Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Имам следния проблем:

На Спектрум нет съм и предполагам,че IP-то ми (  78.83.31.75 ) е реално но понеже съм свързал рутер за компютъра това прави проблема. Идеята ми е,че искам от лаптопа който е свързан към Wireless-a,искам да направя сървър на Counter Strike 1.6 ( когато проверя ip-то от лаптопа ми пак е същото - 78.83.31.75 ) но когато направя сървър чрез програмата hlds която е в играта ми показва,че ip-то ми е 192.168.145.2 ( тоест това е вътрешното IP доколкото знам ).

Разбрах,че за да направя сървър в който да влизат всички трябва да отворя/пренасоча портовете към вътрешното IP и по този начин мога да го използвам все едно е реално.

Въпроса е там,че не мога да отворя портовете (всъщност кои портове точно трябва да отворя,прочетох,че трябва да е 27015) ? Аз не мога да вляза в настройките на самия рутер,тоест влизам в едни настройки но то е GPON нещо си ... пиша име и парола които са ми дали от интернета и там вече има някакви настройки.

Ето това представлява:
 Публикувано изображение
Рутера ми е: Huawei Echolife HG8345
На снимката се вижда,че се опитвам да отворя портовете 27015 и доколкото четох трябва да препратя от външното IP ( реалното ) към вътрешното. Или се бъркам? 

Пробвах много неща но не става и не става .... някой може ли да помогне? Кажете ако се нуждаете от някаква друга информация?

ПС: там където са интернет връзките има някакви истории VMware които не знам откъде се появиха? Когато ги забраних и 2-те пак имам интернет но какви са те и за какво...
Публикувано изображение

Ето на този линк можете да прочетете инструкциите които са написани за управлението на рутери като моя: https://selfcare.megalan.bg/help.php?sp=1#ont_wifi_details

Редактирано от Anarhista (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не може да влезеш в настройките на рутера няма как да направиш пренасочването. Може да се обадиш и на доставчика. Ако той управлява рутера и не ти е дал права, може той да направи исканото от теб пренасочване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като вътрешното ви ИП е 192.168.145.1 ( защо редиректвате към 192.168.145.2?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С hlds-то на Counter Strike 1.6 ми показва IP - 192.168.100.2:27015  ( преди да спра въпросните VMware накрая беше 1 .... виж редактирания ми пост) 
Когато напиша cmd --> ipconfig ми показва тези данни:
Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С hlds-то на Counter Strike 1.6 ми показва IP - 192.168.100.2:27015  ( преди да спра въпросните VMware накрая беше 1 .... виж редактирания ми пост) 

Когато напиша cmd --> ipconfig ми показва тези данни:

Публикувано изображение

тогава за адрес на пренасочване пишете 192.168.100.2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го но отново ми показва,че портовете не са отворени (използвам PFPortChecker,за да тествам)
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Нали не е проблем,че това се опитвам да го правя от лаптопа....а не от компютъра към който е свързан рутера? Четох,че няма проблеми уж... по-рано пробвах и от компютъра но без никакъв успех...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го но отново ми показва,че портовете не са отворени (използвам PFPortChecker,за да тествам)

Публикувано изображение

Нали не е проблем,че това се опитвам да го правя от лаптопа....а не от компютъра към който е свързан рутера? Четох,че няма проблеми уж... по-рано пробвах и от компютъра но без никакъв успех...

А натиснахте ли бутона Запис?

И нека пробваме нещо (но трябва да е изпълнено на машината на която е сървъра!

netstat -an|findstr LISTEN|findstr 27015

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да натискам "запис" всеки път и ми изписва - Настроено пренасочване "server" [TCP/UDP] - от 78.83.31.75:27015 към 192.168.100.2:27015

Тази команда трябва да я използвам чрез "Изпълнение" в менюто Старт на машината където искам да е сървъра на играта или там където е свързан рутера ?

Малко информация от WiFi връзката ... може да е полезна ..
Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да натискам "запис" всеки път и ми изписва - Настроено пренасочване "server" [TCP/UDP] - от 78.83.31.75:27015 към 192.168.100.2:27015

Тази команда трябва да я използвам чрез "Изпълнение" в менюто Старт на машината където искам да е сървъра на играта или там където е свързан рутера ?

Малко информация от WiFi връзката ... може да е полезна ..

Да, на този компютър на който ще е сървър трябва да я изпълните, само че преди това стартирайте cmd и там я изпълнете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълних командата ... излиза прозорец с някакви текстове там за 1-2 секунди и се маха! Какво трябваше да е действието на тази команда? Сега какво следва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълних командата ... излиза прозорец с някакви текстове там за 1-2 секунди и се маха! Какво трябваше да е действието на тази команда? Сега какво следва?

..., само че преди това стартирайте cmd и там я изпълнете

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя грешка ... Написах cmd след това въведох командата и натиснах ентър но нищо не се случва... просто ме праща на долния ред
Публикувано изображение

след това просто въвеждам командата за изпълнение (без cmd) и отново излиза онзи прозорец с текстове за 1-2 секунди и се маха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е решен! Заключвайте : ]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С командата дадена от @capnemo по-горе и изпълнена в cmd стартирана с администраторски права.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Radostin Stavrev
      Порта  за  слушане  в  биткомет  не  съответства  на  настройките  в  рутера ви.  Затова  е  блокиран  и  свети  жълто.  Рутера (модема)  ви  раздава  всеки  път  различни  IP  адреси.
      За  да  го  излъжете  направете  следното:
      І.  В  Биткомет
      1. В  биткомет – изглед  маркирайте  „показване  на  детайлна   информация”
      2. Кликнете  върху  „статистики”  - тук  наблюдавайте  реда  „IP в локалната мрежа:  примерно 192.168.1.4”.   Последната  цифра  (4)  се  променя  при  (почти)  всяко  стартиране  на  биткомета.  Примерно  от  2  до  8.
      Погледнете  също  и  Инструменти > Опции > Връзка > Порт  за  слушане.

