Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, след 1/2 дни ми пристига едно кученце, (бебе/на 2 месеца точно) , но до сега съм нямал домашен любимец, куче/котка или нещо друго, просто на времето имах едно морско свинче, но умря и до ден днешен съм нямал любимец, искам малко повече да знам, как да го науча да се изхожда в тоалетната първо, а след 1/2 седмици да започне и изхождането на вънка. Четох днеска доста в интернет, но всички казват различно/ни мнение/я , за това пускам тук тема ако някой от вас, има подобно кученце да сподели мнение. Кученцето се води порода (пинчер) , не растат оставят си бебета (големи стават колкото една котка) , ще приложа снимка да видите за какво говоря. Благодаря предварително, чакам вашите мнения/съвети и препоръки.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес имаше такава за коте,сега за куче-а стига де!Сега остава някой да отвори тема и за прасенце :) ПП -иначе сладко ти е кученцето :)

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес имаше такава за коте,сега за куче-а стига де!Сега остава някой да отвори тема и за прасенце :) ПП -иначе сладко ти е кученцето :)

Благодаря, ти че ти харесва. Мога да те уредя с едно красиво, бебе подобно. До колкото темата за котето е от 2008 г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто,когато го вземеш за първи път,трябва няколко часа да не го изпускаш от поглед.Когато видиш че му се прихожда,го носиш там,където ти искаш да се изходи.По-добрият вариант е да го изкарваш навън през час,два,то ще свикне да се разтоварва,само когато е навън.За куче най добре е да се научи да ходи вън,защото ако свикне да се изхожда вътре,ще се приспособи и ще е трудна промяната по късно. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, ти че ти харесва. Мога да те уредя с едно красиво, бебе подобно. До колкото темата за котето е от 2008 г.

Да де,но днес писаха по нея ,та за това :) И...благодаря за предложението ,но си имам котарак и няма да се спогаждат с кучето,а и моя е около 6 кила вече и няма да е добре за него (кученцето) :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто,когато го вземеш за първи път,трябва няколко часа да не го изпускаш от поглед.Когато видиш че му се прихожда,го носиш там,където ти искаш да се изходи.По-добрият вариант е да го изкарваш навън през час,два,то ще свикне да се разтоварва,само когато е навън.За куче най добре е да се научи да ходи вън,защото ако свикне да се изхожда вътре,ще се приспособи и ще е трудна промяната по късно. 

Ахам, благодаря ти ще послушам съвета ти. Ще видя какво , ще кажат и другите колеги. Забравих да попитам нещо, на този сладур може ли да се сложи каишка, смисъл като го изкарвам на вън, да не вземе да избяга че немоа го догоня.  :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам, благодаря ти ще послушам съвета ти. Ще видя какво , ще кажат и другите колеги. Забравих да попитам нещо, на този сладур може ли да се сложи каишка, смисъл като го изкарвам на вън, да не вземе да избяга че немоа го догоня.  :D

На всяко куче може да се слага каишка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз имам пинче-чихуахуа и то не расте по-голямо от котка.Начина е да му вземеш пелени(има ги в аптеките като питаш за пелени за възрастни,не памперси!)оставяш ги в тоалетната и когато виждаш, че му се ходи до тоалетна го поставяш там.Моето така се научи, но вече ходи до тоалетна вътре много рядко, повечето пъти на вън(сутрин, следобед и вечер).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кучето ,трябва да има определен час за храна и определен час за извеждане по нужда.Кучето е по умно от човека.Кучето се учи до 1 и половина.В очите на кучето ти си господаря .Ако започнеш да го глезиш ,то става твой господар.Извеждайго в строго определен час и то ще свикне .Ако направи беля ,не го удряй Кажи му НЕ..За куето е най важно да наичи думичките НЕ и ДО МЕН.Докато не се ваксинира не го пускай да се разхожда свободно.Извеждай го само да си свърши работата.Няма по голямо щастие от малко дете , куче или котка.Ако има нещо пиши.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кучето ,трябва да има определен час за храна и определен час за извеждане по нужда.Кучето е по умно от човека.Кучето се учи до 1 и половина.В очите на кучето ти си господаря .Ако започнеш да го глезиш ,то става твой господар.Извеждайго в строго определен час и то ще свикне .Ако направи беля ,не го удряй Кажи му НЕ..За куето е най важно да наичи думичките НЕ и ДО МЕН.Докато не се ваксинира не го пускай да се разхожда свободно.Извеждай го само да си свърши работата.Няма по голямо щастие от малко дете , куче или котка.Ако има нещо пиши.

