Премини към съдържанието
electryc

Athlon64 3500+ /s939 VS P4 630/3.0G...

Препоръчан отговор

Та значи мислех да си вземам процесор P4 630/3.0G/2mb/LGA775

но попаднах на няколко теми които сравняват процесори и стигнах до извода че е по добре да си взема процесор Athlon64 3500+ /s939

в крайна сметка някой който наистина разбира ще каже ли кои от двата процесора да избера...

и само при игрите ли има предимство Athlon64???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз съм точно с такъв Athlon и съм доволен.

Не съм разбирач.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво да ти кажа човек, не знам дали някой може еднозначно да ти даде отговор на въпроса. Всеки си има вкусове и предпочитания. Аз бих взел АМД-то, защото съм им фен и 3500+ е рейтинг отговарящ на П4 3500Мхз (според АМД). Предполагам, че и двата процесора се клокват добре. В крайна сметка и който от двата процесора да вземеш няма да сгрешиш. Има много теми изписани по-този въпрос... Късмет... И нека и другите да си кажат мнението... !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Athlon

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Athlon съм и аз, но ти най-добре ще си прецениш.

Ти си видял тестовете.

Въпроса е с какви памети си, Athlon'а ще ти върви с DDRI докато Pentium'чето с DDRII ако погледнем новите дъна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Athlon`a+ е много по добре от Pentium`a особенно ако се използва 64-битово разришение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се има в предвид системната шина при подобна покупка. Ако закупиш DDR II 800 МНz , с този пентиум ще работиш екстра, щото честотата на FSB ще ти отговаря и на процесора, и на паметта. А като сложиш DDR 400 на атлона, и леееееееееко го давиш, така да се каже. Друг е въпроса защо атлона не ползва DDR II.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами от тестовете извода е че Athlon е по добър! някъде към 21 теста от 30 ли бяха...забравих /но ги записах/ Athlon бие п4...

сега идва и другия въпрос каква рам и какво дъно да зема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Трябва да се има в предвид системната шина при подобна покупка. Ако закупиш DDR II 800 МНz , с този пентиум ще работиш екстра, щото честотата на FSB ще ти отговаря и на процесора, и на паметта. А като сложиш DDR 400 на атлона, и леееееееееко го давиш, така да се каже. Друг е въпроса защо атлона не ползва DDR II.

<{POST_SNAPBACK}>

athlon-на ще ползва ддр2 със ам2 сокета след по-малко от 2 месеца... но така или иначе разликата в производителността м/у сокет 939/ДДР и АМ2/ДДР2 е по-малко от 6% в полза на втората - така, че 939/ДДР си е добър избор за момента... определено...

демек дъното задължително трябва да е 939 - в никакъв случай не се залъгвай със 754 - не си заслужава... няма двуканален контролер на паметта при тези и производителността им е с 30-40 % по-ниска спрямо 939...

Нфорс 4 е доста добър чипсет, но имай предвид, че само скъпите върхови модели на Асус и Епокс имат кулър с хийтпайпове... всичко останало е с отвратително шумни вентилайзери, така че от фирмата в която ще си купуваш дъното помоли да прибавят в цената някой меден охладител за видеокарта, който да поставят директно /за да не си губиш гаранцията/ не чипсета, вместо референтния охладител...

това е най-общо - Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
athlon-на ще ползва ддр2 със ам2 сокета след по-малко от 2 месеца... но така или иначе разликата в производителността м/у сокет 939/ДДР и АМ2/ДДР2 е по-малко от 6% в полза на втората - така, че 939/ДДР си е добър избор за момента... определено...

В AMD ли работиш и сигурно разполагаш с инжинерна бройка AM2 процесор, та така категорично твърдиш че разликата в производителноста е само 6%?

демек дъното задължително трябва да е 939 - в никакъв случай не се залъгвай със 754 - не си заслужава... няма двуканален контролер на паметта при тези и производителността им е с 30-40 % по-ниска спрямо 939...
754 против 939 Къде ги видя тия 30-40%. И още нещо-при излизането на AM2 противно на всички очаквания, ще бъдат спрени от производство, процесорите на ...Socket 939, а 754 ще продължи да съществува още една година след това, та чак до краят на 2007-ма - http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=1554

AMD Roadmaps have socket 939 end of life (EOL) in Q4'06, while socket 754 is EOL Q4'07.

