Премини към съдържанието
v0ida_bg

Относно една папка в D-to

Препоръчан отговор

Значи харда ми е цепен на 2, win-a ми е инсталиран в C-то.В D-то са ми останалите работи музка филми ... има една системна папка:

D:\System Volume Information\

Заема ми 2,46 Гб място ако я изтрия дали ще си сасипя win-a или нещо друг ???

:huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи харда ми е цепен на 2, win-a ми е инсталиран в C-то.В D-то са ми останалите работи музка филми ... има една системна папка:

D:\System Volume Information\

Заема ми 2,46 Гб място ако я изтрия дали ще си сасипя win-a или нещо друг ???

:huh:

<{POST_SNAPBACK}>

Не. Стига да можеш да я изтриеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ок мерси за инфото

<{POST_SNAPBACK}>

И все пак прочети това:

If you've done much wandering around in Windows Explorer you might have noticed a folder called System Volume Information and wondered what purpose it serves. It's actually a part of System Restore; the tool that allows you to set points in time to roll back your computer. The System Volume Information folder is where XP stores these points and associated information that makes them accessible.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не я трий. Цъкаш с дясното копче върху my computer и отиваш на system restore. Ще ти се появи прозорец и долу ще ти показва двата дяла на харда. Цъкаш върху "D" и после отстрани има един бутон "setings" натискаш го, и после в новия прозорец даваш отметка на "turn off system restore for this volume". Като натиснеш ОК папката сама ще се изчисти. Поздрави, rainov!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То защо да не се изключи System Restore въобще. Десен клик на My Computer и Properties, кликане на страничка System Restore и слагане на отметка на Turn off System Restore on all drives.

Поне аз полза от тази функция не съм видял досега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
То защо да не се изключи System Restore въобще. Десен клик на My Computer и Properties, кликане на страничка System Restore и слагане на отметка на Turn off System Restore on all drives.

Поне аз полза от тази функция не съм видял досега.

<{POST_SNAPBACK}>

Аз също не го ползвам, но понеже питаше само за system restore в Local disc D му писах за него. Поздрави laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз махнах Систем Рестор сървиса по следния начин:

System Restore е полезна функция, която има за цел когато се случи неизбежното (да ви се скапе Windows-а) бързо и лесно да се върнете към своята работа, но освен че заема много място и че забавя компютъра ви тя не винаги работи. Докато сте в Policy Editor (стартира се от RUN>gpedit.msc)може би ще пожелаете да се отървете и от нея. В Computer Configuration/Administrative Templates/System/System Restore е сърцето на System Restore. Там има само два обекта – задайте и на двата стойности Enabled – първото е за спиране на System Restore, а второто ще направи така че да не остане и следа от съществуването на такова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След спиране на въпросният System Restore препоръчително е да рестартираш компютера .Същото се отнася и за след активирането му

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако днес си разбрал за какво служи "System Volume Information",по-добре я остави!Винаги можеш да изтриеш System Restore точки без последната от Disk Cleanup.Или остави поне мониторинг на "С".Не заема много място ако си почистваш редовно диска.Е понякога се намества там някой троянец,но не е проблем да го премахнеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.