Никога, не съм удрял куче, и не мисля да го правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на нашето навика го създаде баща ми. беше в отпуска и го дебнеше по цял ден и като види, че ще прави беля и го носи на определеното място (в случая на балкона - баща ми така решил тогава, но може и в банята - по лесно ще се мие пък ще може да си ходи само примерно зимата и ако няма никой в къщи по средата на деня) и то там прави белята, така след 2 месеца почна да си ходи само на определното място... без наказания... е от време на време като порасна нещо му щукваше и почваше да праи бели и на грешни места (препикаваше, щото е мъжко)... сега обаче е на 20 години и по някой път се изпуска... кучето задължително си го води на каишка да не плачеш... първото ми беше чихуахуа и по време на една разходка го подгонила немска овчарка и то тръгнало към къщи и го блъснала кола... но може да стане парцалена играчка на друго куче (обикновено на по голямо и винаги домашно)...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на нашето навика го създаде баща ми. беше в отпуска и го дебнеше по цял ден и като види, че ще прави беля и го носи на определеното място (в случая на балкона - баща ми така решил тогава, но може и в банята - по лесно ще се мие пък ще може да си ходи само примерно зимата и ако няма никой в къщи по средата на деня) и то там прави белята, така след 2 месеца почна да си ходи само на определното място... без наказания... е от време на време като порасна нещо му щукваше и почваше да праи бели и на грешни места (препикаваше, щото е мъжко)... сега обаче е на 20 години и по някой път се изпуска... кучето задължително си го води на каишка да не плачеш... първото ми беше чихуахуа и по време на една разходка го подгонила немска овчарка и то тръгнало към къщи и го блъснала кола... но може да стане парцалена играчка на друго куче (обикновено на по голямо и винаги домашно)...

Ахам, разбирам , ми аз тази година без това няма, да ходя да уча. Ще се грижа за него много, само да попитам, каква храна да му давам? на колко време се слагат ваксини и т.н.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам, разбирам , ми аз тази година без това няма, да ходя да уча. Ще се грижа за него много, само да попитам, каква храна да му давам? на колко време се слагат ваксини и т.н.?

За храна ти препоръчвам Royal Canin, избягвай Pedigree и всякакви такива "известни" и рекламирани марки.На моето куче му биха ваксината някъде през първите три месец(мисля си за първия или втория) и след това ветеринаря ми каза кога да идвам за следващата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, то сега е на два месеца точно. Когато ми го донесат веднага ли, трябва да се бият ваксините.? Тази храна за колко време стига? освен нея друго , може ли да му се дава. п.с. Ваксините колко пари са? защото ветеринарката до моя блок, каза за 70 лв. ваксини,преглед,паспорт и още някакви работи там.?

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук има много добри статии за кучетата. От мен запомни, малките кучата доста спят през деня. Събудят ли се веднага пикаят. Следи го. Аз в момента гледам третото ми куче в живота ми. Сега е на 4 месеца и е много игрива. Ваксините са около 3 - 4месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, то сега е на два месеца точно. Когато ми го донесат веднага ли, трябва да се бият ваксините.? Тази храна за колко време стига? освен нея друго , може ли да му се дава. п.с. Ваксините колко пари са? защото ветеринарката до моя блок, каза за 70 лв. ваксини,преглед,паспорт и още някакви работи там.?

Ваксина,паспорт и чип-50 лв.Регистрацията на кучето в общината за първата година е безплатна(поне беше).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно да попитам, когато ми го докарат утре, ваксините веднага ли трябва да се бият, и/или могат да изчакат малко 1 седмица?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако не го извеждаш и го пазиш от мръсни неща ако има такива, може да изчака седмица не е задължително веднага.Но по добре се обърни към хора които знаят повече по тази тема, не се доверявай много на аматьори.Препоръчвам ти ето тези два форума, аз от тях научих много неща.Там има хора които работят като ветеринари и дават много полезни съвети а може и да откриеш някой от твоя град.

