Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Преди няколко дни си купих LG LA6130 3Д мислех, че няма да имам проблеми с пускането на филми тъй като имам и по- стар модел LG LW570s, но не се оказа така... Започнах с този филми Energy-Torrent :: Детайли за торента "The.Hobbit.An.Unexpected.Journey.48fps. Edition.3D.2012.1080p.BluRay.Half-OU.DTS.x264-HDMaNiAcS" и друг негов релииз Energy-Torrent :: Детайли за торента "The.Hobbit.An.Unexpected.Journey.2012.3 D.1080p.Bluray.H-SBS.X264.ML-zman" и какво се получава-в десния край на екрана остава една незапълнена черна линия,която мисля, че идва от настройки на резолюция или нещо подобно,но изпробвах всичко което се сетих и не можах да я отстраня; втория проблем е, че при същите два филма въпреки, че избирам правилния формат от телевизора двата образа се разминават все едно се наслагват, но с разминаване все едно гледаш без очила... Реших да пробвам с друг филм свалих от същия торент Life of pi SBS при него качеството на 3Д е страхотно, но тази черна лента остава отново... Свалих и един блу-рей 3Д филм Тримата мускетари близо 40 гб него въобще не мога да го подкарам за момента, защото нещо плеяра на Арк софт Тотал медиа тиатър ми прави някакви проблеми ... Та дали бихте така достатъчно добри да ми помогнете с някакъв съвет как да фиксирам тези проблеми ? И всичко това го правя като компютара ми е свързан с телевизора през HDMI видео картата ми е вградена АМД радеон, но не мисля че от тука е проблема защото на стария модел съм подкарвал филми без проблем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Черните ленти отстрани ще си останат каквото и да правиш (би трябвало да са и от двете страни не само от дясно) . Получава се при наслагването на образите и няма нищо общо с настройките на резолюцията. Да, малко е дразнещо но тези ленти все пак са доста тънки и не са голяма загуба. Относно размазването - калпав торент. Моя съвет е да търсиш винаги над 10GB филми за да може да се надяваш на някакво качество. Всичко под 8 не си заслужава. Ако не са iso въпросните филми по-добре ги пускай с PotPlayer например. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм при мен е само отдясно и е доста дебела всъщност ... Значи туко що фиксирах проблема с плеиара на Арк софт тотал медиа тиатър 5 - пуснах филм исо файл 41 гб върви си всичко перфектно и няма никакви ленти то било отдясно или отляво или отдоло или отгоре. Но когато пусна СБС филм или Топ енд даун с КМ плаиър лентата отдясно се появява мисля че пропускам нещо... Ще пробвам с Пот плаиър .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

туко що подкарах powerdvd 13 с него въпросните ленти не излизат на mkv. фаиловете и качеството е страхотно явно проблема е с км и пот плеяра с ТМТ подкарах и исо файл всичко е ок ... Проблемът които ми остана да реша е че при powerdvd 13 сега субтитрите ми излизат от ляво и от дясно все едно екрана е разделен това е при мкв файловете как да ги фиксирам да си излизат само посредата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

туко що подкарах powerdvd 13 с него въпросните ленти не излизат на mkv. фаиловете и качеството е страхотно явно проблема е с км и пот плеяра с ТМТ подкарах и исо файл всичко е ок ... Проблемът които ми остана да реша е че при powerdvd 13 сега субтитрите ми излизат от ляво и от дясно все едно екрана е разделен това е при мкв файловете как да ги фиксирам да си излизат само посредата?

