Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

jericho891

Избор на аудио система 5,1

Препоръчан отговор

Здравейте!

Спрял съм се на 2 системи ако имате други предложения моля споделете  Logitech z906 (около 600  лв ) и Edifier s550 ( 699лв ) .

Ще се използват за музика и филми.

Аудио карна: Asus Xonar DG

Бюджет: 700 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих избрал Logitech z906 баса е по силен а също така би трябвало да ти дадат и Douby декодер за изчистване на шума пък и на  z906 баса е 500 вата а коне се бъркам :) другите не са много хубави като модел :) но нека чуеш другите мнения може аз да не съм прав :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жоре ти как прецени кои са хубави и кои не са хубави ? Какви 500 вата те гонят ? И двата модела дали имат реални 200 вата !!! Ако чуеш реални 500 вата от 2 метра  ще ти се развеят гащите от звуковата вълна !!! Питащия да отиде да чуе при възможност и двата модела и да прецени за себе си  кой най му приляга. С 500 вата се свири в ресторанти и средно големи заведения ? и не виждам как тия цикалки ще извадят тоя звук ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Спрял съм се на 2 системи ако имате други предложения моля споделете  Logitech z906 (около 600  лв ) и Edifier s550 ( 699лв ) .

Ще се използват за музика и филми.

Аудио карна: Asus Xonar DG

Бюджет: 700 лв.

Ако е за музика и филми не е необходимо 5.1.

За филми и музика може.

Кто за 5.1 Logitech е по-добрия вариант от двете, иначе нещо стерео ще си е супер за тези пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако автора не го е гледал, да погледне ревюто:

Edifier Vs Logitech z-5500 - The Test We All Wanted To See

Съгласен съм с колегите, че е едно стерео , като че ли ще "извади" по-добър звук, ако автора е наблегнал на музика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е за музика и филми не е необходимо 5.1.

За филми и музика може.

Последно?  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно?  :)

Защо не четеш внимателно? :) 

Трябва всеки който е прочел внимателно да е разбрал, че според приоритета филми-музика или музика-филми се избира система за аудио озвучаване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не четеш внимателно? :)

Трябва всеки който е прочел внимателно да е разбрал, че според приоритета филми-музика или музика-филми се избира система за аудио озвучаване.

Е обясни го както сега го обясни. То верно че разлика дали ще кажеш мляко с ориз или ориз с мляко е в това кое е повече, ама карай не се сетих :D :D. Колкото до темата- според мен по-добре ще бъде Логитеха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е обясни го както сега го обясни. То верно че разлика дали ще кажеш мляко с ориз или ориз с мляко е в това кое е повече, ама карай не се сетих :D :D. Колкото до темата- според мен по-добре ще бъде Логитеха.

Котката ти яко стреля, ама не искаш малко да се замислиш или да прочетеш.

Музика се слуша основно на 2.0 системи "стерео". За кино може и на 5.1, 7.1 или други измислени съраунд системи. Обратното са компромисни варианти. Сравнението с млякото и ориза е неуместно и не описва по никакъв начин горното.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Котката ти яко стреля, ама не искаш малко да се замислиш или да прочетеш.

Музика се слуша основно на 2.0 системи "стерео". За кино може и на 5.1, 7.1 или други измислени съраунд системи. Обратното са компромисни варианти. Сравнението с млякото и ориза е неуместно и не описва по никакъв начин горното.

Поздрави!

Зависи и от формата- дали някой 700МБ филм xvid и колкото качествени тонколони и буфери да му вързеш сеедно и също да слушаш музика на

7.1. Докато за да гледаш някй Блу-рей филм, който наистина си засужава съраунда ти трябва здрава виде и звукова карта, както и як телевизор. При музиката не е чак толкова силно изразено, но пак е същото.  Така че човека хубаво да си помисли за какво ще ги ползва за да не се окаже тази инвстиция- напразна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи и от формата- дали някой 700МБ филм xvid и колкото качествени тонколони и буфери да му вързеш сеедно и също да слушаш музика на

7.1. Докато за да гледаш някй Блу-рей филм, който наистина си засужава съраунда ти трябва здрава виде и звукова карта, както и як телевизор. При музиката не е чак толкова силно изразено, но пак е същото.  Така че човека хубаво да си помисли за какво ще ги ползва за да не се окаже тази инвстиция- напразна.

Пълни глупости! Защо ли си губя времето?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жоре ти как прецени кои са хубави и кои не са хубави ? Какви 500 вата те гонят ? И двата модела дали имат реални 200 вата !!! Ако чуеш реални 500 вата от 2 метра  ще ти се развеят гащите от звуковата вълна !!! Питащия да отиде да чуе при възможност и двата модела и да прецени за себе си  кой най му приляга. С 500 вата се свири в ресторанти и средно големи заведения ? и не виждам как тия цикалки ще извадят тоя звук ?

еми логитека има субуфер 500 вата и сяка колонка е по 65-75 вата не помня много добре . но имам модел на логитек и изкарват доста приличен звук :) мога да ти кажа ,че няма да съжеляваш ако си ги вземеш :) все пак може и да ги върне ако не му харесват стига да пази кутията :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жорка хайде преди да ръсиш бисери да цъкнеш на сайта на Лоджитек  и да видиш там какво пише !!!

Logitech Speaker System Z906 Technical Specifications Total watts (RMS) 500 W това е реалната музикална мощност на всичките колони взети заедно. Subwoofer 165 W Satellites 5 x 67 W  

Имам колони от тая марка а имам и професионални колони  2x 350W +буфер 800W и да ти кажа само едната колона дето е 350W  ще ги надсвири тия . Никога не давай мнение и препоръка за продукт който не си чувал,виждал и ползвал, а не си и технически грамотен за подобен род съвети. Още повече ,че питащия  отдавна си е бил камшика и няма и намерение да си погледне дори темата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D  Не Съм си бил камшика и следя темата.  Намерих си Logitech z- 5500 в добро състояние ( работещ  :D  ) за 300 лв. Чух как свири и ми хареса. Баса не е издънен и колонките сирят добре. Мисля да го взема. Но няма дистанционно но неми и трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

:D  Не Съм си бил камшика и следя темата.  Намерих си Logitech z- 5500 в добро състояние ( работещ  :D  ) за 300 лв. Чух как свири и ми хареса. Баса не е издънен и колонките сирят добре. Мисля да го взема. Но няма дистанционно но неми и трябва.

Ако е за стерео, погледни Microlab Solo 7. Цената е същата - 300 лева и ти ги препоръчвам. От мен толкова за сега!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.