Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Мой добър познат станал поръчител на своя близка роднина през 2006г.Тя си имала съпруг и деца,които работят до ден днешен.Но в документите за заема фигурира името на мойто приятелче.Когато тя почива през юни 2006г.,той е принуден да внесе няколко вноски,горе долу на стойност 400 лв. и спира да внася по този заем,защото децата на въпросната дама работят, а също и съпруга и. От известно време гледам нашия мил приятел от компанията много угрижен и притеснен.Казва,че не му стигат паричките.Не ми е удобно да го попитам възможно ли е за този стар заем да го притискат.Заемът е от 2006г.--не е ли минал в "Лоши кредити " или отпаднал по някакъв начин,защото не ми се вярва някой да е плащал вноските през това време.

Какво би могло да стане с тоя стар заем на починал човек?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много мразя направо презирам хора които представят всевъзможни тъжни истории с цел някой да им помогне със заем, казвам заем понеже в последствие нещата се въртят и сучат че едва ли не било подарък. От там почват едни истории и въпроси ти сега до тези пари ли опря и толкова нагли че се опитват да ти вменят вина защо си търсиш парите като ще ги изхарчиш по курви.

Ако не можете да връщате заеми по добре не вземайте ! Лоши кредити баси и терминологията. Не може наследниците ми да ги харчат а ще ми ги харчат хора длъжници ! Много добра логика няма що.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам какво ми говориш Изабел.Просто съм разтревожена за моя приятел от компанията и се опитвам да му помогна,а ти ако не си правист,защо се опитваш да отговаряш на този въпрос...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не разбирам какво ми говориш Изабел.Просто съм разтревожена за моя приятел от компанията и се опитвам да му помогна,а ти ако не си правист,защо се опитваш да отговаряш на този въпрос...

Ако ти е приятел и искаш да му помогнеш защо не му помогнеш с пари да си оправи борча. А вие сте си приятели и "един ден той като има ти много добре знаеш че ще ти ги върне". На първо време ако нямаш в брой може да си ипотекираш апартамента или колата и да му помогнеш.

Или приятел е човек който познаваш достатъчно добре за да му поискаш пари на заем обаче не чак толкова добре го познаваш за да му дадеш на заем ! Нали ?

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо ,че има наследници .Банката търси гаранта първо , неговият подпис е на документите.След като се изплати заема ,гаранта има право да съди наследниците.Във вашият случай , прплаиятеля ви е гарант и трябва да плаща.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ядосана съм от гадната несправедливост,че горкият ще плаща заема на една мухла по дяволите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчител?! Само на много близки роднини и то не на всички!

А относно заема на твоя човек - наследниците наследяват както активите, така и пасивите на починалият.

Редактирано от bure_s_barut (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчител?! Само на много близки роднини и то не на всички!

А относно заема на твоя човек - наследниците наследяват както активите, така и пасивите на починалият.

Наследниците не са гарант .Не лъжи хората.Само ако няма гарант и застраховка живот ,наследниците наследяват заема.И застраховката покрива мисля ,че само лихвите.Но ,тук модератора може да ме поправи ако греша.Брат ми почина и аз наследих 11000 лева , защото нямаше гарант и застраховка.И си ги изплатих за 3 години.

Редактирано от родина (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление дори да има застраховка гаранта или наследниците трябва да  изплатят заема.

От банката изразяват съчувствие изчакват със вноските но въпреки това си искат парите и притискат по всевъзможни начини.

И аз имам приятели в подобна ситуация, изплащат заем на близък роднина, имало е застраховка но се оказва че тя покрива само няколко вноски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и сега заради една починала жена трябва да тегли моя любимец.

Редактирано от FIGI_78 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наследниците не са гарант .Не лъжи хората.Само ако няма гарант и застраховка живот ,наследниците наследяват заема.И застраховката покрива мисля ,че само лихвите.Но ,тук модератора може да ме поправи ако греша.Брат ми почина и аз наследих 11000 лева , защото нямаше гарант и застраховка.И си ги изплатих за 3 години.

Платил си ги, защото си наследник. Ако се беше отказал от наследството си нямаше да плащаш нищо, но нямаше да го наследиш.

Както вече казах, наследниците вземат активите и пасивите на починалия. Ако се откажат от наследството не вземат нищо(нито активи, нито пасиви).