Глупости на търкалета ми говориш... powerDVD е най-спънатия плеар който някога съм виждал. Няма я опцията затова са ти така субтитрите (за разлика от PotPlayer). Няма и как да ги оправиш. Самата програма ненужно товари компютъра без да има каквито и да било допълнителни функции. Съмнява ме да има такава програма дето да ти разкара чертите отстрани, при условие че торента е такъв. Този дето си го свалил и не е имал черти, го опитай на който си искаш плеар и пак няма да има. Не е от тежките безполезни програми дето си хвалиш и някой ако чете тая темa ще вземе да се подлъже. От всички изброени от теб досега PotPlayer според мен си остава най-добрия вариант. Ако искаш истинско качество си купи някой BlueRay диск и виж тогава. Сваляте разни торенти по 2GB 3D и се вайкате че качеството не било добре... "е да ама ако го пуснеш с PowerDVD тоя 2GB става кристално качество, без ленти и триъгълници....."   -- Shut UP! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости на търкалета ми говориш... powerDVD е най-спънатия плеар който някога съм виждал. Няма я опцията затова са ти така субтитрите (за разлика от PotPlayer). Няма и как да ги оправиш. Самата програма ненужно товари компютъра без да има каквито и да било допълнителни функции. Съмнява ме да има такава програма дето да ти разкара чертите отстрани, при условие че торента е такъв. Този дето си го свалил и не е имал черти, го опитай на който си искаш плеар и пак няма да има. Не е от тежките безполезни програми дето си хвалиш и някой ако чете тая темa ще вземе да се подлъже. От всички изброени от теб досега PotPlayer според мен си остава най-добрия вариант. Ако искаш истинско качество си купи някой BlueRay диск и виж тогава. Сваляте разни торенти по 2GB 3D и се вайкате че качеството не било добре... "е да ама ако го пуснеш с PowerDVD тоя 2GB става кристално качество, без ленти и триъгълници....."   -- Shut UP! 

Ако трябва да бъда точен плеяра се казва CyberlinkpowerDVD и да при него няма чертите които споменавам единствения проблем със субтитрите остава със всички останали плеяри излиза ето така http://www63.zippyshare.com/v/68240369/file.html чертата в дясно на екрана при сложени очила се вижда напълно черна и извинявай но не съм свалял филм 2гб или 3 ... от 15 гб нагоре са ... С твоя най-добър вариант пот плеяр черитите си остават непоправими за сега каквото и да правя снимката е приложена точно от него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич оправи си настройките от Catalyst-а!И аз първоначално имах такъв проблем>Не ти е виновен Potplayer-а!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

skalata_73 И по-точно? Дай някакви насоки къде да пипна защото пробвах много неща и много настройки но все си остава така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей.Значи да ти кажа честно не барам в настройките на catalyst-а ,защото по принцип не ми се е налагало и не съм много,много в час.Когато го имах този проблем споделих с един колега на работа и той дойде в нас и докато се усетя той вече го беше оправил (проблема) Бързаше да си ходи и не успях да го попитам какво точно е бутнал,но на другия ден като го попитах ми обясни ,че нещо с резолюцията и херците.Оттогава не съм и влизал в catalyst-a,но сега и аз се поразрових заради теб и мисля ,че тук трябва да ,,бутнеш,,нещо.Просто съм сигурен,че е въпрос на настройка!Прилагам ти един шот от моите настройки (където мисля,че трябва да е) и дано да ти е от полза.Пробвай,ако не утре пак ще го попитам и ще се постаря да ти бъда полезен!  Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Аз туко що си ъпгрейднах драйверите не видео картата поразтърсих се из сайта на AMD за информация ... Отметките при теб ги има и при мен доста се чудех дали да сложа на същите между другото и аз по една чофка обаче като цъкна ми изписва. че може да повреди дисплея или нещо подобно и малко ме е страх да го направя нещо да не стане тв-то е на 4 дена... Сега ще пусна да се сваля някой СБС или Топ енд Даин филм и довечера ще направя тези настройки + ъпдейта да видим дали ще се оправят нещата ще споделя опита в момента имам само Блу рей 3Д при което за сега няма проблем.

За жалост човека, който познавам аз и разбира от тези неща и ми нагласи старото LG на 3Д в момена е на 300 км от мен :) и няма как да ми помогне.

Ако не те затруднява попитай твоя колега за съвет - Видео картата ми е АМД А6 APU 3500 вградена.

Благидаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

За жалост човека, който познавам аз и разбира от тези неща и ми нагласи старото LG на 3Д ...

Той твоя е с пасивнo 3D и там имате някаква настройка,която я няма при моя.Погледни моята тема  ,,Избор на телевизор,може би SONY...,,  в същия раздел за ТВ-там на последните страници обсъждахме този проблем с един друг колега и си спомням,че спомена нещо за една опция ,която я няма при моя (който е с активно 3D)-Виж дали там няма да намериш отговор за решението на проблема ти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок ще я попрегледам

... Хмм я дай линк към тази тема че излизат доста такива незнам коя точно?

Намерих я

Разгледах твоята тема споменава се нещо за Overscan мисля че това го опитах преди 2 дни но пак ще пробвам с този вариант ...

