Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Малкия стар войник

Малко помощ в избора на автомобил

Препоръчан отговор

Добър вечер, колеги. Искам малко помощ от вас в избора на автомобил, от по-зряли и по-опитни хора. До преди три дни имах си кола всичко, но миналата вечер когато я паркирвах пред блок/а и е станал инцидент с колата, някакъв хайванин беше я ударил отпред, двигателя всичко е смачкано, с една дума от колата нищо нестава (Audi A4). Искам да ме посъветвате каква кола за 1000/1400 лв. да си взема, да е икономична. Изисквания (дизел,ръчни и да бъде седан). Нямам никакви предпочитания само да ми върши работа, и да издържа на дълъг път, днеска карах една (Seat toledo/ 1994 г. турбо дизел) , много ми хареса как върви набира бързо, но не мога да я намеря никаде за тези пари който ще ми изплатят. Моля, да ми предложите добър автомобил. Благодаря на всички които, ще ме посъветват. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш кола за 500€?Малко по-сериозно...!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш кола за 500€?Малко по-сериозно...!

Ем мисля, че ако се вземе от частно лице, може цената да бъде такава. Но не разбирам много,много от коли. За това се съветвам с по-опитните шофьори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качи една снимка на щетите. Тези 1400лв от застраховка ли са? колата може и да се оправи или да се разпродаде и да си увеличи бюджета. за 1400лв-  съсипана рибарска кола се намира. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качи една снимка на щетите. Тези 1400лв от застраховка ли са? колата може и да се оправи или да се разпродаде и да си увеличи бюджета. за 1400лв-  съсипана рибарска кола се намира. 

Колата не е при мен. Сега е пред КАТ, от колата (отпреде) почти нищо нестава, двигателя направо е смачкан. Тези пари не са от застраховката, парите от застраховката ми казаха, че ще ми ги изплатят до 2/3 месеца. Ама толкова време не мога да стоя без кола. П.с. Не разбирам много, от коли за това ми препоръчайте, някаква евтина минимум мога да дам при това положение, 1400/1500 лв.  П.с. Ако случайно, мога да купя някаква кола на лизинг/кредит до 2000/2500 лв. ще е добре, но мисля че коли втора, ръка не могат да се купят на лизинг.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем мисля, че ако се вземе от частно лице, може цената да бъде такава. Но не разбирам много,много от коли. За това се съветвам с по-опитните шофьори.

Какво ти частно лице, ти искаш подарък да ти се направи.Пази парите, виж какво ще ти изплатят от застраховката и тогава ще говорим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, като прочета подобни теми, чак ми става кофти от бедността на българина. За жалост. В една нормална държава човек винаги може да задели някой лев за кола в добро техническо състояние, а ако няма достатъчно пари, винаги може да вземе нещо на лизинг или просто да тегли кредит, щом толкова се налага. За 1500 лева какво да те посъветват? Освен да имаш късмет с покупката, нищо друго. Аз се мъчих миналата година с търсене на кола до 3000-3500 лева и мъка голяма беше. И за тия пари няма читави автомобили. Какво остава за 1000-1500? Ами то сега един хубав телевизор е два пъти по-скъп от парите, които даваш за кола. А колата е нещо, от което зависи твоя живот и живота на другите. От телевизора какво зависи? Но щом искаш съвет, имам ги предостатъчно за подобни случаи - не си вземай кола, щом ще е за 1500 лева. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, като прочета подобни теми, чак ми става кофти от бедността на българина. За жалост. В една нормална държава човек винаги може да задели някой лев за кола в добро техническо състояние, а ако няма достатъчно пари, винаги може да вземе нещо на лизинг или просто да тегли кредит, щом толкова се налага. За 1500 лева какво да те посъветват? Освен да имаш късмет с покупката, нищо друго. Аз се мъчих миналата година с търсене на кола до 3000-3500 лева и мъка голяма беше. И за тия пари няма читави автомобили. Какво остава за 1000-1500? Ами то сега един хубав телевизор е два пъти по-скъп от парите, които даваш за кола. А колата е нещо, от което зависи твоя живот и живота на другите. От телевизора какво зависи? Но щом искаш съвет, имам ги предостатъчно за подобни случаи - не си вземай кола, щом ще е за 1500 лева. 