ІІ.  Влизате  в  рутера 
       като  в реда  „търсене  или  въвеждане  адрес”  на  браузъра  ви  въвеждате  192.168.1.1.  Ще  ви  поиска  парола,  която  трябва  да  намерите  за  вашия  конкретен  модел.
       1.  След  като  сте  влезнали  избирате  от  менюто  Basic > NAT > Virtual Server.
      При  вас  може  да  е  друго,  но  трябва  да  стигнете  до  Virtual Server.
      2.  В „Rule Index” изберете „1”.   В  Application  пишете  „bitcomet.exe”
      3.  В  Protocol   изберете  „ALL”.
      4.  В  редовете   „Start Port Number”,  „End Port Number”,  „Start Port(Local)”,  „End Port(Local)”  пишете  едно  и  също  петцифрено число  което  си  изберете -  примерно   62382.  Тук  важна  за  този  метод  е  последната  цифра.
      5.  В  реда  „Local IP Address”  въведете  192.168.1.2  . Последните  цифри  (2)  са  еднакви.
      (за  62382  и  192.168.1.2)
      6.  Натиснете  „Submit”  и  първия  ред  в  Virtual Server Listing  ще  се  попълни.
      7.  Повторете  горното  с  всяка  цифра  от  3  до  8  като  избирате  „Rule Index” от  2  до  7.  Така  таблицата  ви  е  попълнена.
      8. Излезте  от  рутера  през  „Tools” > „Logout”

ІІІ.   Вместо  да  влизате  в  рутера  същите  настройки  можете  да  направите  и  през  страницата  на  интернет  доставчика  ви  с  паролата, която  ви  е  дал.  В  раздела   мрежа;  NAPT настройки.

ІV.  След  като  тези  настройки  са  готови  с  биткомета  вече  се  борави  лесно. Например  рутера  ви  е  задал  „IP в локалната мрежа:  192.168.1.7”,  а  порта  ви  за  слушане  е  62382  -  ще  свети  жълто.  Отидете  в Инструменти > Опции > Връзка > Порт  за  слушане  и променете  последната  цифра  на  7.  Става  62387  и  светва  зелено.

В  детайлната   информация  се виждат  едновременно  IP в локалната мрежа  и  порта  за  слушане  така  че  веднага  можете  да  видите  дали  последните  цифри  са  еднакви.

Порт за слушане в биткомет.docx
    • от Боби Акулата
      Да кажем ,че притежавате офис и вие не желаете вашите служители да ползват usb портовете (буксите ) на всеки един компютър , въпросът е как да направим така ,че портовете да бъдат спрени,изключени,блокирани или напълно нефункциониращи ? На кратко казано - мушкам флашката и не се случва нищо Защита от злонамерени хора   Благодаря !
    • от Rangel92
      Здравейте,
      Имам xbox 360 и искам да играя Fifa 13 с приятел, който се намира в Англия. До скоро и аз бях там и играхме без проблем в режим Online Friendlies. След като вече съм в България обаче не можем да се свържем, винаги излиза Loading, след това - Connection lost. И двамата си играем без проблеми в онлайн режим със случайни съперници, но помежду си не можем да се свържем.
      Аз ползвам интернет на Vivacom. Прочетох, че може да трябва да се пренасочат портове, да се въведат промените в NAPT и т.н. Аз имам достъп само до my.contact.bg. Не мога да отворя обаче 192.168.1.1, от Виваком не дават user & pass, не мога да променам UPnP настройките, защото това го няма в My.contact, а също четохме, че може да е проблем за връзката.
      Рутерът е някакъв странен Smartcom, на гърба му пише SAM.
      Ще се радвам, ако можете да помогнете.
    • от Justluck8
      Здравейте, имам следният проблем: Дънната платка е: Asus p8h67-m le - има 6 SATA порта от които 4-SATA 2 и 2-SATA 3. Към SATA 3 портовете са закачени едно SSD и едно HDD, а към единия от SATA 2 портовете ми е CD/DVD у-вото. Проблема е, че SATA 2 портовете изобщо не отчитат в Bios-a да има закачено у-во на тях. Пробвах да сменя да сложа HDD-то на SATA 2, но отново изобщо не го отчита като свързано, а когато са свързани към SATA 3 няма никакъв проблем. Т.е. hdd-то и ssd-то работят, но CD/DVD у-вото - не. Другото което е в BIOS-а нали се избира интерфейса по който са свързани м-у "AHCI" и "IDE" и за SSD-то трябва да е на AHCI, но за cd-dvd у-вото трябва да е на IDE доколкото знам, а дънната платка не ми дава избор за всеки порт поотделно, а само един интерфейс. Възможно ли е sata 2 портовете да не работят по някакъв начин? и другото, което искам да спомена, че CD/DVD у-вото се отваря и затваря, но просто няма връзка с дъното и не изкарва никаква информация... ще прикача и снимки как по-точно са свързани към дъното.

• от stoian32
      Имам проблем.Включвах си микрофона отпред на компютъра до сега но нещо от нерви и от бързотия прецаках входа.И сега не ми работи отпред.Но когато го включа отзад също не тръгва другите изходи за аудио и USB работят но тази за микрофона не.Как мога да го оправя.Да отбележа че нямам диск със драйвери за дънната платка а си ги тегля от интернет като от тях инсталирам само мрежовата карта,аудио драйвера и видео драйвера.Дъното ми е ''ASRock G41C-GS''.На Windows 7 съм.Много ще съм ви благодарен. :)
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.