Форум 1 и Форум 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти малко от нашият форум информация - ползвай търсачката!
Не си купувай "Eukanuba" "Royal Canin". Това е среден до нисък клас храна на цена като за висок!
Отначало ако искаш да захраниш кучето с нещо много качествено виж марките "Arden Grande" "Artemis" "Orijen" дали са ти по джоба. Ако не можеш да си го позволиш вземай от тях и от "Happy Dog" примерно и смесвай 50-50. Не препоръчвам да предприемаш готвене на толкова малко кученце, защото трябва да се съобразяваш с много фактори и неща (като да добавяш правилните дози, витамини, минерали, калций и т.н.).
За горните 2 храни които съм подчертал има много изписано в интернет, не са връзвай на типичната българщина, дето един си купил и понеже е скъпо се похвалил колко е "качествено", да ама не! Храната е с неясен произход, съдържание и т.н.
Най - доброто като цена - качество е "Happy Dog" не не съм търговец казвам го от личен опит и много четене по етикетите за съдържание и официални източници.
За ваксините колегите са прави - не го извеждай ако няма и третата задължителна ваксина, защото има голям риск за него.
Колкото до навика има различни подходи, които са буквално десетки тъй че отново посети форумите и попрочети, примерно моето отказа всички подходи и 1-2-3 месеца чистех всеки ден дето си вършеше работата и накрая сам самичък започна да мрънка за навън и от тогава никога не си е позволявал повече вътре.
Има разлика между "бой" и "корекция", научи какво е вторият термин. Най - лесно се учи на команди/трикове и т.н. кучето когато е гладно и с лакомства :P. Изисква се да си постоянен и да повтаряш упражненията всеки ден. На всеки 5-10 минути му давай поне 15-20 мин. почивка, защото кучето се уморява много по - бързо от човека, когато трябва да си напряга мисловната дейност.
Общо взето няма тайни в днешно време и в интернет ще намериш цялата ти нужна информация, има си училища ако желаеш, аз лично съм викал учител индивидуално за някои неща и т.н.
Не се срамувай да питаш!

Редактирано от icekiller (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, да ми препоръчаш храна? защото има 3 различни вида от марката "Happy Dog" , какви лакомства предлагаш да му давам, когато си я заслужи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си купувай "Eukanuba" "Royal Canin". Това е среден до нисък клас храна на цена като за висок!

Това сериозно ли? :eek: Royal Canin ми я препоръчаха вече трима ветеринарни лекари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам още няколко въпроса: 1. С какъв шампоан трябва, да купя на този маник.? 2. Как ще разбирам кога е гладен/жаден? 3. Един пакет храна за колко време стига /1 кг./ 4. Да ми предложите купички за храна/вода? ( че при нас, са свърши ли в квартала, ще докарат чак в понеделник...) 5. Да ми предложите легло за кученцето? първата една седмица, ще спи отделно да свикне да не пикае, в къщи след това ще спи при мен.  П.с. Забравих да попитам, ако е възможно да ми препоръчате и каишка? или нагръдник ще е по-добре за толкоз малко кученце.

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това сериозно ли? :eek: Royal Canin ми я препоръчаха вече трима ветеринарни лекари.

Напълно съм сериозен - да! И от 10 ветеринара 9 ще ти го препоръчат по съвсем други причини, не ми се обяснява защо и как. Има достъпно етикет и съдържание в интернет на всяка една храна (кучешка, човешка, котешка), четеш си ги, за които вещества не знаеш пак има интернет и така се образовай ;)  

Имам още няколко въпроса: 1. С какъв шампоан трябва, да купя на този маник.? 2. Как ще разбирам кога е гладен/жаден? 3. Един пакет храна за колко време стига /1 кг./ 4. Да ми предложите купички за храна/вода? ( че при нас, са свърши ли в квартала, ще докарат чак в понеделник...) 5. Да ми предложите легло за кученцето? първата една седмица, ще спи отделно да свикне да не пикае, в къщи след това ще спи при мен.  П.с. Забравих да попитам, ако е възможно да ми препоръчате и каишка? или нагръдник ще е по-добре за толкоз малко кученце.