Може ли да се купи, автомобил от автокъща на лизинг?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да се купи, автомобил от автокъща на лизинг?

Знам за такива случаи, но хората искат по-сериозни суми, защото са и по-сериозни продавачи. Примерно на лизинг може да вземеш от Мото Пфое. Казвам за тях, защото работя с тях. Обаче там колите са си по-скъпички. Може и да се пазариш де. За автокъщите не знам как е, но предполагам някои предлагат и тая възможност. Обаче ако искаш лизинг, като че ли по-добра идея е заем от банка. На мен тая година 3 пъти ми предлагаха кредитни карти от 3 банки. Банките сега търсят на кого да пробутат залежалите си пари. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заемът никога не е добра идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер, колеги. Искам малко помощ от вас в избора на автомобил, от по-зряли и по-опитни хора. До преди три дни имах си кола всичко, но миналата вечер когато я паркирвах пред блок/а и е станал инцидент с колата, някакъв хайванин беше я ударил отпред, двигателя всичко е смачкано, с една дума от колата нищо нестава (Audi A4). Искам да ме посъветвате каква кола за 1000/1400 лв. да си взема, да е икономична. Изисквания (дизел,ръчни и да бъде седан). Нямам никакви предпочитания само да ми върши работа, и да издържа на дълъг път, днеска карах една (Seat toledo/ 1994 г. турбо дизел) , много ми хареса как върви набира бързо, но не мога да я намеря никаде за тези пари който ще ми изплатят. Моля, да ми предложите добър автомобил. Благодаря на всички които, ще ме посъветват. 

Тези 1400лв, Ще дойдат при теб след няколко месеца- така ли е?

Ако в момента при теб има тази сума, съвета ми е да търсиш същия модел като твоя. Ще имаш резервни части.

Това, като твоя модел ли е? Може да го спазариш за около 1200лв.

http://www.cars.bg/c347450

Моята кола беше на цена от 2550лв. Още по телефона я спазарих за 2000лв и да си платят еко таксата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези 1400лв, Ще дойдат при теб след няколко месеца- така ли е?

Ако в момента при теб има тази сума, съвета ми е да търсиш същия модел като твоя. Ще имаш резервни части.

Това, като твоя модел ли е? Може да го спазариш за около 1200лв.

http://www.cars.bg/c347450

Моята кола беше на цена от 2550лв. Още по телефона я спазарих за 2000лв и да си платят еко таксата.

От баща ми знам една приказка: Ударена кола, вече не е кола. Ще се опитам да продам каквото мога, в най-лошия случай, ще я дам на вторични пак ще взема нещо. Благодаря на всички все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За нов внос ти трябват поне 800 лева над спазарената цена. Ще трябва да търсиш регистрирана кола.

Мисля,че може да се купи добра кола до 2000-2200 лева,така че ще трябва малко да прибавиш.

Дизел за тези пари не е добра идея. Не трябва да прибързваш и да имаш търпение и време за много огледи.

Изчакай със застраховката и парите от нея,прибави около 300-350 лева от парите за скраб и тогава търси.

Кофти е без кола,но по-кофти е да си купиш "паметник" пред блока от който няма отърване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За нов внос ти трябват поне 800 лева над спазарената цена. Ще трябва да търсиш регистрирана кола.

Мисля,че може да се купи добра кола до 2000-2200 лева,така че ще трябва малко да прибавиш.

Дизел за тези пари не е добра идея. Не трябва да прибързваш и да имаш търпение и време за много огледи.

Изчакай със застраховката и парите от нея,прибави около 300-350 лева от парите за скраб и тогава търси.

Кофти е без кола,но по-кофти е да си купиш "паметник" пред блока от който няма отърване...

