Премини към съдържанието
chopy

Допитване за бутон "FN" на Клавиатурата

Препоръчан отговор

Взех си една клавиатура Havit 2148 на която има бутон "FN" но така и неможах да разбера неговите функции. При натискане няма никакъв ефект sad.gif Иначе клавиатурата си работи нормално, сложил съм драйвъри всичко 6 както се казва.. но бутончето "FN" спи като мечок :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази клавиятира не знам точно на повечето Fn+ESC например спира звука. Самия клавиш нищо не прави само в комбинация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Взех си една клавиатура Havit 2148 на която има бутон  "FN" но така и неможах да разбера неговите функции. При натискане няма никакъв ефект sad.gif Иначе клавиатурата си работи нормално, сложил съм драйвъри всичко 6 както се казва..  но бутончето "FN" спи като мечок :)

<{POST_SNAPBACK}>

Провери в упътването дали не пише нещо. По принцип такъв клавиш имат лаптопите заради някои екстри от сорта на хардуер-контролируеми клавиши(БИОС).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah

Задържаш този бутон и натискаш Wake up, power, Sleep Иначе тези бутони като ги натиснеш не работят. Това е от типа клавиатури, които пауър-бутона е под Delete и това се прави за цел без да искаш ако натиснеш да няма изненади :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай по-внимателно бутоните на клавиатурата,върху някой от тях освен буквите има знаци отпечатани с друг цвят.Когато задържиш натиснат Fn,тези знаци влизат в действие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички които се опитаха да ми помогнат с постовете си. В упътването не пише нищичко за бутона "FN" в другите бутони няма някакви особенни знаци... Ще опитам комбинацията на бутона с всички възможни бутони и се надявам да разбера как функционира този тайнствен бутон !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Главно се използва в комбинация с клавишите Power, Sleep, Wake, който съответно гасят, приспиват (standby/hibernate) или събуждат компютъра от standby. Но това няма да се случи ако предварително тези функции не са ти разрешени от Биос-а, както и от Power Managment на Windows. Така че не се очудвай, ако първоначално не стане нищо, докато опитващ комбинации с Fn.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.