Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Малкия стар войник

Малко помощ в избора на автомобил

Препоръчан отговор

Не съм съгласен с първата част преди 1 година огледах всички автомобили, които можеха да бъдат закупени за 15-20 000 лева (нови), Ford, Toyota, Great Wall etc. И да ти кажа предпочетох "стар кошник" от висок клас и до ден днешен се радвам на избора си, има хора които предпочитат някакви въшки ама нови - направо е голям кеф да седнеш в кола 2012, да няма място вътре, хипер евтина пластмаса, в над 60% от случаите много лоша сглобка, за до 20 хил.лв. без никакви екстри, без еърбези - задни и странични... Бюджета е важен сега ако има човек около 30 хил. лв. съм съгласен с теб и няма да погледна кола по стара от 2 години. До автора - кофти късмет, дано всичко да е наред и да си събереш всички парички от всички страни за 4-5 000лв. има много свестни коли обаче ще са около 10 или 10+ годишни. Само предварителен съвет не са мятай на старо БМВ за тези пари няма да вземеш нищо читаво и ще хвърлиш още първите година-две същата сума в сервиза - особено ако е дизелак ;)  

Най важното е че си доволен но някой ден пробвай ако можеш и моя съвет и тогава си прецени по добре. Неописуемо удоволствие е да караш гаранционна кола, неприятното е че след една година си изгубил 25% от цената която си платил за нея колкото и да си я къткаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А колата е нещо, от което зависи твоя живот и живота на другите. От телевизора какво зависи? Но щом искаш съвет, имам ги предостатъчно за подобни случаи - не си вземай кола, щом ще е за 1500 лева.

И технически изправният автомобил на 10години е убиец, това ли се опитваш да ми кажеш? Как така при толкова старият автопарк в България не са на челно място като виновници за катастрофите техническите неизправности, ами съвсем други обстоятелства и причини?

Какво ти частно лице, ти искаш подарък да ти се направи.Пази парите, виж какво ще ти изплатят от застраховката и тогава ще говорим.

Вие големи баровци станахте всички. Я кажи ти каква кола караш?

П.с. Не разбирам много, от коли за това ми препоръчайте, някаква евтина минимум мога да дам при това положение, 1400/1500 лв.  П.с. Ако случайно, мога да купя някаква кола на лизинг/кредит до 2000/2500 лв. ще е добре, но мисля че коли втора, ръка не могат да се купят на лизинг.?

Ако искаш нещо икономично една Фиеста, някоя Корса или някой Opel Astra с АГУ. За 1500лв се намират и някои читави нещица, но ще си искат тук-таме пипване. Няма да е нищо лъскаво, но аз моята кола я взех на половината на твоят бюджет и като изключим някои ремонти - върви. Вземи си бензинка, дизелите с турбо като им се издуха турбото - ремонтът е една торба пари, а пък 100% ще се опита все някой да продаде кола с турбо, на която турбото не е читаво - ако мине номерът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам, някой може ли да сподели едно мнение за тази кола: Ford Fiesta 1.4 Септември 2004 Дизел Ръчни 68 к.с. 2/3 врати Предлагат ми колата за 3500 лв. Дали офертата е добра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят съвет да си вземе една жигула човека с газова уредба до 1000 лв, гледах 2 такива в мобилето да я кара 2 месеца и после на вторични суровини и с парите от застраховката + вторичните от жигулата + частите на удареното ауди да си вземе вече нещо качествено... Не е шега съвета колкото и смешен да изглежда :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам, някой може ли да сподели едно мнение за тази кола: Ford Fiesta 1.4 Септември 2004 Дизел Ръчни 68 к.с. 2/3 врати Предлагат ми колата за 3500 лв. Дали офертата е добра?

Като механика е отлична, но пак зависи от отделния екземпляр. Възможни проблеми - турбото. Моята препоръка е 1.4, бензин 80 к.с.

И технически изправният автомобил на 10години е убиец, това ли се опитваш да ми кажеш? Как така при толкова старият автопарк в България не са на челно място като виновници за катастрофите техническите неизправности, ами съвсем други обстоятелства и причини? Вие големи баровци станахте всички. Я кажи ти каква кола караш? Ако искаш нещо икономично една Фиеста, някоя Корса или някой Opel Astra с АГУ. За 1500лв се намират и някои читави нещица, но ще си искат тук-таме пипване. Няма да е нищо лъскаво, но аз моята кола я взех на половината на твоят бюджет и като изключим някои ремонти - върви. Вземи си бензинка, дизелите с турбо като им се издуха турбото - ремонтът е една торба пари, а пък 100% ще се опита все някой да продаде кола с турбо, на която турбото не е читаво - ако мине номерът.