Така, ще направя. Благодаря на всички. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За такива щети които описваш трябва да те удрял тир , ако друга кола се удари и направи тези щети ,то е невъзможно да се изпари бързо(щото и тя ще е на същия хал) - съседи от блока глухи ли са ( за такъв тип удар ще чуят и от другия квартал).

Айде сега кажи със щетите ли послъгваш или те е срам да обявиш този нисък бюджет(ако е така няма нищо срамно ,всеки иска скъпи коли , но много малко могат да си ги позволят)!

Бъди честен с нас , за да ти помогнем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За такива щети които описваш трябва да те удрял тир , ако друга кола се удари и направи тези щети ,то е невъзможно да се изпари бързо(щото и тя ще е на същия хал) - съседи от блока глухи ли са ( за такъв тип удар ще чуят и от другия квартал).

Айде сега кажи със щетите ли послъгваш или те е срам да обявиш този нисък бюджет(ако е така няма нищо срамно ,всеки иска скъпи коли , но много малко могат да си ги позволят)!

Бъди честен с нас , за да ти помогнем!

Не се базикам. Колата е в окаяно състояние, цялата предница е смачкана. Колата която ме удари си беше там, просто шофьор/а на колата е бил пян. Сега следва разследване, човека се оказа точен и каза, че ще ми даде някои лев. Съседите от блока са повечето (стари хора), и не чуват много. Както и да е сега ще спестя парите който имам, и тези които човека ще ми даде и парите от застраховката, г/д излиза бюджет/а който ще събера (общо) излиза около 4000/6000 лв. Зависи колко ще ми даде човека и колко ще ми изплатят, от застраховката. Не ВИ, лъжа чесно ви казвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо ми се губи един експерт в тая тема който за 800 -1000 лева вземаше 20 и повече годишни коли в перфектно състояние !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо ми се губи един експерт в тая тема който за 800 -1000 лева вземаше 20 и повече годишни коли в перфектно състояние !!!

Мен ли визираш!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ли визираш!?

Ми не ! Не знам защо си се припознал !? Ония е експерт по всичко не само по коли ама ще трябва да го потърся в темата за наказани потребители май че отдавна не съм го мяркал ! Нещо от сорта на смерч му беше ника или поне така ми е останало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не ! Не знам защо си се припознал !? Ония е експерт по всичко не само по коли ама ще трябва да го потърся в темата за наказани потребители май че отдавна не съм го мяркал ! Нещо от сорта на смерч му беше ника или поне така ми е останало.

Аз оня ден без да искам се разприказвах с един нов колега споменавайки му, че Golf 4 купен в БГ не си заслужава, а е по-добре една Фиеста за тия пари. Оказа се обаче, че е предоволен от Джетата си от 1985 година за 700 лева. Така, че явно има и супер автомобили за доста под 1000 :P

Защо да скършваме хатъра на момчето? И аз знам, че твоето БМВ е доста по-добро от моята Фиеста, ама нали не съм имал такова, та си харесвам и евтината кола. Някои хора имат алергия към старото и раздрънкано, други пък вдигат кръвно и се изпотяват от чисто нови автомобили. Въпрос на вкус казало кучето и си облизало г*за.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се базикам. Колата е в окаяно състояние, цялата предница е смачкана. Колата която ме удари си беше там, просто шофьор/а на колата е бил пян. Сега следва разследване, човека се оказа точен и каза, че ще ми даде някои лев. Съседите от блока са повечето (стари хора), и не чуват много. Както и да е сега ще спестя парите който имам, и тези които човека ще ми даде и парите от застраховката, г/д излиза бюджет/а който ще събера (общо) излиза около 4000/6000 лв. Зависи колко ще ми даде човека и колко ще ми изплатят, от застраховката. Не ВИ, лъжа чесно ви казвам.

Тогава най-добрия вариант е да изчакаш до събирането на дължимите ти суми от ударилия колата и застраховката.

Щом е толкова зле колата , разглобявай вайните части за продаване , останалото на вторични!

От частите ще изкараш доста пари , но те се продават бавно , някой при такива случеи купуват същите модели и със частите от катострофиралите обслужват новата ако се наложи!

