Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , преди около седмица си купих ново pc . Когато пусна някоя игра например payday the heist , just cause 2 ,играя около половин час и след това ми излизат на екрана едни розови точки всичко става черно а отдолу се вижда само лентата с инструменти и в едно балонче отдолу ми пише display driver stopped responding and has recovered и се налага да го рестартирам  . Как мога да оправя този проблем ? Операционната ми система е windows 7 64 bit Видеокартата ми е nvidia gtx 650  2 gb процесора ми е amd buldozer 6100 x6 

Искам да уточня че също така pc - то загрява доста когато играя , , но ме съмнява  да е от това . Моля ви помогнете ми . Също така до преди малко бях с windows clasic темата , а сега пак съм на айро , тоест нормалната . Ако може и да ми препоръчате някакво охлаждане за pc-то . Използвам го главно за игри .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , преди около седмица си купих ново pc . Когато пусна някоя игра например payday the heist , just cause 2 ,играя около половин час и след това ми излизат на екрана едни розови точки всичко става черно а отдолу се вижда само лентата с инструменти и в едно балонче отдолу ми пише display driver stopped responding and has recovered и се налага да го рестартирам  . Как мога да оправя този проблем ? Операционната ми система е windows 7 64 bit Видеокартата ми е nvidia gtx 650  2 gb процесора ми е amd buldozer 6100 x6 

Искам да уточня че също така pc - то загрява доста когато играя , , но ме съмнява  да е от това . Моля ви помогнете ми . Също така до преди малко бях с windows clasic темата , а сега пак съм на айро , тоест нормалната . Ако може и да ми препоръчате някакво охлаждане за pc-то . Използвам го главно за игри .

Като за начало инсталирай последните или  преинсталирай видео драйверите на Nvidia!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не знам как ако имаш скайп моля те дай ми го за да ми обясниш имам микрофон и timeviewer 

Като за начало инсталирай последните или  преинсталирай видео драйверите на Nvidia!

Ами не знам как ако имаш скайп моля те дай ми го за да ми обясниш имам микрофон и timeviewer 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти последният драйвер:http://www.nvidia.com/object/win8-win7-winvista-64bit-320.49-whql-driver.html

Преди да го инсталираш деинсталирай сегашния !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам сметка в PayPal :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе честно да ти кажа това с драйверите незнам дали ще ти помогне аз съм с нвидиа гефорце 9800 гт имам същия проблем дори в момента опитвал съм всякакви ъпдейти ама нестава играя или забие или излезе от играта а дори и да си седя в нета пак така та незнам дори докато играя понякога техтурите ми се съединявят абе става мазало казаха ми да я изпека на 200 градуса на 10 мин. ама ми се струва тъпотия  та ако някой помогне ще съм благодарен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе честно да ти кажа това с драйверите незнам дали ще ти помогне аз съм с нвидиа гефорце 9800 гт имам същия проблем дори в момента опитвал съм всякакви ъпдейти ама нестава играя или забие или излезе от играта а дори и да си седя в нета пак така та незнам дори докато играя понякога техтурите ми се съединявят абе става мазало казаха ми да я изпека на 200 градуса на 10 мин. ама ми се струва тъпотия  та ако някой помогне ще съм благодарен :)

Това с печенето май аз ти го предложих и изобщо не е тъпотия. Лично съм го пробвал на няколко карти и съм ги съживил по този начин. Другия вариант е да си купиш друга видеокарта. :) 

Мисля че проблема на автора на тази тема действително е в драйвърите. Температурите също може да са проблем, ако може да каже до колко стигат под натоварване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю, причините може да са няколко,въпроса ,е че от някъде трябва да се почне ,ако четеш внимателно в предния пост съм го написал "Като за начало....."!Освен това твоя проблем е доста по-различен от този на колегата пуснал темата!

Редактирано от rapt0r (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с печенето май аз ти го предложих и изобщо не е тъпотия. Лично съм го пробвал на няколко карти и съм ги съживил по този начин. Другия вариант е да си купиш друга видеокарта. :)

Мисля че проблема на автора на тази тема действително е в драйвърите. Температурите също може да са проблем, ако може да каже до колко стигат под натоварване. 

да това наистина ти ми го каза ми зависи при стоене на компа ей така си качва до 65 градуса-70 ама при игра вече 75 и работата не върви на добре там се появяват тези точки звукът забие и си седи абе умрела работа :D

Приятелю причините може да са няколко,въпроса ,е че от някъде трябва да се почне ,ако четеш внимателно в предния пост съм го написал "Като за начало....."!

