Премини към съдържанието
Karshalukov

Не мога да свържа лаптоп към домашния ми интернет

Препоръчан отговор

Здравейте!
Вкъщи ползваме интернет през настолния компютър със съквартиранта. Компютъра е на ремонт за 2-3 дена искаме да ползваме интернет през лаптопа му. Та искам да попитам как може да стане тази операция ?.Благодаря 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаете ли как влизате в интернет ?Настройките за интернет ?VPN ? PPPoe ?Ползвате ли рутер?

Пимерно при PPPoe има защита  по MAC адрес и защита с име и парола.

Явно няма DHCP сървър и трябва ръчно да си настройвате.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кой оператор си ? от къде ? може да има някой който да ви обясни . Ако доставчика ви познава по мак адрес то трябва да му се обадите да ви смени мака с този на лаптопа - няма как да стане от тук във форума :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Карлово сме интернета е на местен доставчик

И може ли да се смени мак адрес от компа на лаптопа тогава и ако е възможно да ми помогнете каде да го открия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че ти да не би да знаеш мака на компа - обади се на доставчика да ти го смени , но ако си се свързвал чрез РРРОЕ - ще ти трябва и потребителско име и парола .

ПП. Един рутер е 30 /40 лева , иди утре и си купи един , викни оператора да го настрой и се отървете от тая мъка :)

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

компютъра е до мен все още искарва ми син екран и се рестартира утре ще го занеса на ремонт но все още се стартира в save mode режим и може би бих го открил с малко помощ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не си ти/Ви сложили някакъв рутер.Така нямаше да се налага да помниш,да звънниш .Смешно е да няма DHCP сървър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление нямаме поне за сега 

Като гледам какъв е ISP в Карлово и мисля ,че ще Ви/Ти е нужно и име, и парола,не само IP  или MAC адрес .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Карлово сме интернета е на местен доставчик

И може ли да се смени мак адрес от компа на лаптопа тогава и ако е възможно да ми помогнете каде да го открия

Може да смените MAC адреса на лан картата на лаптопа, стига да знаете този на компа или ако е при вас все още, (както последствие си написал), да го видите от там. Ама в крайна сметка ще трябва да кажеш как си получавал нета, та да даваме по-точни съвети, дай повечко инфо не мое гадаем така. Останалото jonov ти го е казал, ако си PPPoE ще трябва user и pass, ако си получавал адреса статично пак трябва да знаеш IP и т.н. да не изброявам. Пробвай да пуснеш компа в safe mode with networking, отвори command prompt и пиши getmac /v там ше видим MAC на лан картата.

Едит: Като се позамислих, може си правим експерименти, че като гледам каква е мъка верно... направо сложи кабела на доставчика в компа и стартирай в safe mode with networking, отвори си command prompt както ти писах и пиши вътре ipconfig /all с малко повече късмет може да се ориентираме :)

Що не си ти/Ви сложили някакъв рутер.Така нямаше да се налага да помниш,да звънниш .Смешно е да няма DHCP сървър.

Как точно разбра, че няма DHCP? И в първия си пост по темата си го споменал. Аз съвсем се обърках какво точно имаш предвид. То DHCP може и да си има, но ако има ограничения по MAC, нета пак няма да тръгне.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как точно разбра, че няма DHCP? И в първия си пост по темата си го споменал. Аз съвсем се обърках какво точно имаш предвид. То DHCP може и да си има, но ако има ограничения по MAC, нета пак няма да тръгне.

Лично при мен ,какъвто и модем да свържа с какъвто и да е MAC адрес,аз винаги ще имам интернет.Защото DHCP сървъра ми дава настройките на интернета.Само въвеждам името и паролата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prntscr.com/1ekrru

ако даде така отметките за автоматично няма ли да стане 

Няма да стане .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично при мен ,какъвто и модем да свържа с какъвто и да е MAC адрес,аз винаги ще имам интернет.Защото DHCP сървъра ми дава настройките на интернета.Само въвеждам името и паролата.

Пак не те разбрах, но вероятно аз не съм в час нещо. Не искам да разводняваме темата, все пак тук става дума за друго, но накратко нека не бъркаме начините, по които клиентите си получават нета от ISP. Има разл. видове типология и при всяка една си има специфика. Говориш за модем, ама какъв ADSL, кабелен и т.н... естествено, че когато закачиш модем, който ти е даден от ISP-то ще имаш нет, поради простата причина, че MAC адреса на този модем (да речем кабелен) е описан в билинг системата на ISP-то, а това как ти се раздава ИП е съвсем др нещо, имам предвид дали по DHCP или статично, обикновено при модемите е DHCP. 

http://prntscr.com/1ekrru

ако даде така отметките за автоматично няма ли да стане

Не и ако има ограничения по MAC.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма значение какъв модем.Не какъвто и да е  модем да закача,купен или даден от ISP ще имам интернет.

Явно в България ,за да имаш интернет трябва да имаш статичен ай пи адрес  и само ти да си го ползваш с твоя MAC адрес.Моя ай пи адрес е динамичен,защото има DHCP сървър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При кабелния интернет също има модем.Не какъвто и да модем да закача,купен или даден от ISP ще имам интернет.

Явно в България ,за да имаш интернет трябва да имаш статичен ай пи адрес  и само ти да си го ползваш с твоя MAC адрес.Моя ай пи адрес е динамичен,защото има DHCP сървър.

Отказвам се, не искам да спорим с off. Знам, че при кабелния нет има модеми, един такъв доставчик в БГ е Blizoo в София да речем. Виж ми поста по-горе и го осмисли. Според мен бъркаш понятията. Няма как да си купиш примерно ADSL модем и да го закачиш към мрежа на доставчик, който ползва коксилен кабел за пренос да речем, па и да имаш интернет. И за ип-тата и това как се получават в БГ, не говори глупости да не влезеш в една др тема :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отказвам се, не искам да спорим с off. Знам, че при кабелния нет има модеми, един такъв доставчик в БГ е Blizoo в София да речем. Виж ми поста по-горе и го осмисли. Според мен бъркаш понятията. Няма как да си купиш примерно ADSL модем и да го закачиш към мрежа на доставчик, който ползва коксилен кабел па и да имаш интернет. И за ип-тата и това как се получават в БГ, не говори глупости да не влезеш в една др тема :)

Ето ти едно четиво :) .http://networkworld.bg/357_kak_raboti_ripe

Бъркам може би.Сигурно не знам и аз съм човек .

Аз не искам да споря,просто казвам неща ,каквито са .Не аз си помислих,че питаш дали имам при кабелния интернет модем,а не какъв e модема ми.Естествено,че не можеш да сложиш коАксиAлен кабел  на dsl модем,защото ADSL или DSL ползва RJ10 RJ11 и е с 2 жички.

Второ ,при DSL аз се свързвам с DSLАM .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Не аз си помислих,че питаш дали имам при кабелния интернет модем,а не какъв e модема ми.Естествено,че не можеш да сложиш коАксиAлен кабел  на dsl модел,защото...

Въпрос не съм задавал! Просто се опитвах да ти обясня разликите и ти трябваше още в началото да се уточниш, за да разберем за какво точно говориш. За коАксиАлен си прав, добре съм го написал... :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос не съм задавал! Просто се опитвах да ти обясня разликите и ти трябваше още в началото да се уточниш, за да разберем за какво точно говориш. За коАксиАлен си прав, добре съм го написал... :lol6:

Бе най-добре един рутер,да си го настроиш и той да ти дава настройките за LAN. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.