Премини към съдържанието
  • Известия

• Калин Карабойчев

15 години Kaldata.com – време е да почерпим!   31.03.2018

Здравейте приятели, На 14.04.2018г. Kaldata.com става на 15 години! Точно преди 15 години започнахме нашата „Мисия“, която в много моменти през тези години ни се е струвала „невъзможна“, но благодарение на Вас винаги сме намирали сили и начини да продължим напред. Вие направихте Kaldata.com най-големия и посещаван технологичен портал в България. През тези години Вие, нашите 250 082 потребители създадохте 158 652 теми в нашите форуми с 3 083 989 отговора в тях. Благодарение на вас, толкова много хора намериха решение на компютърните си проблеми. За тези години ние пък успяхме да публикуваме 126 121 новини и статии и да ви информираме за всичко, което се случва в необятния технологичен свят. Благодарим ви, че сте с нас през всичките тези години!  Вземете вашия подарък тук

Препоръчан отговор

Здравейте,на новата ми конфигурация с процесор AMD A6-5400K и дъно ASRock FM2A85X Extreme 4 боксовия процесорен охладител е твърде шумен и реших да го сменя. Бюджета е колкото се може по-малко и охладителя да е с медни тръби (Cooler Master Hyper и подобни). Харесах си Cooler Master Hyper TX AMD за чудната цена от 23лв. - http://www.pcbuildbg.com/bg/fans/729-cooler-master-hyper-tx-amd.html ,тъй като вече е спряно производството му. Обаче ме осъмни дали ще е съвместим с моя процесор,тъй като в сайта пише до AM2,както и в официалния сайт - http://www.coolermaster.com/service/support/model/RR-DCH-S9U1-GP/ ,но в един немски сайт видях,че е съвместим с всички AMD процесори (и е логично,защото се хваща по един и същ начин с дъното) - http://preisvergleich.hardwareluxx.de/eu/cooler-master-hyper-tx-amd-rr-dch-s9u1-gp-a224983.html ,но не съм сигурен. Също така от въпросния сайт,от който ще купувам охладителя,пише "1 месец гаранция",това нормално ли е?И колко ли ще ми струва доставката до Стара Загора?

П.П. в AIDA-та пише някакви много странни неща,като например,че ядрата и графичното ядро са под 10 градуса,а като се товари скачат над 40 градуса,и не показва оборотите на вентилатора,а в BIOS-а всичко е наред-има температурата на процесора и дъното (и на двете места са еднакви) и оборотите на вентилатора,а и уж съм с най-новата версия на AIDA64...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охладителя ще стане. Не е от най-добрите както се досещаш. Какъв е бюджета все пак? 

P.S. Имам някакво предчуствие че ще се опитваш да клокваш, а не толкова че е бил шумен боксовия  :)

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охладителя ще стане. Не е от най-добрите както се досещаш. Какъв е бюджета все пак? 

P.S. Имам някакво предчуствие че ще се опитваш да клокваш, а не толкова че е бил шумен боксовия  :)

Еее,съвсем мъничък клок.  :)  ;) От 3.6GHz до 4GHz само,но като цяло искам да е с тези медни тръби,повече ме радва,а и е по-ефективно. Бюджета е малък-до 35лв. максимум със доставката общо,затова се насочих на този охладител,гледал съм,че има по-добри на Cooler Master,но са повече пари,а и процесора не е кой знае какво.

@XECUTIONER,ще вида и със Speccy-то и дано е било от AIDA-та,ама това ще е в края на седмицата,и ако се окаже нещо от дъното ще пиша пак. ;)

Редактирано от ivelin91993 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За бюджетни охлаждания се сещам за CM Hyper TX3 Evo и Arctic Freezer 7 Pro,но са над заявената цена,но ги разгледай и виж дали стават на твоето дъно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.