Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Andrey_96

Проблем с загряване на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте , докараха ми 1 стар лаптоп.Загравял и изключвал... смених му пастата , почистих всичко. Сглобих , трягна , пак загрява и пак изключва. Отворих го пак , и забелязах ,че има някакъв изолирбланд залепен на стоманеното дето прави допир , махнах го.Сложих наново термо паста. Включвам пак всичко 6 и отново загрява.... вмомента му инсталирам Windows , защото онзи бе прецакан. Вентилатора бичи докрай и отдоло е ацки горещ и е на няколко градуса разстояние от това пак да се изключи...Та реших да се допитам до вас... явно проблема е хардуерен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое е това

Отворих го пак , и забелязах ,че има някакъв изолирбланд залепен на стоманеното дето прави допир , махнах го.Сложих наново термо паста. Включвам пак всичко 6 и отново загрява....

Да не е термолепенка ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое е това

Да не е термолепенка ?

ДА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тук последната снимка - ще го убиеш :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тук последната снимка - ще го убиеш :(

Не... процесора си е същия като на компютър ...

Значи му трябва термо лепенка ? Не термо паста - така ли ?

Ако може по-бързо споделете да знам какво да правя ...

ПС: вентилатора взима да се пооспокоява...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами където е имало лепенка ще трябва такава да се сложи , защото пастата не компенсира дебелината и .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами където е имало лепенка ще трябва такава да се сложи , защото пастата не компенсира дебелината и .

А на тази термо лепенка - слага ли се паста ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не

ПП. Дай модела да видим някоя снимка в нета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не

хм... странно... защото имаше такава между лепенката и процесора...

пс: fijitsu siemens amilo-el series - reg. NO N243S9

добре - предложи ми термо лепенка ...

?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли му е дъното ?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам... да... казвам незнам , защото има капак точно над вентилатора , специално да се смени термолепенката/термо пастата... това е охлаждането: Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек неща от типа на имаше нещо като изолирбанд на онова желязното не ни помага особено. Снимките са друго нещо.

Ако на процесора е имало още нещо заедно с пастата то вероятно е било алуминиево фолио.

И това с температурите ....... грее ...... ясно е че грее ама колко пусни шот с Aida да видим колко вдига като температура и за колко време го прави.

Дори и след почистване може да вдига температура ако онази медна тръбичка се е пробила и агента вътре в нея е изтекъл то тогава охлаждането не работи така както трябва.

Когато го чисти сваля ли вентилатора от охладителя, че на това охлаждане няма друг начин за стигане до кечето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек неща от типа на имаше нещо като изолирбанд на онова желязното не ни помага особено. Снимките са друго нещо.

Ако на процесора е имало още нещо заедно с пастата то вероятно е било алуминиево фолио.

И това с температурите ....... грее ...... ясно е че грее ама колко пусни шот с Aida да видим колко вдига като температура и за колко време го прави.

Дори и след почистване може да вдига температура ако онази медна тръбичка се е пробила и агента вътре в нея е изтекъл то тогава охлаждането не работи така както трябва.

Вмомента снимки немога да предоставя... и да това бе алуминиево фолио... Сложих термо паста , като то бе там... лаптопа се изключи за 3 минути... без него си работи 1 час ,но аз го изключих ,че много беше горещ отдоло... иначе вентилатора започва да бичи на максимални обороти , още от самото натискане на копчето... пс:фолиото още го пазя

когато отворих бе така: металната пластина (където прави допир с процесора) - термо паста/алуминиевото фолио/термо паста/процесор... първи опит - - пластината/старата термо паста/фолиото/ нова термо паста/процесор - лаптопа се изключи на 3-тата минута втори опит - пластина/термо паста/процесор (махнах фолиото) - не се изключи в продължение на 1 час - но го изключих , защото много беше загрял... нямаше как да направя снимка с аида - защото на лаптопа бе се прецакал WINDOWS - сега го инсталирах и изключих лаптопа - утре ще го включа и ще пусна аида... пс: Да направя ли така: пластина/нова термо паста/алуминиевото фолио/нова термо паста/процесор ??

Когато го чисти сваля ли вентилатора от охладителя, че на това охлаждане няма друг начин за стигане до кечето.

