Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Kултуровед Гъмов

Питане PCI-E слотове

Препоръчан отговор

Ако може да ми разясните някой неща относно PCI-E слотовете.  Моя ASrock b75m има 2 PCI-E слотове

- 1 x PCI Express 3.0 x16 slot (PCIE1: x16 mode)

- 1 x PCI Express 2.0 x16 slot (PCIE2: x4 mode) -"*PCIe Gen 3 is supported on 3rd Generation of Intel® Core™ i5 and Core™ i7 CPUs."- това какво значи?

-Каква е разликата между 2.0 и 3.0 слотовете?

-Ако само ползвам 1 x PCI Express 2.0 x16 slot (PCIE2: x4 mode), той ще работи на х16,  а ако ползвам двата тогава те ще са на  (PCIE1: x16 mode) (PCIE2: x4 mode)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"*PCIe Gen 3 is supported on 3rd Generation of Intel® Core™ i5 and Core™ i7 CPUs." Означава че PCI E 3.0 се поддържа само то процесорите от 3тата генерация на Intel i-* 4***

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, за да ти работи слота в режим PCI Express 3.0 трябва да си с Ivy bridge(i5-3xxx, i7-3xxx), но това в случая не е важно, защото единична видеокарта не може да достигне максималната пропусквателна способност на 3.0 и на практика няма разлика с 2.0 режима.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако само ползвам 1 x PCI Express 2.0 x16 slot (PCIE2: x4 mode), той ще работи на х16,  ако работят  двата тогава те ще са на  (PCIE1: x16 mode) (PCIE2: x4 mode)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш книжка с дъното нали? Там пише:

PCIE slots:
PCIE1 (PCIE 3.0 x16 slot) is used for PCI Express x16 lane width
graphics cards, or used to install PCI Express graphics cards to support CrossFireX

PCIE2 (PCIE 2.0 x16 slot) is used for PCI Express x4 lane width graphics cards, or used to install PCI Express graphics cards to support CrossFireX
.
1. In single VGA card mode, it is recommended to install a PCI Express x16 graphics card on PCIE1 slot.

Втория слот е 4х, без значение дали ще сложиш една или две видеокарти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, за да ти работи слота в режим PCI Express 3.0 трябва да си с Ivy bridge(i5-3xxx, i7-3xxx), но това в случая не е важно, защото единична видеокарта не може да достигне максималната пропусквателна способност на 3.0 и на практика няма разлика с 2.0 режима.

Има нещо не достатъчно добре подредено в изречението, че да бъде вярно...Аз ти схващам мисълта, защото знам какво имаш предвид, но едва ли с всички е така. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С "не" отговарям на поста над моя в който се твърди, че трябва i5-4xxx процесор, което не е вярно. i5-3xxx и i7-3xxx също са с PCI-E 3.0 контролер. За другото ме мързи да обяснявам. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, аз ще го направя.

Има твърде малко топ модели видеокарти(главно такива с два графични чипа на платката), за които PCI-E работещо със спецификациите на версия 2.0, да е тясно място и да не позволява да демонстрират пълната си производителност. За всички други модели видеокарти(все още) е все едно. За бъдещите по-продуктивни модели, това съответно ще се промени и без съмнение 3.0 и дори още по-напред в бъдещето версия 4.0 на PCI-E, ще бъдат изискуеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.