Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Mario Nikolaev

Проблем със температурата на процесора

Препоръчан отговор

: )) Днес вклучих компютъра си и тъй като нямах Еверест реших да я инсталирам .. Добре, но когато дадох на датчика видях потресаващи температури ...  Това ме накара да отворя кутията : )) След като почистих мръсотията и прахта видях, че на видеокартата ми вентилатора се върти добре, но на процесора ми се въртеше едва-едва... Това са ми тестовете от ЕВЕРЕСТа вижте ги: ТЕМПЕРАТУРИ  Дънна платка- 54C Процесор- 50C  CPU/1.ядро 38C CPU/2.ядро 50C Aux 34C Диод на г.процесор 40C Maxtor 6V200E0    [ TRIAL VERSION ] Вентилатори  Процесор  314 RPM     ------ Той едва се върти ?????................ СТОЙНОСТИ НА НАПРЕЖЕНИЕТО  Ядро 1.36 V +3.3 V             3.28 V +5 V                4.84 V +12 V              [ TRIAL VERSION ] +5 V Помощ   4.81 V VBAT              2.77 V DIMM              1.89 V Това са ми частите  Дънна платка ---Gigabyte M51GM Series PC: AMD Athlon 64 x2 Dual  Core Processor- 5000+ 2.61 GH.z     3 gb RAM VIDEO CARD:   nVidia GeForce 210 Gainward  Казвайте какво да купя Вентилатори за бокса ли или ново охлаждане за процесора щото той направо е като печка .... ако трябва ще снимам кутията и ще ви я пратя да кажете какви вентилатори за нея да купя и какво що защото е много  зле ...   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднага трябва да разглобите вентилатора , да го почистите хубаво и капнете една капка масло на оста му . Не ползвайте компютъра при сегашното положение . После изчакай колегите да ти препоръчат ако искаш нов охладител като кажеш и бюджет щото има от 10 до 100+ лева :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да добавя към препоръката от ''jonov'' да изчистите и самото радиаторче, тъй като вероятно е задръстено с прах! Ако не се получи нищо ето едно бюджетно решение:   COOLER MASTER Blizzard T2, s.ALL CPU, 2200rpm Крайна цена 31,79 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека автора да направи една снимка на кутията че като видя тия кюпове :)  на опела ми радиатора е малко по голям :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разглоби го и го изчисти до основи, включително и захранването. Смени и термопастата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чак пък много зле, щом не се е запалил бива, пък и на мен видеото на лаптопа при положение, че е външно ми държи 50, но това е друг въпрос...  може и една сапунка да му удариш в легена / на радиатора/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви!!! Ще купя ново :) ето това е което ми предложи XECUTIONER http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=2524 Сега като седи отворен е по-добре , но при пускането на компютъра останових, че то вообще не се пуска трябва да се бутне за да проработи :) Ще снимам и ще кача снимка :) Ще се постарая и да купя и вентилатор за кейса, защото  самата стая е топло като компа работи ..... До няколко дни ще има снимки :) А за сега ми препоръчайте един вентилатор за кутията до 20 лв :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.