Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Христо Захариев

Конфигурация за игри ( Без периферия )

Препоръчан отговор

Бюджет около 1150 лв. не повече моля , от стария комп. може да се използва  HDD SATA II  поне мисля така . Използван е 2 години но мисля , че може да издържи  още малко :D Друго няма  за използване . Мисля да е с I3 процесор  след време да има място за подобрение . Ако е възможно да може да има CrossfireX - SLI за да може  да се добави още една видео карта след време . Конфигурацията е за игри , както споменах в заглавието имам full HD монитор.  Не съм сигурен какво е най-доброто и затова моля за помощ :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Моето предложение е следното: три компонента от nikem:

Обща стойност - 529.33 лв. с ДДС - Количка - Процесорът може да се клоква със Non-k опция, до 3.7Ghz. Без вградена графика, предполага се, че няма да е отделя висока температура, пък и за клока с Non-k, не е нужен допълнителен охладител, боксовият е идеален. Пълно размерна дънна платка, при която има повече слотове. Паметта е достатъчна към момента, пък след време още една за да заработят в дву-канален режим. 

Останалите от emag*:

Gainward nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E
Thermaltake Commander GS-III, ATX, Mid Tower
Cooler Master GX Bronze, 450W

Всичко за около 1 170 лева. плюс безплатната доставка от emag.

Тук имаме доста добра видеокарта, при която няма да има проблем с по-новите игри. Кутията е достатъчна, но ако цената е проблем, можем да вземем тази Floston ATXза петдесет лева. 
Захранващият блок е достатъчен за конфигурацията, та да не Ви притесняват тези ватове. Пък и е с 5 години гаранция, за качеството му. На този етап не виждам смисъл от CrossFire-SLI, освен ако не се прави на момента, но пък е нужен и по-добър захранващ блок, за тези режими при видеокартите. Вашият твърд диск може да се ползува, но е препоръчително да се смени.

Поздрави и успех в избора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това захранване е слабо за този процесор и 2 видео карти("CrossfireX - SLI за да може  да се добави още една видео карта след време"),също така има 1х6 пин псе конектор,дъното не го препоръчвам при положение,че е на цената на Z77Pro3 и не се знае какво са орязали,GS III е тясна и без каб.мен.

Не набутвай хората с незнанието си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо с най-новата платформа:

Обща стойност - 1 179.56 лв. с ДДС

Може да се намали от паметта, но не го препоръчвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Masterplay Може ли само от един сайт , не искам аз да си го сглобявам :D  , колкото и смешно да ти звучи . Харда ще бъде сменен след около  1 - 2 месеца 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, колега Захариев! Това, което в момента желаете е невъзможно! Ще се обоснова: за да правите в бъдеще ''Sli'' или ''Crossfire'' ви трябват:

качествено дъно, качествено захранване и кутия тъй като тези две карти ще искат мощен и клокнат процесор! Така че бюджета е недостатъчен! Ето ви пример:

CORSAIR CARBIDE TOWER 300R CC-9011014-WW 

Обща стойност - 1 405.83 лв. с ДДС

Виждате, че съм сложил най-слабия процесор колкото да я подкара тази карта! Всички останали компоненти са на доста високо ниво!

На тази конфигурация може да сложите още една такава карта и процесор I5 3570K, който да се клокне!

Преценете сам дали си заслужава или за 1150лв. да се мисли нещо, което да е за момента без оглед  бъдещ ''Sli'' или ''Crossfire'' и без клок! Тогава ще

се получи една що годе добре балансирана конфигурация!

Поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда може да си го ползваш,щом е САТА и е ползван 2 години,би трябвало да не създава проблеми.Резнал съм от рам и дъно.4гиги са достатъчни за сега,а след време когато "издъхва" ще добавиш още една плочка.За SLI ще ти трябва по-хубаво захранване и добра кутия,а и доколкото знам при SLI/CrossfireX няма голяма разлика в игри,ако греша нека някой ме поправи.

ASROCK B75M-DGS BULK 1155

I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155

4GB DDR3 1600 A-DATA

PSU FD 500W INTEGRA R2

FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

PALIT GTX760 2GB D5

Обща стойност - 1 151.10лв.  - Тук ще ти сглобят машината безплатно,ти ще си сложиш харда само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , допрегледах нещата и явно идеята с Sli - Crossfire X не е за игри не се оптимизират в тази посока поне в момента 

За тези пари това е оптималното,ако ще се прави клок,ще се реже отново.Ако няма да се клоква,не знам дали за тези пари ще може да се направи по-добра конфигурация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително ли искаш интел ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда може да си го ползваш,щом е САТА и е ползван 2 години,би трябвало да не създава проблеми.Резнал съм от рам и дъно.4гиги са достатъчни за сега,а след време когато "издъхва" ще добавиш още една плочка.За SLI ще ти трябва по-хубаво захранване и добра кутия,а и доколкото знам при SLI/CrossfireX няма голяма разлика в игри,ако греша нека някой ме поправи.

ASROCK B75M-DGS BULK 1155

I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155

4GB DDR3 1600 A-DATA

PSU FD 500W INTEGRA R2

FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

PALIT GTX760 2GB D5

Обща стойност - 1 151.10лв.  - Тук ще ти сглобят машината безплатно,ти ще си сложиш харда само.

По-добре тази: PALIT GTX760 JETSTREAM 2GB D5 

Обща стойност - 495.81 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен много не ми стана ясно какво искаш и защо ти е втора карта,ако ще копаш-кажи,за да се включат миньорите и да напишат.Другото,което мога да попитам-защо даваш 1150 лв,а искаш 2ядрен процесор?Имай предвид тия приказки-след време ще продам еди какво си,ще добавя и ще ъпгрейдвам-не са баш така,всяко продаване,ако се осъществи,си е набутка.

Според мен,ако можеш да отделиш 1150 лв,намери още за добра карта и 4ядрен процесор и не режи от дъно,захранване и кутия,за да не съжаляваш след време.Щом искаш сглобена,можеш да погледнеш тези от количката,"под моста" или на "небето".

Аз виждам така нещата,като картата не ми е позната,а по препоръки на момчетата от форума съм я писал: количка .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре тази: PALIT GTX760 JETSTREAM 2GB D5

Обща стойност - 495.81 лв. с ДДС

Естествено,но исках да съм точно в рамките на бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.