Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

hlevoust

Проблем с уредба 6000CD RDS E-O-N и питане за замяна

Препоръчан отговор

Момчета, имам проблем с уредбата в колата. Ето я на картинка:

Публикувано изображение

Снимката намерих в мрежата, не е от моята кола, но е 1:1. От няколко дни ми прави различни номера - или не реагира при включване, или включва, но пък няма звук.

Днес закарах колата на майстор (?), той свали уредбата, пробва я в сервиза, но и там не тръгна, та така елиминира евентуалният проблем с говорителите във 4-те врати. Оставих му я за обстоен преглед, но не тая особени надежди. Един мой приятел имаше същите проблеми, но така и не ги реши. В "Продавалник" е пълно с подобни уредби, но са все употребявани и в неясно техническо състояние, при това ги дават на абсурдни цени. 

Мисля да купя някаква нова, която да е и с USB, но точно тук възниква основният проблем - как да попълня отвора в таблото. Ходих в тукашния ТМ с една ролетка в джоба и доста се отчаях от размерите: всички в основата си са 185 мм, а отворът на таблото е 190 мм - с какво да запълня тия 5 мм? Логично вторият въпрос е запълването на височина, защото се събират почти 2 бр (не съм ги и мерил дори), но отворът е 100 мм.

Надявам се разбрахте за какво иде реч, моля, дайте идеи какво да правя.

Благодаря за вниманието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, за да не отварям новата тема, ще помоля и за препоръка за някой приличен модел на уредба с прецизно FM сканиране. Ползвам вградените в 4-те врати говорители, които са доста добри за целта и нямам нужда от ненужно скъпа уредба. Да е с USB, че ми омръзна да записвам CD-та. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.technopolis.bg/b2c/details/305997/P11080301/Avto-Resiivar-PIONEER-MVH-150UI Не си казал бюджета, но това според мен e приемливо СД за тези пари. По-евтино едва ли ще намериш с usb(като изключим някакви дето са по 50лв, китайки 4х25 и даже не се водят сд понеже не четат дискове). По-скъпи лесно може да си намериш, но едва ли реално ще ти трябва нещо повече от това. Дистанционното си е минус на тоя, но пък на някой не им пречи. Иначе за мен 4х50, usb и евентуално изход за усилвател са ми достатачни критерии за прилично CD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като сложиш шейната, то ше легне стабилно в нея, а тоя 1 см общо от двете страни се покрива с лайсната на самото СД, би трябвало да има такава с комплекта, като го купиш ново. Като закрепиш и тая лайсна, тя май е на щипки, вече ше си седи стабилно. Относно височината, премери на някой автомобил с извадено СД колко е нормалната височина и на такова разстояние с черен силикон можеш да лепнеш некаква пластмасова права 'пръчка' да речем. А горната част можеш да я затвориш пак с някаква черна пластмаса със съответния размер. Звучи играчка и малко си е така, ама става готино за очото, аз така бях направил на един приятел на форда, цял ден с тва се занимавах, че чак ми писна, ама горе долу стана негрозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като сложиш шейната, то ше легне стабилно в нея, а тоя 1 см общо от двете страни се покрива с лайсната на самото СД, би трябвало да има такава с комплекта, като го купиш ново. ...

И аз така си помислих, но според твърденията на консултанта, това, което се вижда изложено (разбирай 185 мм) е максималният размер на уредбата, т.е. 5 мм по-малко от отвора ще трябва да се запълват с нещо, за да легне плътно.

Що се отнася до пластмасите за уплътнение - виждал съм подобни творения, та не съм във възторг от видяното, изглеждат така, все едно, че съм ги сякъл с брадвата. А и не мисля да векувам с тая кола.

Имаше някакви аксесоари от типа на моливници, отделение за мобилен телефон или подобни, такава ми бе първоначалната мисъл.

http://www.technopolis.bg/b2c/details/305997/P11080301/Avto-Resiivar-PIONEER-MVH-150UI Не си казал бюджета, но това според мен e приемливо ...

Не съм посочил бюджета, но си мисля, че до 150 лв ще е достатъчно, нямам нужда от кой знае какви екстри, а дистанционното ми е точно последната грижа. Държа на качествено FM радио, а mp3-ки всички четат. Тоя модел изглежда добре, ще го имам предвид, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно тоя сорт - благодаря!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.