1. Кучето трябва да се къпе с препарат по възможност не по - често от веднъж на 2-3 месеца, но понеже лично знам каква воня е особено в тези дъждовни периоди :), един път на месец няма да му навреди (надявам се). За самият шампоан лично мнение нямам аз купувах всеки път различен... 2. Един колега по - рано ти каза, не кучето е господаря, а ти! Ти ще му казваш кога е гладно (колкото и тъпо да ти звучи) ще му създадеш навици. Малките се хранят 4-5 пъти на ден на всяка марка и вид суха храна си има таблица ;) 3. Зависи от много неща но - според горната таблица ще се ориентираш. Имай предвид, че както хората докато порастнат ядат повече от колкото след това, така и кученцата. 4. За купичките за сега няма значение какви вземаш, вземи си най - обикновени пластмосови от Джъмбо по 5-6-7 лева са, недей ги взема от зоомагазин, за по 20-30 лева абсолютно същите. 5. Силно не препоръчвам да учиш кучето да спи при теб, поради ред причини, но това си е личностен избор. Не забравяйте, че кучето преди всичко е произлязло от вълка и тези първични навици, които притежава един вълк не са чужди и на едно куче независимо от природата. Темата е много обширна. Сега сериозно искам да ти задам един въпрос - Ти ветеринар нямаш ли в твоето "село"?! Че питаш тези важни въпроси свързани с здравето и живота на твоето куче в интернет форум?! Отиваш при всеки един ветеринар той ще ти обясни на дълго и на широко всичко, което те интересува. Или пък използвай малко от малко "google.com" ще се учудиш колко по - точно информация от тази, която ти даваме ще намериш - защото се иска да се изпишат стотици редове и не мисля, че ми се пише толкова не е тук мястото ;)

Редактирано от icekiller (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм сериозен - да! И от 10 ветеринара 9 ще ти го препоръчат по съвсем други причини, не ми се обяснява защо и как. Има достъпно етикет и съдържание в интернет на всяка една храна (кучешка, човешка, котешка), четеш си ги, за които вещества не знаеш пак има интернет и така се образовай ;)  

1. Кучето трябва да се къпе с препарат по възможност не по - често от веднъж на 2-3 месеца, но понеже лично знам каква воня е особено в тези дъждовни периоди :), един път на месец няма да му навреди (надявам се). За самият шампоан лично мнение нямам аз купувах всеки път различен... 2. Един колега по - рано ти каза, не кучето е господаря, а ти! Ти ще му казваш кога е гладно (колкото и тъпо да ти звучи) ще му създадеш навици. Малките се хранят 4-5 пъти на ден на всяка марка и вид суха храна си има таблица ;) 3. Зависи от много неща но - според горната таблица ще се ориентираш. Имай предвид, че както хората докато порастнат ядат повече от колкото след това, така и кученцата. 4. За купичките за сега няма значение какви вземаш, вземи си най - обикновени пластмосови от Джъмбо по 5-6-7 лева са, недей ги взема от зоомагазин, за по 20-30 лева абсолютно същите. 5. Силно не препоръчвам да учиш кучето да спи при теб, поради ред причини, но това си е личностен избор. Не забравяйте, че кучето преди всичко е произлязло от вълка и тези първични навици, които притежава един вълк не са чужди и на едно куче независимо от природата. Темата е много обширна. Сега сериозно искам да ти задам един въпрос - Ти ветеринар нямаш ли в твоето "село"?! Че питаш тези важни въпроси свързани с здравето и живота на твоето куче в интернет форум?! Отиваш при всеки един ветеринар той ще ти обясни на дълго и на широко всичко, което те интересува. Или пък използвай малко от малко "google.com" ще се учудиш колко по - точно информация от тази, която ти даваме ще намериш - защото се иска да се изпишат стотици редове и не мисля, че ми се пише толкова не е тук мястото ;)

Имаме си ветеринар, но той зада обясни малко зима по 10 лв. на минута (д*ба шибаняка). Само последно да попитам лесно ли се гледа куче, защото до 3/4 часа ще ми го докарат. Или по-добре е някакъв декоративен заек (ако се гледа по-лесно) , но много ми харесва това кученце.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаме си ветеринар, но той зада обясни малко зима по 10 лв. на минута (д*ба шибаняка). Само последно да попитам лесно ли се гледа куче, защото до 3/4 часа ще ми го докарат. Или по-добре е някакъв декоративен заек (ако се гледа по-лесно) , но много ми харесва това кученце.

Ти сериозно ли ми задаваш този въпрос?! Кучето е най - добрият приятел на човека, идея си нямаш какво е да имаш куче, което те обича безусловно и в замяна иска само и ти да го обичаш. Докато са малки правят бели, но бързо им прощаваш и си е индивидуално - може и да не ти прави бели, това ще разбереш в последствие ;) Но ако се колебаеш - значи не си готов!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.