Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

И така здравейте, знам че има вече такава тема за живота на батериите прочетох я цялата и нищо не разбрах. Според коментарите при някои е по-добре да махам батерията и да работи на ток а при други да работи на батерия включена в тока. И въпросът ми е какво да правя купих си лаптопа преди ден и не искам още да си губя батерията, затова колко издържа една батерия и как трябва да се стопанисва с нея, за да не си замине. Трябва ли да вадя батерията и да го ползвам на ток и да зареждам-разреждам батерията на месеца най-малко по един път или просто да си оставя батерията включена към ток. Много ще съм благодарен на мненията ви  :)  и ме извинете, че слагам подобна тема отново! :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за теб, но аз ще ти кажа как действам аз. Зареждам батерията напълно, след това я махам от лаптопа и я оставям в чантичката му, но се сещам поне един път във седмицата да я сложа и да я разреда. После пак същото зареждам и прибирам. Има много варианти как да се съхранява батерия но аз съм избрал този.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията ти е нова и до колкото знам за нова батерия е редно поне няколко цикъла да направи разряд /заряд , това ще рече да я заредиш , да преминеш после на батерия до към 30% после пак да я заредиш . Изкарай няколко цикъла па после както решиш - аз видя ли контакт до мен - ръгам щепсела :)

ПП. Като един път в седмицата я разреждам .

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.