FIGI_78, казано е така "Като ти е слаб ума, да ти е як гърба". Нищо лично.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Платил си ги, защото си наследник. Ако се беше отказал от наследството си нямаше да плащаш нищо, но нямаше да го наследиш.

Както вече казах, наследниците вземат активите и пасивите на починалия. Ако се откажат от наследството не вземат нищо(нито активи, нито пасиви).

FIGI_78, казано е така "Като ти е слаб ума, да ти е як гърба". Нищо лично.

Ти ,нещо твоите ангели са слаби.Като се откажеш от наследство за 100 000 , за да платиш заем от 10 000.Това не е ли малоумно.И ще се откаже един от наследниците , а останалите пак ще плащат.Я вземи ,да разсъждаваш разумно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като си на сметка от цялата работа, тогава какво недоволстваш?

Казвам ти нещата така както са.

Искаш наследството - вземаш и пасивите, не искаш наследството - не вземаш пасивите.

Просто е.

Правиш си сметката и ако ти изнася плащаш дълговете, ако не ти - оставаш си както и до сега.

В твоят случай си бил на сметка и си поел пасивите, защото печалбата ти е по-голяма от това, което ще/си платиш/л. Само дето в темата не обсъждаме теб по принцип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека изясним този въпрос.

От гледна точка на правото гаранта е длъжник по заема точно толкова колкото и титуляра.

Банката търси своите пари от длъжниците без да се интересува особено кой ще плаща.

Ако титуляра не може - плаща гаранта, с наследници банката няма да се занимава, докато има гарант, който може да плаща.

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адвокати за вас няма ли?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sapryga mi po4ina i e imal zaem ako vsi4ko negovo e samo na moe ima bez decata mogat li da me tarsqt da go pla6tam

Редактирано от capnemo
Кирилица!!! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sapryga mi po4ina i e imal zaem ako vsi4ko negovo e samo na moe ima bez decata mogat li da me tarsqt da go pla6tam

Разбира се. Ти и децата ти наследявате всичко, което е притежавал мъжа ти, вкючително и дълговете му.

Редактирано от Aumi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато е теглен заема е имало един или няколко поръчители. Те са тези, които поемат дълга по заема. Ако фигурирате като такъв - там е ясно. Ако ли пък не, не е коректно от Ваша страна друг да плаща вноските и трява да се разберете с тези хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Когато е теглен заема е имало един или няколко поръчители. Те са тези, които поемат дълга по заема. Ако фигурирате като такъв - там е ясно. Ако ли пък не, не е коректно от Ваша страна друг да плаща вноските и трява да се разберете с тези хора.

Въобще не е коректно в случая друг да плаща останалите вноски. /странични хора, та макар и поръчители/ Те са му станали такива, за да му помогнат по някакъв начин, а не да му плащат вересиите.Починалият /за което съжелявам/ има близки от първо коляно, които трябва да разрешат проблема. А Филипов по-горе е написал точно. За целта има адвокати за съвет, а не форуми!

Приятел, този ми пост не е насочен към твоята особа , а към питащата. Нищо лично и към дамата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да не забравяме че има заеми и без поръчители

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да не забравяме че има заеми и без поръчители

Никоя уважаваща себе си банка не дава пари, ей така без да си върже гащите няколко пъти. Ако все пак ме светнеш къде дават така пари, че ми трябват едни 30-40 К, ще ти бъда много благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никоя уважаваща себе си банка не дава пари, ей така без да си върже гащите няколко пъти. Ако все пак ме светнеш къде дават така пари, че ми трябват едни 30-40 К, ще ти бъда много благодарен.

в зависимост от сумата на кредита и доходите на кредитоискателя банката иска или не иска поръчител.

В случай че за обезпечение по кредита се предоставя недвижимо имущество и доходите са достатъчни за погасяване на вноската плюс необходим минимален остатък поръчители не се изискват

в интерес на истината, девойката не уточнява за какъв вид кредит иде реч  - може да е и нещо тип бързи кредити щом тя не е знаела за него.

Редактирано от emmi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде гледайте на какво отговаряте.

Темата е на година и вероятно е забравена от автора, сега друг я изравя и то на шльокавица..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Хайде гледайте на какво отговаряте.

Темата е на година и вероятно е забравена от автора, сега друг я изравя и то на шльокавица..

Филипов! Темата със шоклавицата е докладвана веднага. Незная защо още стои, макар че се вижда намеса на модератор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.