Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте,

Планирам да си купя нов компютър. Имам монитор,мишка,клавиатура,тонколони. Трябва ми само самата конфигурация. Родителите ми позволиха до 700лв обаче аз не искам да ги харча точно 700лв, така че за предпочитане е около 650лв. Харесах си следната конфигурация http://ardes.bg/computers/computers-assembled/Ardes+Home+Machine-51163 , но искам да сменя процесора с Intel Core i3-2120 и твърдия диск със същата марка но 500гб. И относно видео карта коя е по-хубава? Тази която си е заложена на компютъра в самият линк или тази, която аз си харесах PALIT GeForce GTX 650 1GB. Не съм специалист, никак даже, затова се допирам до вашето мнение и предложения!

П.С Ако можете в този ценови ранг да ми предложите нещо по-добро, ще съм ви благодарен!

Редактирано от Ivaylo Galinov Kalchev (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не смятам, че 650 лева. ще стигнат за игрална конфигурация. Освен ако не оставите бюджета на 700 лева. при което може да се измисли нещо добро. Например, нещо такова:

ASRock FM2A55M-DGS, Socket FM2
AMD Athlon II X4 750K, 3400MHz, 4MB, socket FM2, Black Edition

Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM HyperX Blu
HDD Seagate Barracuda 500GB, 7200rpm, 16MB, SATA3
Sapphire AMD Radeon HD7770 Edition OC, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E
Floston ATX, Midi Tower, EXCORDO
Cooler Master GX Lite Black, 500W

Всичко това излиза около 720 лева. като се има предвид, че има безплатна доставка, която при друга фирма би била 30-40 лева.

Тук имаме добра дънна платка, макар и микро размерна. Процесор със отключен множител, което се предполага клок. Паметта е достатъчна, след време още една, за да може конфигурацията да работи в дву-канален режим. Диска е предостатъчен, поне за бюджета. Видеокарта, която е минимум за що-годе приличен геймплей. Захранващият блок със силна 12V линия, ще издържи конфигурацията. Кутията не е нищо особено, но за петдесет лева е идеална. 

Поздрави и успех в избора! 

Редактирано от Masterplay (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не смятам, че 650 лева. ще стигнат за игрална конфигурация. Освен ако не оставите бюджета на 700 лева. при което може да се измисли нещо добро. Например, нещо такова:

Всичко това излиза около 720 лева. като се има предвид, че има безплатна доставка, която при друга фирма би била 30-40 лева.

Тук имаме добра дънна платка, макар и микро размерна. Процесор със отключен множител, което се предполага клок. Паметта е достатъчна, след време още една, за да може конфигурацията да работи в дву-канален режим. Диска е предостатъчен, поне за бюджета. Видеокарта, която е минимум за що-годе приличен геймплей. Захранващият блок със силна 12V линия, ще издържи конфигурацията. Кутията не е нищо особено, но за петдесет лева е идеална. 

Аз не искам този компютър да е само и единствено с цел игри. Не ми харесва цената. Бих искал да е до 700лв, но както споменах по-горе не искам това да значи да е 700лв и малко надница. Целта не ми е само и единствено да играя просто аз съм карък и всичко което купя, не е такова каквото ми се е искало да бъде или е проявило дефект. Ако ще помогне искам примерно League of Legends да ми върви гладко.

Редактирано от Ivaylo Galinov Kalchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 13 лева над бюджета, но с по-добрата GTX650TI:

MSI FM2-A85XMA-P33 FM2 

Обща стойност - 712.89 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не Ви харесва “високата“ цена, веднага ще я смъкнем със вграденото, платформа на AMD. 

