Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам хладилник за вграждане ЛИБХЕР ICBN 30560 и съм изключително недоволен от него. За 4 години постоянно и непрекъснато образува дебел слой лед в хладилното отделение /автоматичното размразяване така и не задейства/, като става неизползваем за около месец, счупиха се и двете чекмеджета за биофреш. 7 пъти идваха гаранционно и извънгаранционно, сменяха какво ли не, и без никакъв ефект! Принуден съм, заради мястото, отново да си взема хладилник за вграждане, и затова имам нужда от помощ. Искам хладилник който да не заледява поне една година при работа, надежден, не много шумен, с по-голямо хладилно отделение /почти не ползвам фризер/, пък вече не ме интересува дали е или не е "но фрост", "автоматично размразяващ" или други подобни. Бюджет - до около 1300 лв. Гледах в този клас модели на АЕГ /SC 91840-6 1249 лв./, Горение /RCI4181AW - 780 лв./, Бош /KIV38A51 - 1230 лв./. Излишни функции които оскъпяват като електронен дисплей и т.н. не са ми приоритет. Искам добра и работеща машина с максимален хладилен обем. Приемам съвети и предложения. Благодаря предварително за помощта! -Да добавя и този модел на БОШ - KIL82AF30 /1 539.00лв./, макар и по-скъп, дали си струва? Линк:

http://bosch.expo2000.bg/index.php?route=product/product&path=45_60&product_id=968

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо много електроника. Взимаш най-евтиния и си свиркаш. Между другото всичките ми познати псуват Либхер а в началото бяха много горди от покупката си.

Аз последен сменях хладилник и реших да не се набутвам със скъпи хладилници дето ги правят у наше село.

И съм безкрайно доволен от евтиния Индезит дето всички ме убеждаваха че бил най-големия боклук. Около година и половина работи без спиране и няма никъв лед. И не трябва да има.

пс. Gorenje-то дето си го писал е най-евтиното от изброените и с механично без глупости та аз бих взел него. Лошото е че е по-шумен.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди на място в магазин като ТехноПолис, ТехноМаркет, Метро и виж какво ще те посъветват. После пиши техните предложения да видим дали са хубави или ти пробутват боклуци.  :D

Редактирано от AGgolqm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един глас за Gorenje. Макар че е  по-евтин не значи, че е по-ненадежден.При него няма толкова много електроника, а и няма и някой излишни "гевезелъци".

Отиди на място в магазин като ТехноПолис, ТехноМаркет, Метро и виж какво ще те посъветват. После пиши техните предложения да видим дали са хубави или ти пробутват боклуци.  :D

Винаги ми е било интересно, как така някой стоки не са препоръчителни (според продавача), а други са добри.Ето един пресен пример. Отивам да търся микровълнова (за подарък), заставам на щанда, а там изложени хиляда различни вида, марки и модели.Питам за една от всичките - отговора е: "Не ви препоръчвам да я вземате ".Тук веднага излиза въпроса, щом не е "препоръчана", как ще я продадат, защо изобщо е сложена за продажба?Питам за друга - "много клиенти се оплакват от тази"?!? Е добре де, щом толкова негативни отзиви има за нея, защо не са я махнали от изложените модели?

Така че автора първо да поразгледа мненията из мрежата за конкретен модел който си е харесам, а поле да се съветва с  продавач - консултантите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги ми е било интересно, как така някой стоки не са препоръчителни (според продавача), а други са добри.Ето един пресен пример. Отивам да търся микровълнова (за подарък), заставам на щанда, а там изложени хиляда различни вида, марки и модели.Питам за една от всичките - отговора е: "Не ви препоръчвам да я вземате ".Тук веднага излиза въпроса, щом не е "препоръчана", как ще я продадат, защо изобщо е сложена за продажба?Питам за друга - "много клиенти се оплакват от тази"?!? Е добре де, щом толкова негативни отзиви има за нея, защо не са я махнали от изложените модели?

Така че автора първо да поразгледа мненията из мрежата за конкретен модел който си е харесам, а поле да се съветва с  продавач - консултантите.

Простичко е. Продавачите, като стоят в магазина, събират информация за различните марки и модели, независимо дали го искат, или не. Вадят микровълнови за мостри, пробват ги пред клиентите, слушат мнения и оплаквания от тях, приемат рекламации. Ако аз бях продавач, и знам, че примерно от 20 продадени фурни от дадена марка 10 са ми ги върнали като дефектни - дали бих ги препоръчал, как мислиш? Или ще предложа друга, за която от 20 продадени няма нито една дефектна? За да може клиентът да остане доволен, да дойде пак да пазарува, и да не ме занимава с проблемите си. "Ама фурната, дето ми я продадохте преди 3 месеца, се развали, защо така?"... И върви му обяснявай, че в България (а и по целия свят) се продават основно евтини ментета. Защото хората купуват евтини ментета. 

А зареждането на магазина го прави човек, който не общува директно с клиентите. Той поръчва на едро, и гледа какво се продава. А се продават евтините неща. Нищо, че хората после си ги блъскат в главите (като гореспоменатите Либхери). Мнението на продавача какво трябва да се продава в магазина, и какво не, не се взима под внимание. Продавачът е работник на заплата - той трябва да продава това, което е в магазина. Независимо дали е боклук, или не. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с този:

http://www.technopolis.bg/b2c/details/660551/P11100302/Hladilnik-s-frizer-BEKO-CN-142220-D

Много по-голям, а и по-евтин е от повечето, които си посочил (е ако те устройва широчина 75cm. де.)

С No Frost на хладилника и фризера е и не е хванал и снежинка откакто е купен.

Бих казал че е леко по-шумен отколкото ми се иска, но през врата не пречи.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, в темата се търси хладилник за вграждане.

Виновен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виновен...

Благодаря на всички за отговорите. Значи да бъде Горение - механичен контрол, или механичен модел на БОШ /http://bosch.expo2000.bg/index.php?route=product/product&path=45_60&product_id=191/ или СИМЕНС /примерно http://siemens.expo2000.bg/index.php?route=product/product&path=63_84&product_id=336/ . Заслужава ли си да се вложат 300 лв. повече за Сименс или 200 лв. за Бош пред Горение според вас /за мен тази разлика в цената не е определяща, питам по-скоро кое повече си струва като марка, гаранция, сервиз/?

Благодаря отново! Добра идея ли е закупуване на БОШ или СИМЕНС от ЕКСПО2000 /директен вносител и сервиз/ или от верига за електроуреди  - Техномаркет, Технополис? Вие какво бихте предпочели?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди две години си взех този Samsung за 1200лв.от  Техномаркет и още не е мръднал.За сега работи перфектно.

Публикувано изображение

Редактирано от KGKulata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.