Така че 754 с някой 3000+ за малко пари, понеже и Intel ще сменят платформата при излизането на Conroe или ако наистина искаш мощен и скъп процесор вземи P4 631 с едно 954 дъно-поне ще е по-перспективен в сравнение с 939

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

rewind:

electryc:

ами от тестовете извода е че Athlon е по добър! някъде към 21 теста от 30 ли бяха...забравих /но ги записах/ Athlon бие п4...

сега идва и другия въпрос каква рам и какво дъно да зема...

Нали това казвам и аз - атлона не може да се възползва от честотата на шината. Трябва да даде по - висок резултат с по бърза памет, ма разликата е никаква. Въпроса тук е, че интела се възползва от по - бързата памет и при правилно конфигуриране би следвало да работи по - добре. Тестовете и да ги гледаш - те са с тестови компютри - чист windows и приложенията с които ще се тества компа. А я ми кажи - ти в къщо още колко други неща имаш, работещи още с зареждането на ОС?

Lyudmil - просто не знаеш колко си прав.

Редактирано от hattamotto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lyudmil-e

толкова си висял в хардуербг че си се заразил с местния грип, това май важи и за други ...

Electric

Най добрия процесор е този за който даваш НАЙ МАЛКО ПАРИ, а работи на повече.

По доброто на Атлона 3200+ (обърни внимание не пиша 3500+) е:

На ВСЯКО дъно за А64 можеш да го пуснеш на рейтинг 4000+, със ВСЯКА памет ДДР400, със ТРИ последователни стъпки

(поравка - имало дървени дъна за по 60$ с които не може )

1. влизаш в биоса и отиваш на DRAM - задаваш DRAM = 266 (отношение 3:2)

2. отивай на FSB Freqency - задаваш 230 mhz

3. Отиваш на Exit & Save

след което си ползваш Атлона 4000+ спокойно и честито

(поравка- за Интела ще ти трябва дъно за 150$, ДДР2-666, определено захранване - всичко това се трупа)

Редактирано от kirko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Lyudmil-e

толкова си висял в хардуербг че си се заразил с местния грип

<{POST_SNAPBACK}>

:) Хехе, възможно е. Изкривил съм се братче :yanim:

Най добрия процесор е този за който даваш НАЙ МАЛКО ПАРИ...

100% си прав. Аз за това съм още на Sempron. То в такъв случай и P D 805@3,6GHz на въздух е добър вариант за евтин и бърз процесор. Аве, не знам вече... то к'вото и да 'земеш все си прее...цакан :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

охххх

да, 805 е най евтиния дуалкор - но избора за него (дъно, памет ДДР2, видеокарта PCIe) е ограничен, което надува цената на крайния компютър

естествено търсещия тънканата народ му е намерил цаката

939 у нас е представен най добре - магазините просто ще се пръснат от части за него - съответно цените са ДОБРИ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно съм съгласен с кирко,но сметките му не са верни.

1.При "FSB" 230 такта на процесора ще бъде 2300 MHz,а това не се равнява на 4000+

2.Ако даде DDR266,такта на рамта ще бъде 150 МHz,което е малко,трябва да даде DDR333,тогава такта ще е 191 MHz.

3.Трябва да намали HP-такта,иначе в най-дбрия случай компютара няма да баде стабилен,понеже 230х5=1150 MHz

4.Трябва да фиксира и графиката (PCI=33MHz;AGP=66MHz;PCIe=100MHz)

За жсичко останало съм напълно съгласен с kirko;саотношението цена-качество при Athlon-а говори само за себе си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добрия процесор със сигурност е Athlon-а.В него са включени технологий които в P4 ги няма.А ако операционната система ти е 64 битова-още по добре!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре :)

рейтинга е 3777+ и отива към 3800+, съгласен съм :P Важното е че бройка процесор, който НЕ РАБОТИ на 2300 не съм видял.

Относно настройките:

Ще си купи 2х512 те са бавни - 150мегахерца са им тамън.

Освен това новите маски 939 процесори имат грижи с 5:4 - имай го в предвид.

за хипертранспорта - споко, всички дъна в момента са с Автонастройка - нема нужда от ръчна

Редактирано от kirko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

каква стана тя...така и не разбрах кой процесор да зема...някой ще ми даде ли съвет в крайна сметка какво да правя ?ако зема 3500 с точно с какво дъно да го комбинирам и каква рам...

kirko:

На ВСЯКО дъно за А64 можеш да го пуснеш на рейтинг 4000+, със ВСЯКА памет ДДР400

това какво значи??? че примерно моя 3200/3500 ще зарабори като П4 на 4.0Ghz??????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе долу това означава.Моето дъно е MSI-K8T Neo2 Serie.Не е много скъпо-в момента е около 60-65 ?,но поддържа Cool ´n´Quiet,Clock-ването е много лесно и варви стабилно,има 4 слота рам,SATA,саунд карта 5+1....Eдинственият недостатък е,че е с AGP а не с PCIe.Бих ти го препоръчал,ако не искаш MSI,вземи си някакав Аsus.

