Премини към съдържанието
slavenah

nvidia geforce 9800 gt имам артефакти какво да правя ?

Препоръчан отговор

Здравейте разполагам с настолен компютър процесор intel core 2 duo 2.93 ghz 4 gb рам памет и видео карта nvidia geforce 9800 gt взех видео картата втора ръка и мисля че се прецаках.Мина седмица от както я взех и започнаха проблемите дали с прегряване дали с някаква друга грешка незнам,но започнаха да ми излизат едни розаво-сини точки по екрана дори когато си седи без да се пипа компютъра докато играя ми излизат тъй наречените АРТЕФАКТИ.GPU Темп.си седи без да прави нищо компа 54 градуса но при игра се дига драстично до 70 градуса какво да правя с тези АРТЕФАКТИ ЗАБОГА !?!?!?!

https://www.google.bg/search?um=1&hl=bg&q=video+card+artifacts+fix&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.48705608,d.Yms&biw=1280&bih=802&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=QU3ZUfjSI8eltAbKnoCYCA#facrc=_&imgdii=_&imgrc=FKv9koC9O6lTLM%3A%3BZrbqIUfq-FoyJM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg12.imageshack.us%252Fimg12%252F594%252Fartifactsi.jpg%3Bhttps%253A%252F%252Fforums.ebuyer.com%252Fshowthread.php%252F73485-*Graphics-card-failure-repair-guide*%3B410%3B308

ЕТО И ОЩЕ КАК ИЗГЛЕЖДАТ ТЕЗИ АРТЕФАКТИ

https://www.google.bg/search?um=1&hl=bg&q=video+card+artifacts+fix&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.48705608,d.Yms&biw=1280&bih=802&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=QU3ZUfjSI8eltAbKnoCYCA#facrc=_&imgdii=FKv9koC9O6lTLM%3A%3BDo_WEFwYa7PuNM%3BFKv9koC9O6lTLM%3A&imgrc=FKv9koC9O6lTLM%3A%3BZrbqIUfq-FoyJM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg12.imageshack.us%252Fimg12%252F594%252Fartifactsi.jpg%3Bhttps%253A%252F%252Fforums.ebuyer.com%252Fshowthread.php%252F73485-*Graphics-card-failure-repair-guide*%3B410%3B308

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ви помоля като за начало да не прекалявате с шрифта ! Тука няма слепи !

Според така описания проблем се касае за прегряване на видеочипа, и евентуално недоброто й охлаждане или като цяло липсващ въздушен поток в кутията. Щом е втора ръка пък също е вероятно след продължително прегряване да се е стигнало до този проблем. Ще ви помоля да прикачите температурите на другите компоненти за да бъдем по-конкретни в случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Показват се тези точки след което монитора премигва точките се махат и ми изписва това display driver stopped responding and has recovered. ъпдейтвал съм всички драйвъри но няма решение ПОМОЩ

добре просто афтоматично шрифта се променя :)

GPU-56C

CPU-49C

Local-42C

Remote 2-48C

temp 1-38C

temp 2-38C

temp 3- -128C

HD 0-41C

HD 1-44C

без никаква дейност в момента на компютъра като се показват отново тези точки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пореден път ви моля да не прекалявате с шрифта ! При следващ такъв пост ще бъде докладвана темата лично от мен, след като показвате явно неуважение !

Температурите са доста високи и вероятно както предположих проблема е от липса на адекватно охлаждане на системата. Почистете всички компоненти и ако нямате допълнителни охладители, може да пробвате да махнете страничния капак на компютъра, и да наблюдавате температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да ясно видео картата я чистих вчера като я разглобих и я почистих цялостно но както виждате темп.си останаха високи :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да ясно видео картата я чистих вчера като я разглобих и я почистих цялостно но както виждате темп.си останаха високи :(

Не само видеокартата, а всички компоненти. Разполагате ли с допълнителни охладители на кутията, т.е. въобще има ли някакъв въздушен поток в кутията ?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да има един охладител а компютъра се чисти всеки ден както отвън така и отвътре :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То само с един охладител не става въздушен поток. Трябват минимум два - един който осигурява свеж въздух, и друг който да го вади от кутията. Явно и горещините идват в повече, и всички компоненти започват да отделят топлина повишавайки общата температура в кутията. Пробвайте да свалите единия капак, и наблюдавайте дали ще има подобрение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно нестандартно решение 

Първия ми опит беше със една радеонка на AGP слот втората 9600GT,но температурата на фурната беше около 150гр.картата се поставя във керамичен съд със свален охладител увита във готварско фолио със ядрото нагоре......Оставя за 10-тина мин.Поне при мене артефактите изчезнаха.Но преди това бях сменял термо-пастата пробвах и със една 12-ка перка да обдухва картата(9600)..........Преди да печеш пробвай да смениш термо-пастата и ако има страничен капак го махни също и една допълнителна перка с/у картата може да пробваш да сложиш////////И провери дали перката на охлаждането не е "умряла:"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно нестандартно решение 

Първия ми опит беше със една радеонка на AGP слот втората 9600GT,но температурата на фурната беше около 150гр.картата се поставя във керамичен съд със свален охладител увита във готварско фолио със ядрото нагоре......Оставя за 10-тина мин.Поне при мене артефактите изчезнаха.Но преди това бях сменял термо-пастата пробвах и със една 12-ка перка да обдухва картата(9600)..........Преди да печеш пробвай да смениш термо-пастата и ако има страничен капак го махни също и една допълнителна перка с/у картата може да пробваш да сложиш////////И провери дали перката на охлаждането не е "умряла:"

Ама то така като гледам всичко в кутията му грее. Едва ли проблема е от самата карта, макар това да не е изключено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами перката се бачка без проблем значи да сложа термо паста ще опитам но да я сготвя не съм се замислял :)

ами ако сложа духалка или вентилатор насочен към отворената кутия ?

Редактирано от slavenah (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези артефакти са характерни за тази серия на Нвидия, както и за 8ма серия. Става на въпрос за износване и разпояване на спойките на самия чип от прегряване. Пробвай със смяна на термопаста както каза колегата, а печенето е в съвсем краен случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МЕРСИ ЩЕ ПРОБВАМ :)

а някаква по специална термо паста ли да сложа или стандартна си ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МЕРСИ ЩЕ ПРОБВАМ :)

а някаква по специална термо паста ли да сложа или стандартна си ?

Ако имаш възможност AC-MX-2 може да я ползваш и за процесора.Не се разтича не ел. проводима....................и на добра цена.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.