Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Grubby

Проблем с видео картата

Препоръчан отговор

Видеото ми е Sapphire HD5570 1GB DDR5. Проблема е, че когато влизам да играя на игри и след определено време ми дава черен екран и компа забива. Може да се случи след 5 минути, понякога и час може да издържи но 100% забива. В началото беше по рядко, забива аз го рестартирам и после си играя няколко часа без проблем, може и ден. Но почна да се случва много често и сега няма и 2 мин като влезна в игра и черен екран. Тествах с различни игри. На по тежките забиваше много по бързо от колкото на по леки. Когато не съм в игра всичко си работи нормално, въпреки че преди няколко дена ми даде черен екран и без да сам влезнал в игра. Иначе компа ми е стар на 2год и половина, не беше отварян преди това. Отварях го почистих всичко, а на видеото свалях охлаждането да го почистя, пастата беше прегоряла и несам я сменил че нямах. Може ли да е от това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Какви са ВИ, компонентите (частите на компютъра). 2. Какви са ВИ, температурите на компютъра (пробвайте с програмата speccy). 3. Пробвайте с по-новите драйвъри на видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel Core i3 540 @ 3.07GHz 47 °C Foxconn H55A (CPU 1) 31 °C 932GB Hitachi HDS721010CLA332 ATA Device (SATA) 33 °C В момента сам с по старо видео: 512MB NVIDIA GeForce 8500 GT (Gigabyte) 64 °C Провал сам всички драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото ми е Sapphire HD5570 1GB DDR5. Проблема е, че когато влизам да играя на игри и след определено време ми дава черен екран и компа забива. Може да се случи след 5 минути, понякога и час може да издържи но 100% забива. В началото беше по рядко, забива аз го рестартирам и после си играя няколко часа без проблем, може и ден. Но почна да се случва много често и сега няма и 2 мин като влезна в игра и черен екран. Тествах с различни игри. На по тежките забиваше много по бързо от колкото на по леки. Когато не съм в игра всичко си работи нормално, въпреки че преди няколко дена ми даде черен екран и без да сам влезнал в игра. Иначе компа ми е стар на 2год и половина, не беше отварян преди това. Отварях го почистих всичко, а на видеото свалях охлаждането да го почистя, пастата беше прегоряла и несам я сменил че нямах. Може ли да е от това?

Ето ти отговора! Видеокартата ти прегрява и компютъра се изключва за да не изгори видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти отговора! Видеокартата ти прегрява и компютъра се изключва за да не изгори видеото.

Ами той не се изключва направо ами просто забива.. дава черен екран и аз после го рескам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, и да не съм прав - смени пастата щом е била загоряла (и въобще щом си махнал охладителя)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смених пастата без ефект. Картата държи 40-42 градуса. Сложих последния драйвър от сайта. Всичко си тръгва нормално, но щом стартирам някаква игра и компа забива и до там. Като опитам да ъпдейтна индекса на компютъра пак черен екран и забива. Иначе в идъл компа си работи нормално... Идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.