Рамта е хубаво да ти баде DDR 400.Ако ти се дават повече пари си вземи маркова,например Corsair.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата процесора са добри.

Както и преди съм го казвал:

Имам ги и двата: Служебния ми е Intel P4 3.20 GHz , a в къщи съм с ATHLON64 3200+ /BOX /S939 ... Ами почти никаква разлика не се усеща която да оправдава парите за по скъпия Intel P4.

Това което ми прави впечатление е че ATHLON64 подържа много ниска работна температура около 30 градуса за разлика от P4 които при аналогични натоварвания е около 47.

На пръв поглед незначителна разлика но когато започна да рендреирам нещо и на двата компота се вдига температурата им а от там и скороста на вентилаторите. вентилатора на ATHLON64 е почти безшумен поради по ниската температура която отделя процесора... докато вентилатора на Р4 буквално вие като прахосмукачка и достига някакви ненормални обороти за да охлади процесора...

Освен че е много неприятно поради шума които създава... другото което е смущаващо е високата температура на процесора Р4 много бързо достига крайните си температурни стойности за разлика от ATHLON64 .. при еднакви условия .. а от там и грешките които прави...

Лично аз съм фен на Р4 ... но ти препоръчвам ATHLON64 и не си заслужава да вземаш чак 3500+ или 3800+ ... излишни разходи .. за разликата от парите си купи добра RAM и бърз диск... иначе няма никакъв ефект от мощния процесир какъвто и да е той... Успех в покупката :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли, преди 2-3 дни един приятел си взе система А64 3000+ с.939, 1GB RAM, 6600ГТ и т.н. която клокнах на 2250МХз(250х9)-не поиска повече и мога да твърдя, че не намирам никаква разлика в производителноста в сравнение с моя Sempron 2800+@2400MHz. В тестовете на Everest за четене и писане в паметта 939 определено е по-бърз, но реално в игрите и другите приложения които ползвам(конвертиране на avi в DVD или DVD Rip и др.) няма разлика която да оправдае около 80-те долара разлика в цената. Ако аз обръщам едно avi в ДВД за около час(примерно), то А64 на 939 го прави да кажем за 50мин. В игрите пък разликата е още по-малка( даже никаква) и за мен купуването на процесор по-скъп от 100$ е излишно, когато става дума за домашна система за забавления. Спестените от процесора средства:

.. за разликата от парите си купи добра RAM и бърз диск... иначе няма никакъв ефект от мощния процесир какъвто и да е той...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2-3 дни един приятел си взе система А64 3000+ с.939, 1GB RAM, 6600ГТ и т.н. която клокнах на 2250МХз(250х9)

до 280х9=2520 МHz няма проблем,от там на горе не мога да кажа,защото дъното ми не го позволява.

Ако си направил Athlon-a сащо на 2400 MHz,разликата е щяла да бъде още по-голяма,но този който дава парите за процесора трябва сам да си прецени,дали тази разлика при него е от значение.Lyudmil казва,че за него повече от 100$ не си заслужава,познавам обаче и хора,които не гледат процесор под 300?,така че всеки си решава сам според нуждите и портмонето.Ние можем само да помогнем с фактите.

Редактирано от iovi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама защо е цялото това изхвърляне на s. 939?!? Аз съм със 754 и съм много доволен макар и от Sempron-a. Има NForce4 и Athlon 64 и за 754 и се клокват еднакво добре. Колкото до производителността - заради поддръжката на двуканалната памет, ами 2-3% не си струват инвестицията. Дори се говори, че 754 ще надживее 939. Тогава за чий *** ги давате тия 100$ отгоре angry.gif

Нима няма в какво да ги инвестирате (повече рам, по-голям хард, по-хубав монитор, по-бърза видеокарта), та ги хвърляте толкова лесно на вятъра???

Edit: rewind не си в час явно относно разликите в производителността на 939 и 754. Можеш да погледнеш новия чарт на THG, ако си чак толкова заблуден...

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли s754 ще надживее s939,най-малкото от гледна точка на HT-Tакта,който при s754 е 800 МHz а при s939 е 1000 MHz.Спор няма,че в момента няма hardware,който да може да достигне трансфера от 1000 МHz,но производителите се стараят към това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.