ASRock FM2A75 PRO4, socket FM2
AMD A10 X4 6800K, 4.10GHz, Socket FM2, Box, Black Edition
Kingston 4GB (2x2GB) DDR3/1600MHz XMP - HyperX

Това излиза около 680 лева. отново със безплатна доставка. Сложил съм кит от 2GB памети, ако пък не взимате сега една от 4Gb и след време още една. Процесорът има най-доброто вградено видео, пак със отключен множител, той ще се реваншира след време с “клок“. Кутията и захранващият блок остават същите. Та толкова за под 700 лева. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесва ми това, което си подбрал освен цената. Разходите поемат родителите ми и са ми казали 700лв. но се опасявам, че им стиска и толкова и затова писах за около 650. Това, което искам е да има добър процесор и видео карта, предполагам. Пак казвам не разбирам много. Относно хард диск, 500гб мисля, че са ми достатъчни, а за кутията не знам....колкото по-евтина, толкова-по добре за бюджета си мисля аз, защото тя не играе кой знае каква роля, нали така?

Щом не Ви харесва “високата“ цена, веднага ще я смъкнем със вграденото, платформа на AMD. 

ASRock FM2A75 PRO4, socket FM2

AMD A10 X4 6800K, 4.10GHz, Socket FM2, Box, Black Edition

Това излиза около 680 лева. отново със безплатна доставка. Сложил съм кит от 2GB памети, ако пък не взимате сега една от 4Gb и след време още една. Процесорът има най-доброто вградено видео, пак със отключен множител, той ще се реваншира след време с “клок“. Кутията и захранващият блок остават същите. Та толкова за под 700 лева. 

Ще се консултирам с по-големи "разбирачи" от мен. Благодаря ви за изразеното мнение и отделеното време :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесва ми това, което си подбрал освен цената. Разходите поемат родителите ми и са ми казали 700лв. но се опасявам, че им стиска и толкова и затова писах за около 650. Това, което искам е да има добър процесор и видео карта, предполагам. Пак казвам не разбирам много. Относно хард диск, 500гб мисля, че са ми достатъчни, а за кутията не знам....колкото по-евтина, толкова-по добре за бюджета си мисля аз, защото тя не играе кой знае каква роля, нали така?

Ще се консултирам с по-големи "разбирачи" от мен. Благодаря ви за изразеното мнение и отделеното време :)

Не пренебрегвай кутията!От нея зависи охлаждането на компонентите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+ 30-40 лева доставка и отиде 750 лева..

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не искам този компютър да е само и единствено с цел игри. Не ми харесва цената. Бих искал да е до 700лв, но както споменах по-горе не искам това да значи да е 700лв и малко надница. Целта не ми е само и единствено да играя просто аз съм карък и всичко което купя, не е такова каквото ми се е искало да бъде или е проявило дефект. Ако ще помогне искам примерно League of Legends да ми върви гладко.

От конфигурацията на колегата сменяш само картата с Sapphire ATI Radeon HD7770 GHz Edition, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E и влизаш в бюджета!

Или с малко промени - дъно с хдми изход, рам в двуканален режим и 2 пъти по-голям хард като обем!

MSI FM2-A55M-E33, socket FM2

Toshiba 1TB, 7200rpm, 32MB, SATA 3.0

Sapphire ATI Radeon HD7770 GHz Edition, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Общо 689лв. ще ти доставят частите безплатно до вратата!

Редактирано от playalistic (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да се запази нещо като хард диск например от стария компютър?Или поне кутия?Бюджетът е твърде малък,но както се казва,за толкова пари,толкова.

4GB DDR3 1600 A-DATA

500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200

SAPPHIRE HD7770 GHZ Edition 1G GD5

ASROCK FM2A55M-DGS BULK FM2

ATHLON X4 750K /BOX/FM2

NJOY 450WGX 450W Passive PFC

DAOTECH K62 MIDDLE ATX

Обща стойност - 683.07лв. - Съжалявам,но имаше "яко рязане".Нека да подчертая отново,че ако се запази поне кутия или хард диск,нещата ще се променят. Поздрави!

Редактирано от Magneto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да се запази нещо като хард диск например от стария компютър?Или поне кутия?Бюджетът е твърде малък,но както се казва,за толкова пари,толкова.

