са почти равностойни с десетина процента разлика в полза на GTX660Ti:

http://www.overclockers.ru/lab/53583_2/Vybor_optimalnoj_konfiguracii_dlya_igrovogo_PK_stoimostju_800.html

Ето и още един линк, при който пък Athlon II X4 640  е с GTX660Ti,  а Phenom II X4 955  с GTX660, която е по-бавна с около 15 %

http://www.overclockers.ru/lab/54316_2/Vybor_optimalnoj_konfiguracii_dlya_igrovogo_PK_stoimostju_720.html

Вижда се, че при доста игри по-добрия процесор с по-слаба видеокарта ( втория тест) е с голямо предимство понякога. Така, че не е никаква загуба на пари и смисъл от замяна с четириядрен Phenom II има. Вече е и въпрос на точни сметки, за колко пари ще стане цялата далавера. 

А ето и още един тест, но тоя път с процесорнозависима игра Crysis 3, при която най-добре си личат разликите:

http://www.overclockers.ru/lab/53397_3/Svodnoe_testirovanie_processorov_v_Crysis_Crysis_2_i_Crysis_3.html

Та там се получават двайстина процента повече минимални кадри. Който е играл тая игра знае, че точно те са важни на това ниво (Welcome to the jungle), особено с по-слаби видеокарти. 

Смисъл винаги има да се вземе по-добър процесор. Ето, аз за 8 лева взех един P4, Клокнах го и получих на старата щайга от 200 до 250%  повече кадри с 7600GT отколкото със стария клокнат Celeron 2.7@3.2 GHz. Хватката е картата да е достатъчно бърза, че да понесе по-бързия процесор. А GTX460 след клок си е животно за възрастта и парите си. И с нея разни Атлони не вървят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво имате предвид под това подобряване ? 

Вентилатор или дори два на предния панел възможно най-надолу.

Още един или два вентилатора под/над захранването - където има място.

Предните вкарват въздух задните изкарват.

Почистване на хардуера и подреждане на кабели с помощта на свински опашки и набутване на излишните кабели зад дъното, ако има място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.