Никой не продава 10 годишна технически изправна кола за 1500 лева. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Искам да попитам, някой може ли да сподели едно мнение за тази кола: Ford Fiesta 1.4 Предлагат ми колата за 3500 лв. Дали офертата е добра?

Има турбокомпресор. Аз втора ръка дизел с турбокомпресор не бих си взел. A дали е добра офертата - по-близо е до долната граница на предлагане на модела, отколкото горната. Може да се купи и по-евтино, но въпросът не е само в цената, а и в състоянието. Ако е съсипана, може и да не струва 3500лв.

Никой не продава 10 годишна технически изправна кола за 1500 лева.

Много добре знаеш, че това беше примерно изказване. Моята е 15+, но е технически изправна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари и за годините си - офертата е добра, но най-вероятно ще има скрити жокери ;)

Като искаш евтина и здрава, вземи си Опел Астра 1.6 моно, 75 к.с., слагаш обикновено газово и си ти..Колата има евтина поддръжка, не харчи масло като ECO-TEC-а, евтини части, не набива клапани ако скъсаш ангренажа..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш нещо икономично една Фиеста, някоя Корса или някой Opel Astra с АГУ. За 1500лв се намират и някои читави нещица, но ще си искат тук-таме пипване. Няма да е нищо лъскаво, но аз моята кола я взех на половината на твоят бюджет и като изключим някои ремонти - върви. Вземи си бензинка, дизелите с турбо като им се издуха турбото - ремонтът е една торба пари, а пък 100% ще се опита все някой да продаде кола с турбо, на която турбото не е читаво - ако мине номерът.

;)  Ти се появи най накрая ! Отивам за пуканки ...

Първо насочете човека кои сервизи работят качествено и скубят малко че тия тук-таме пипвания ще излязат на цената на един читав автомобил. Но пък няма лошо човек да се научи малко от малко от устройство и ремонт на автомобили стига да има време де щото майсторите скубят яко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Един съвет към бъдещият собственик на нов стар автомобил - да иска да му дадат 2 чифта ключове, че моята бях я купил само с един и днес ги заключих в колата. После бъркам с тел като автоджамбазин, за да мога да я отключа и да си извадя ключовете. Отделно - гледа се дали е омаслен двигателя много отгоре, ауспуха също, да не излезе че гори или изхвърля масло. Вдига се пробката за маслото - ако има стружки върху нея, колата да се отписва моменталически. Другото - да се погледне за ръжди дали няма някъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другото - да се погледне за ръжди дали няма някъде.

;):) Моля да ми обясниш дали твоята 15+ е без ръжди !

Тука се търси някакъв компромис са кола която да те изкара няколко години с минимални ремонти не очаквайте чудеса за този бюджет. Че чак и без ръжди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Моля да ми обясниш дали твоята 15+ е без ръжди ! Тука се търси някакъв компромис са кола която да те изкара няколко години с минимални ремонти не очаквайте чудеса за този бюджет. Че чак и без ръжди.

Говорим за ръжди на ключови компоненти. Едно е отдолу да има малко ръжда, друго е да имаш дупка от ръжда около отвора за резервоара, нали? Ръжди на ключови места е важно да се гледа, за да не стане да си купиш кола, от която като завали дъжд отвън - вътре също да вали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари и за годините си - офертата е добра, но най-вероятно ще има скрити жокери ;)

Като искаш евтина и здрава, вземи си Опел Астра 1.6 моно, 75 к.с., слагаш обикновено газово и си ти..Колата има евтина поддръжка, не харчи масло като ECO-TEC-а, евтини части, не набива клапани ако скъсаш ангренажа..

По стечение на обстоятелствата имаме или по-точно имахме и двете. Астрата е хубава машинка, но явно като по-нова. Сегашната е на +220 000 км с газова и мога да кажа, че гори 15 на сто. Толкова за газовата, дето само проблеми създава. Фиестата определено би излязла много по-икономична (80 к.с. бензин), а и ще върви много повече. Астрата излезе около 3500 с всичко, включително зимни гуми, но зимата просто престана да съществува. Демек трябваше и байпас, ама и той не помогна, щото пък антифриза се бе изпарил неизвестно и досега как. Абе хубава кола, но пак казвам, за тия пари няма да е толкова хубава. Евтини, евтини частите, ама не е ли по-добре изобщо да не се чупи? А Фиеста е най-добрия стар малък автомобил, заедно с Тойота Ярис, Мазда 2 и Хонда Джаз. Само дето последните са и по-скъпички, а и избора на вторичния пазар е ограничен. Това не го твърдя аз, а всякакви организации, занимаващи се с тия проблеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.