4GB DDR3 1600 A-DATA

500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200

SAPPHIRE HD7770 GHZ Edition 1G GD5

ASROCK FM2A55M-DGS BULK FM2

ATHLON X4 750K /BOX/FM2

NJOY 450WGX 450W Passive PFC

DAOTECH K62 MIDDLE ATX

Обща стойност - 683.07лв. - Съжалявам,но имаше "яко рязане".Нека да подчертая отново,че ако се запази поне кутия или хард диск,нещата ще се променят. Поздрави!

За съжаление, мисля че, не може да се запази нищо, тъй като самият компютър е много стар ( около 7год. ако ли не и повече ) и буквално не се води като компютър вече. Забиви на всяка минута, игра не тръгва като хората и дори само да искам да вляза във Фейсбук, пак ще имам затруднения. А и най-вероятно за известно време този компютър ще бъде ползван от малкия ми брат, така че запазването на някоя част от него не е опция ;/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, мисля че това ще ви свърши идеална работа за парите си! Успех!

Обща стойност - 682.93 лв. с ДДС

П.П. Не съм сложил записвачка, тъй като вдига бюджета, а и може без нея!
Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още една като на XECUTIONER (проц,рам,хард),но за 620 лв-количка.

post-339154-0-66016000-1373442711_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още една като на XECUTIONER (проц,рам,хард),но за 620 лв-количка.

Публикувано изображениеЗа 620 лв.jpg

И твоята става, но е с по-слаба видеокарта, по-кофти дъно и кутия! Иначе вариантите за тези пари са малко :) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И твоята става, но е с по-слаба видеокарта, по-кофти дъно и кутия! Иначе вариантите за тези пари са малко :) !

Да те светна,че кутията е по-добра,a не "по-кофти",а картите са горе-долу,с превес на 650то.Захранванията и на двете кутии са без сертификат,активно ПФС,производство на Atng-430w/540w или на CWT-400w/Electronics 560w-стават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/47473p1r47413p1r38518p2r46704p1r46810p1r1042p1r48125p1rf.html Eто нещо от амд с бърз процесор и добра видео карта . Резнах от захранване и кутия . Захранването е достатъчно добро картата не е много лакома само 65w. Бърза памет в двукален режим .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да те светна,че кутията е по-добра,a не "по-кофти",а картите са горе-долу,с превес на 650то.Захранванията и на двете кутии са без сертификат,активно ПФС,производство на Atng-430w/540w или на CWT-400w/Electronics 560w-стават.

Айде няма нужда да ме ''светкаш'' за каквото и да било! По темата - и двете кутии са шитави, но няма алтернатива в случая! И какво ще рече '' горе долу превес на 650 ''?! 650 тицата определено е по-добрата карта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са лоши кутии,но 350 е тясна,също имат разни ревизии и може да са попрецакани нещата или захранванията.Кое и е "определеното" на 650,че го гледаш на спецификация с core clock 1050,memory clock 5000?

Моля те,нека да спорим/обсъждаме на лични!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та нали в спора се ражда истината, Джонка! По-полезно би било да е тук наяве, за да разберат хората за какво иде реч! На лични с теб въобще нямам намерение да комуникирам! Спирам до тук и няма повече да споря, че наистина объркваме автора вместо да му помагаме!

П.П. Не обичам да споря с когото и да било, но като забележа, че нещо не е както би трябвало да бъде няма как да си замълча! Извинявам се на автора на темата за спама!

Поздрави :)

Относно видеокартите HD7750 = GTX650 < GTX650OC < HD7770 < GTX650Ti  Да уточня, това е цитат от Людмил, с който съм напълно съгласен!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Dani 01
      Здравейте! Решихме с един приятел да започнем някакъв проект - игра.... Нямаме много познания за това... мислим да работим със Scratch...
      Имаме идея да направим някакъв вирутуален град или село или нещо такова, което да се развива... но не знам това до колко е възможно със Scratch 
      Някакви препоръки, идеи?
          Благодаря предварително!

• от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.