Най-добре събери парите и пусни тогава тема!

Поздрави и се извинявам ако съм те обидлил с нещо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз оня ден без да искам се разприказвах с един нов колега споменавайки му, че Golf 4 купен в БГ...

Аз много пъти съм го казвал че няма по добро от новата кола. И по принцип не робувам на марки но слабост са ми немските коли и не мога да отрека.

Знам че и ти си на мнение по добре нова кола от малък клас от колкото стар кошник от висок марков клас. Най лошо е че българина в 90% няма тия средства за една нормална 2-3 годишна кола втора ръка. До там ни докараха тия демокрации и правителства. Но е много важно да се чувстваш сигурен и удобно в една кола и тя да работи за теб а не да ходиш през ден по сервизи с коли които хората на запад са платили за да я оставят в моргата а тук комшиите да коментират каква кола на изгодна цена си докарал от Европа тоя и ония.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз много пъти съм го казвал че няма по добро от новата кола. И по принцип не робувам на марки но слабост са ми немските коли и не мога да отрека.

Знам че и ти си на мнение по добре нова кола от малък клас от колкото стар кошник от висок марков клас. Най лошо е че българина в 90% няма тия средства за една нормална 2-3 годишна кола втора ръка. До там ни докараха тия демокрации и правителства. Но е много важно да се чувстваш сигурен и удобно в една кола и тя да работи за теб а не да ходиш през ден по сервизи с коли които хората на запад са платили за да я оставят в моргата а тук комшиите да коментират каква кола на изгодна цена си докарал от Европа тоя и ония.

Не съм съгласен с първата част преди 1 година огледах всички автомобили, които можеха да бъдат закупени за 15-20 000 лева (нови), Ford, Toyota, Great Wall etc. И да ти кажа предпочетох "стар кошник" от висок клас и до ден днешен се радвам на избора си, има хора които предпочитат някакви въшки ама нови - направо е голям кеф да седнеш в кола 2012, да няма място вътре, хипер евтина пластмаса, в над 60% от случаите много лоша сглобка, за до 20 хил.лв. без никакви екстри, без еърбези - задни и странични... Бюджета е важен сега ако има човек около 30 хил. лв. съм съгласен с теб и няма да погледна кола по стара от 2 години. До автора - кофти късмет, дано всичко да е наред и да си събереш всички парички от всички страни за 4-5 000лв. има много свестни коли обаче ще са около 10 или 10+ годишни. Само предварителен съвет не са мятай на старо БМВ за тези пари няма да вземеш нищо читаво и ще хвърлиш още първите година-две същата сума в сервиза - особено ако е дизелак ;)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с първата част преди 1 година огледах всички автомобили, които можеха да бъдат закупени за 15-20 000 лева (нови), Ford, Toyota, Great Wall etc. И да ти кажа предпочетох "стар кошник" от висок клас и до ден днешен се радвам на избора си, има хора които предпочитат някакви въшки ама нови - направо е голям кеф да седнеш в кола 2012, да няма място вътре, хипер евтина пластмаса, в над 60% от случаите много лоша сглобка, за до 20 хил.лв. без никакви екстри, без еърбези - задни и странични... Бюджета е важен сега ако има човек около 30 хил. лв. съм съгласен с теб и няма да погледна кола по стара от 2 години. До автора - кофти късмет, дано всичко да е наред и да си събереш всички парички от всички страни за 4-5 000лв. има много свестни коли обаче ще са около 10 или 10+ годишни. Само предварителен съвет не са мятай на старо БМВ за тези пари няма да вземеш нищо читаво и ще хвърлиш още първите година-две същата сума в сервиза - особено ако е дизелак ;)  

Най-много се радвам, че не бях вътре в колата. Иначе съм голям фен на BMW (525/530) , тези моделчета който са от (1997/2000 г.) , много ме радват. Иначе ако пак събера дадената сума 4000/6000 лв. бих пак си купил Ауди А4 или А6. Благодаря на всички, когато събера повече пари ще пиша пак, да ми помогнете с избора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.