аз компа го използвам за игри сега като няма какво да правя 

display driver stopped responding and has recovered това ми се явява всеки божи ден ъпдейтвал съм драйвъри трил съм и така на татък но НЕ !пак си се показва едни розови точки се показват екрана премигва след което ми изписва че драйверите са отказали и са се оправили и точките се махат  Редактирано от slavenah (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да това наистина ти ми го каза ми зависи при стоене на компа ей така си качва до 65 градуса-70 ама при игра вече 75 и работата не върви на добре там се появяват тези точки звукът забие и си седи абе умрела работа :D

аз компа го използвам за игри сега като няма какво да правя 

display driver stopped responding and has recovered това ми се явява всеки божи ден ъпдейтвал съм драйвъри трил съм и така на татък но НЕ !пак си се показва едни розови точки се показват екрана премигва след което ми изписва че драйверите са отказали и са се оправили и точките се махат 

Ето няколко решения:http://support.microsoft.com/kb/2665946

Имайте в предвид,че е твърде вероятно при такова съобщение,проблема да е хардуерен!

Редактирано от rapt0r (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето няколко решения:http://support.microsoft.com/kb/2665946

еми трябва да се погледне аз съм с win8 ако не ново видео може да реши проблема :(

Но ще опитам да я изпека пък да видим въпреки че не ми изглежда много сериозна работата с това готвене на видео картата 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми трябва да се погледне аз съм с win8 ако не ново видео може да реши проблема :(

Така е, но пробвай преди това вариантите в темата!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, но пробвай преди това вариантите в темата!

Честно да ти кажа аз си мисля че няма шанс да се оправи с тия точки и глупости дано не съм прав но си мисля че трябва бая неща да се свършат около нея НО има шанс и да не се оправи :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа аз си мисля че няма шанс да се оправи с тия точки и глупости дано не съм прав но си мисля че трябва бая неща да се свършат около нея НО има шанс и да не се оправи :(

rapt0r ти е дал линк, на който има фикс - Microsoft Fix it 50848, пробвай с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

rapt0r ти е дал линк, на който има фикс - Microsoft Fix it 50848, пробвай с него.

не става този фикс аз съм с windows 8 и тази програма не съвпада с операционната система :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не става този фикс аз съм с windows 8 и тази програма не съвпада с операционната система :(

Ще трябва ръчно да го направиш:

• Exit all Windows based programs.
  • Click Start, type regedit in the Search box, and then double-click regedit.exe from the results above. If you are prompted for an administrator password or confirmation, type the password or provide confirmation.
  • Browse to and then click the following registry subkey:

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlGraphicsDrivers

• On the Edit menu, click New, and then select the following registry value from the drop-down menu specific to your version of Windows (32 bit, or 64 bit):

For 32 bit Windows

• Select DWORD (32-bit) value.
  • Type TdrDelay as the Name and click Enter.
  • Double-click TdrDelay and add 8 for the Value data and click OK.
For 64 bit Windows

Select QWORD (64-bit) value. Type TdrDelay as the Name and click Enter. Double-click TdrDelay and add 8 for the Value data and clickOK.Close the registry editor and then restart your computer for the changes to take affect.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вече съм го правил това и няма резултат :(

Тогава пробвай това решение, като обърнеш внимание на

I fixed it by using “Prefer Max performance” instead of “Adaptive” in NVIDIA Control Panel

Тоест, това което е показано за контролния панел на NVidia -> Manage 3D Settings -> Power management mode -> променяш от Adaptive на Prefer max performance -> Apply и рестарт на компютъра

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава пробвай това решение, като обърнеш внимание на

I fixed it by using “Prefer Max performance” instead of “Adaptive” in NVIDIA Control Panel

Тоест, това което е показано за контролния панел на NVidia -> Manage 3D Settings -> Power management mode -> променяш от Adaptive на Prefer max performance -> Apply и рестарт на компютъра

Аз нямам тази функция в работния плод на Nvidia.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам тази функция в работния плод на Nvidia.

Лаптоп или настолен компютър? С коя версия на драйвера си и каква операционна система- колко бита (знам че си на 8-ца)?

Редактирано от angel* (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

настолен компютър драйвърите са 311.06 win8

Деинсталирай стария драйвер и инсталирай новия, в зависимост от това колко бита е операционната система.

Windows 7, 8 (x86) - GeForce 320.18 Driver

Windows 7, 8 (x64) - GeForce 320.18 Driver

Supported Products:

GeForce 9 Series

GeForce 9800 GX2, GeForce 9800 GTX/GTX , GeForce 9800 GT, GeForce 9600 GT, GeForce 9600 GSO, GeForce 9600 GSO 512, GeForce 9600 GS, GeForce 9500 GT, GeForce 9500 GS, GeForce 9400 GT, GeForce 9400, GeForce 9300 GS, GeForce 9300 GE, GeForce 9300 SE, GeForce 9300, GeForce 9200, GeForce 9100

Редактирано от angel* (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом вади артефакти (точки и дефекти по картината) - ТОВА НЕ Е от драйвера... носи го по гаранция...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SAPPHIRE HD 6670 2GB 128bit какво мислите за тази видео карта става ли за игри най-новите ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.