Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Blue_Hulk

Искам празни dvd дискове

Препоръчан отговор

Искам да попитам кои dvd дискове са от качествените тоест онези дискове които не се драскат толкова лесно като обикновените. Целта ми е да запиша  на тези дискове едно събитие, които да ги запазя после... Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм най-доволна от SONY

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам кои dvd дискове са от качествените тоест онези дискове които не се драскат толкова лесно като обикновените...

Няма такива! Марката няма никакво значение в случая, всички се драскат, ако не се съхраняват както се следва - в пластмасови (не хартиени и/или найлонови) кутии и без да им се пипа с пръсти, дори и току що измити, работната повърхност, т.е. долната. Вадиш от кутията, ползваш и прибираш обратно в кутията. 

И да се съхраняват далеч от магнити/електромагнити и при нормални температури, не изложени на пряка слънчева светлина.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност има http://pcworld.bg/18028_optichnite_diskove_sahranyavashti_danni_do_1000_godini_shte_sa_na_pazara_prez_oktomvri

но не знам дали някой в България ги внася.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност има http://pcworld.bg/18028_optichnite_diskove_sahranyavashti_danni_do_1000_godini_shte_sa_na_pazara_prez_oktomvri

но не знам дали някой в България ги внася.

Това е интересно, а и не толкова скъпо. Но не пише каква ще е цената (все пак се говори за проект, пък макар и статията да е от 2011 г) на оптиката за запис и четене, за която преговарят с Хитачи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената на записвачките не е по-голяма от другите http://nikem-bg.net/computer-components/LG-GH24NS90-DVD-RW-SATA-BLACK

но самите дискове не ги намирам да се продават в България.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такива! Марката няма никакво значение в случая, всички се драскат, ако не се съхраняват както се следва - в пластмасови (не хартиени и/или найлонови) кутии и без да им се пипа с пръсти, дори и току що измити, работната повърхност, т.е. долната. Вадиш от кутията, ползваш и прибираш обратно в кутията. 

И да се съхраняват далеч от магнити/електромагнити и при нормални температури, не изложени на пряка слънчева светлина.

Е не си прав, извинявай, това за съхранението е валидно за всички да, но има марки и марки.

На SKY eдна кутия от 50 броя познай колко има останали читави - няма и 20 останали - другото в кофата замина.

То или не ще да запише, или пък после не ще да чете - все дефекти дават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената на записвачките не е по-голяма от другите http://nikem-bg.net/computer-components/LG-GH24NS90-DVD-RW-SATA-BLACK

Нави ме! Ако намеря такива дискове, веднага ще си купя и записвачка. Има доста неща, които си струва да се запишат за по-дълго време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де не мога да ви разбера - в момента цената на външните дискове е ужасно ниска, и някак се губи логиката от такива носители. Нито се драскат, нито нищо... Качваш си информацията, прибираш си диска в чекмеджето на бюрото и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не си прав, извинявай, това за съхранението е валидно за всички да, но има марки и марки...

В темата се коментират дискове, които 

...онези дискове които не се драскат толкова лесно като обикновените...

Не се пита кои дискове са по-добри от гледна точка на качеството на записа (аз подкрепям примера ти, защото съм записал вероятно над 10-12000 броя), а от устойчивостта им към механично въздействие.

Не можеш да подритваш/подмяташ/подхвърляш дискове от която и да е масова марка (изключая специално подготвените за целта - коментар № 4 на ined) и да очакваш да не се надерат.

Добре де не мога да ви разбера - в момента цената на външните дискове е ужасно ниска, и някак се губи логиката от такива носители. ..

Не споря, но авторът на темата сигурно си има основания да поставя въпроса по този начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От страна на качество - лично съм пробвал Verbatim, Sony, Axxess, Emtec , и много други, но като че ли Verbatim са най-читавите. Не знам но сигурно от години не съм ползвал такива носители, а и не виждам вече смисъл от тях имайки предвид цените на твърдите дискове, флашките и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... а и не виждам вече смисъл от тях имайки предвид цените на твърдите дискове, флашките и т.н.

Напротив, те са много по-сигурни носители от посочените - флашките след определен брой форматирания отиват в кошчето, а и се разпадат чисто механично. Самият аз ползвам едновременно поне 4-5, от които задължително има поне 1-2 по джобовете ми, а там се разрушават за отрицателно време. Под "твърди дискове" вероятно имаш предвид външните хардове, за тия в компютъра е ясно. Външният хард е просто една голяма флашка и нищо повече. Вярно,че не се трие/форматира толкова често, но опасностите са почти същите, като изключим джоба.

Да не говорим, че флашките и твърдите дискове са изложени на зарази, а във веднъж записан оптичен диск няма как да вкараш вирус, освен в изричното му записване. И да се повреди/зарази такъв диск, изхвърляш го, струва стотинки, а и информацията, която би се изгубила принципно е далеч по-малко.

Поне засега не виждам нито една причина да зарязвам оптичните носители - лично мнение, разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи такива дискове няма или аз нещо не ви разбрах...? То е ясно, че всеки които използва компютър има нужда от запис на лична информация на диск например вашият рожден-ден, снимки, и др... може би и някоя програма, която е твърде голяма и вместо да я изтеглите пак от интернет, направо си слагате диска и инсталирате любимата ви програма, обаче диска може да се е надраскал със времето колкото и внимателно да сте го използвали.

Редактирано от petko93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност какво ти пречи че не се продават, в официалната страница може да си купиш и то с безплатна доставка. http://www.mdisc.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.