Премини към съдържанието
bono1976

Не мога да извадя HDMI сигнал на телевизор със MSI 6850

Препоръчан отговор

Здравейте на всички,

Имам проблем с изкарване на HDMI out сигнал на телевизор чрез MSI 6850 Cyclone PM2D1GD5.

Дъното ми е малко старо:  Asus M2A-VM HDMI

CPU:  AMD Athlon 64x2 4200+

Ram: 2 x 2GB  OCZ XTC SLI OCZ2N800SR2G 

Hard Drive: M4-CT128M4SSD2 (119 GB) основен с инсталирана Windows 7 - 64- bit

Drive #2 - HDT722520DLA380 (186 GB)

Drive #3 - WD      Ext HDD 1021 (931 GB)

Optical: TSSTcorp CDDVDW TS-H653G ATA Device

Psu: Antec True Power 650 w.

Самото дъно си идва с HDMI pcie card чрез която изкарвам сигнал на телевизора без проблем.

Купих си MSI 6850 Cyclone PM2D1GD5 втора употреба и вече 1 седмица се опитвам изкарам сигнал на телевизора но не става.Не е от кабела защото пробвах с друг компютър и там работи инсталирал съм драйвери и картата е припозната . Всички други портове работят тях ги пробвах.

Пробвах да сложа картата на друг комп. и дам не ми дава изход.

Когато включвам или изваждам HDMI кабела компютъра реагира и показва в настройките че е включен Sony TV но когато пробвам да направя Extend, Dublicate или само да пусна картина на Sony tv - екрана остава черен.

В BIOS настройките на дъното когато е поставена HDMI pcie card трябва да се включи HDMI Support - on за да ползвам HDMI out.

но е казано че ако инсталирам Pci Express card трябва да изключа HDMI Support на off за да мога да виждам нещо на монитора.

Има ли вариант HDMI изхода да е повреден и как мога да го тествам?

или нещо малко не е отметнато или включено и това ми пречи да ползвам HDMI изхода.

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сони имат един вход за PC. Ако ползваш другите няма да има картина.

Да порта може да е изгорял. Доколкото разбирам през дъното (вграденото видео) си изкарал сигнал демек порта на телевизора е наред както и кабела.

Остава проблема да е в този на видеокартата. Все пак се увери че включваш кабела в същия порт на телевизора които си ползвал с вграденото.

Вграденото не играе роля като монтираш видеокартата и включиш кабела към нея. Демек настройки не се правят. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сони имат един вход за PC. Ако ползваш другите няма да има картина.

Да порта може да е изгорял. Доколкото разбирам през дъното (вграденото видео) си изкарал сигнал демек порта на телевизора е наред както и кабела.

Остава проблема да е в този на видеокартата. Все пак се увери че включваш кабела в същия порт на телевизора които си ползвал с вграденото.

Вграденото не играе роля като монтираш видеокартата и включиш кабела към нея. Демек настройки не се правят. 

Мерси за бързия отговор.

Дъното има карта която се слага за да имам някакъв тв изход.

Той телевизора има 4 HDMI входа и на четирите пробвах но нищо не излиза  но защо като включвам и изключвам кабела в настройките на компа за display се появява и изчезва sony tv и се чува звуково че  нещо включвам и изключвам.

Как може да се провери порта дали е изгорял? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

Всички други портове работят тях ги пробвах.

Пробвах да сложа картата на друг комп. и дам не ми дава изход.

Очевидно има проблем с порта.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... като включвам и изключвам кабела в настройките на компа за display се появява и изчезва sony tv и се чува звуково че  нещо включвам и изключвам.

...

,,чува звуково че  нещо включвам и изключвам,, Tова,че чувате звук ме навежда на мисълта ,че го правите при включени PC и телевизор--това е абсолютно грешно!!!От телевизора проверихте ли кой вход е зададен за приемане на сигнала?Пример-ако кабела е поставен в HDMI 1 -на телевизора да е зададен вход HDMI 1?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

,,чува звуково че  нещо включвам и изключвам,, Tова,че чувате звук ме навежда на мисълта ,че го правите при включени PC и телевизор--това е абсолютно грешно!!!От телевизора проверихте ли кой вход е зададен за приемане на сигнала?Пример-ако кабела е поставен в HDMI 1 -на телевизора да е зададен вход HDMI 1?

Да така е. Когато е  включен в HDMI 1 и телевизора е на  HDMI 1 . самият телевизор отчита в кой вход има включен кабел.

Като казваш че е грешно - какво точно причинява това включване когато и двете са включени?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякока е възможно да се получи нещо като малък токов удар.Това може да предизвика различни ,,проблеми,, и на PC-то и на ТВ-то!!!А иначе за проблема ти си виж добре настройките на видеокартата!Може и от там да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякока е възможно да се получи нещо като малък токов удар.Това може да предизвика различни ,,проблеми,, и на PC-то и на ТВ-то!!!А иначе за проблема ти си виж добре настройките на видеокартата!Може и от там да е.

Гледам ги тези настройки вече седмица ама не намирам какво трябва да направя.

Имам инсталиран AMD Vision Engine Control Centre

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом си пробвал картата и на друг комп (което пропуснах да прочета по-горе)най вероятно както ти е казал и колегата naruto имаш проблем с порта! Аз не мога да ти бъда полезен,за което съжалявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като казваш че е грешно - какво точно причинява това включване когато и двете са включени?

Много пъти и аз съм казвал че това не е като да забодеш ютията в контакта :) прави се при изключени от контакта и двата уреда :D

Ето какъв е ефекта - случайно сега попаднах на това :(

https://www.dropbox.com/sh/vn8caneyscot43s/GSx-uyRc-4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много пъти и аз съм казвал че това не е като да забодеш ютията в контакта :) прави се при изключени от контакта и двата уреда :D

Ето какъв е ефекта - случайно сега попаднах на това :(

https://www.dropbox.com/sh/vn8caneyscot43s/GSx-uyRc-4

А възможна ли е подмяна на този порт и ако да колко би струвало това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.