не съм свалял вентилатора от охладителя... продухах го с сгастен въздух в флакон

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между това фолио и охладителя вероятно е имало паста от типа засъхнала дъвка и е нормално след като си я махнал да охлажда по-добре, на времето имаше такива решения. Това фолио е доста по-тънко от термоподложка и може да бъде заменено само с паста. 

Вентилатора би трябвало при включване да вдига макс обороти докато сработи контрола на оборотите от биоса. 

не съм свалял вентилатора от охладителя... продухах го с сгастен въздух в флакон

Свали го и почисти само с въздух не става. това дето е на ребрата на охладителя. Нищо не си направил с въздуха и затова продължава да топли и да върти на максимални обороти вентилатора се опитва да насмогне но въздуха не минава както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между това фолио и охладителя вероятно е имало паста от типа засъхнала дъвка и е нормално след като си я махнал да охлажда по-добре, на времето имаше такива решения. Това фолио е доста по-тънко от термоподложка и може да бъде заменено само с паста. 

Вентилатора би трябвало при включване да вдига макс обороти докато сработи контрола на оборотите от биоса. 

Не разбрах свали ли самия вентилатор от охладителя?

НЕ... но лаптопа си грее... отдоло е ацки горещ... но без това фолио не изключва... и да имаше нещо като дъвка покрай самото фолио

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... и да имаше нещо като дъвка покрай самото фолио

Ше знаеш боба ми е трениран и бая познава:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ше знаеш боба ми е трениран и бая познава :)

откаде де знам бе човек :D все пак доста добре улучваш :Д това е всичко ! :D... ПС: Та какво предлагаш да се направи ? ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега вземи свали вентилатора от охладителя и виж какво има вътре и самата перка я почисти добре, има ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега вземи свали вентилатора от охладителя и виж какво има вътре и самата перка я почисти добре, има ефект.

а това алуминиево фолио ? да го връщам ли или добре съм направил като съм го заменил с паста ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправи вентилатора и пусни стрес теста да видим температурите, ако има драма може да пробваш да го върнеш, но не мисля, че ще има положителен ефект. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

що не вземеш да сложиш лепенка наистина, ако не сложи от старите разделители пласмасовите, дето са като рамка, на персоналните компютри ги има и запълни с паста, 1-2 мм дебели са. А може и просто някъде по дъното да грее, при проблеми с проводимостта се получават загуби (отделя се топлина) знам ли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

що не вземеш да сложиш лепенка наистина, ако не сложи от старите разделители пласмасовите, дето са като рамка, на персоналните компютри ги има и запълни с паста, 1-2 мм дебели са. А може и просто някъде по дъното да грее, при проблеми с проводимостта се получават загуби (отделя се топлина) знам ли

Човек какви глупости говориш !!!!!!!!

Такива експериментатори като тебе освен да умъртвят машината друго не постигат. Да не говорим, че изобщо не си разбрал за какво става дума. Кви 1-2 мм паста кви 5 лева? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек какви глупости говориш !!!!!!!!

Такива експериментатори като тебе освен да умъртвят машината друго не постигат. Да не говорим, че изобщо не си разбрал за какво става дума. Кви 1-2 мм паста кви 5 лева? 

щом не е от топлообменника и вентилатора, значи е нарушен топлообмена, щом не може да охлади процесора, значи грее повече от колкото трябва, кво има да разбирам или е от контактната повърхност (пасти масти подложки) или е от кошника

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом не е от топлообменника и вентилатора, значи е нарушен топлообмена, щом не може да охлади процесора, значи грее повече от колкото трябва, кво има да разбирам или е от контактната повърхност (пасти масти подложки) или е от кошника

Да те питам ти как установи, че не е от термопомпата?

Ако пък беше чел щеше да видиш, че не е ясно колко добре е успял да почисти радиатора и даваш съвет за някакви кофражи и термопаста с дебелина 1-2мм е да кажем нямам думи щото от тия който имам ще те заболи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да те питам ти как установи, че не е от термопомпата?

Ако пък беше чел щеше да видиш, че не е ясно колко добре е успял да почисти радиатора и даваш съвет за някакви кофражи и термопаста с дебелина 1-2мм е да кажем нямам думи щото от тия който имам ще те заболи.

нещо съм те засегнал някъде, извинявай, ако има нещо значи няма нищо да знаеш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.