Видях и друго че използваш hdclub торента случайно да можеш да ми дадеш покана за там? Преди го ползвах и аз но след чистката им на акаунти не мога да влизам вече...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Видях и друго че използваш hdclub торента случайно да можеш да ми дадеш покана за там? Преди го ползвах и аз но след чистката им на акаунти не мога да влизам вече...

Сажалявам,но ,,моите,,покани вече съм ги раздал на познати.Вчера ,или оня ден имаше тук един,който раздаваше покани-да беше се обадил мааалко по-рано :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оправи се... всичко е ок било е от overscana и при мен не съм слагал отметки на настройките за които даде снимка ...

Благодаря за помоща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се ,че съм ти бил полезен :) Ако имаш каквито и да е въпроси относно 3D -то съм насреща ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно ще се оправи друго ще се развали! Точно се зарадвах, че подкарах всякакъв вид 3Д филми и се оказа, че Блу рей 3Д филмите от сорта на 40гб и накоре ми засичат стабилно, а преди два дена ето този торент http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4029565 тръгна без забележки... Живота на Пи и примерно Прометей Блу рей 3Д от Замунда засичат яко с Тотал медиа и Кибер двд 13 не мога да си обесня защо??? Имам усещането, че отново е някаква настройка проста, която пропускам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно ще се оправи друго ще се развали! Точно се зарадвах, че подкарах всякакъв вид 3Д филми и се оказа, че Блу рей 3Д филмите от сорта на 40гб и накоре ми засичат стабилно, а преди два дена ето този торент http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4029565 тръгна без забележки... Живота на Пи и примерно Прометей Блу рей 3Д от Замунда засичат яко с Тотал медиа и Кибер двд 13 не мога да си обесня защо??? Имам усещането, че отново е някаква настройка проста, която пропускам...

Това не е от настройки.Слабо PC!И двата плеъра ,които си посочил са много тежки,особенно Total Media Theatre! Разрешение-деинсталираш ги,деинсталираш всички кодеци,които си насосал,почистваш с CCleaner,инсталираш си Potplayer без да буташ настройките-идва си с всички необходими кодеци и т.н.т.Има многобройни настройки по него,но засега не ги бутай-дефулните му настройки ще те задоволят (мисля ;) )Total-a го ползвам много рядко за ,,подкарване,, на оригинален Blu-Ray диск---и на моя лаптоп му идва тежичък.Иначе с Pot-a можеш да ,,подкарваш,, всякакви файлове!Единственно Iso файл не може,но например Blu-Ray с такъв формат можеш да го маунтваш и да отвориш файла от папките (m2ts)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е от настройки.Слабо PC!И двата плеъра ,които си посочил са много тежки,особенно Total Media Theatre! Разрешение-деинсталираш ги,деинсталираш всички кодеци,които си насосал,почистваш с CCleaner,инсталираш си Potplayer без да буташ настройките-идва си с всички необходими кодеци и т.н.т.Има многобройни настройки по него,но засега не ги бутай-дефулните му настройки ще те задоволят (мисля ;) )Total-a го ползвам много рядко за ,,подкарване,, на оригинален Blu-Ray диск---и на моя лаптоп му идва тежичък.Иначе с Pot-a можеш да ,,подкарваш,, всякакви файлове!Единственно Iso файл не може,но например Blu-Ray с такъв формат можеш да го маунтваш и да отвориш файла от папките (m2ts)

Ще пробвам с деинсталация на всичко ... понеже не мисля че от компютара това засичане изведнъж да стане слаб ?!? Не мисля точно това споменах вчера не а предния ден блу рея тръгна отлично а два дена по-късно насича, специално съм го правил преди няма и година точно, за да мога да подкарвам всички 3д-а на стария ми телевизор който пак е LG ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пробвам с деинсталация на всичко ... понеже не мисля че от компютара това засичане изведнъж да стане слаб ?!? Не мисля точно това споменах вчера не а предния ден блу рея тръгна отлично а два дена по-късно насича, специално съм го правил преди няма и година точно, за да мога да подкарвам всички 3д-а на стария ми телевизор който пак е LG ...

Ами не знам с какви характеристики ти е компа,но не би трябвало да ти насича заради настройки ( не и ако по-малките  файлове вървят гладко!!!)Иначе особенно Total-а си е много тежък плеър!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.