Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам няколко въпроса относно някои RAM памети а те са:

1. В Aida64 ми пише следното:

North Bridge Intel Cantiga GS45

Supported FSB Speeds FSB533, FSB667, FSB800, FSB1066

Supported Memory Types DDR2-667, DDR2-800, DDR3-667, DDR3-800, DDR3-1066 SDRAM

Та възможно ли е да сложа DDR3 на DDR2 слот ? Звучи ми малко нереално... Лаптопа е Asus UX30

2. Има ли някакъв вариант с адаптер или без да сложа DDR2 RAM памет от лаптоп на настолен, който пак е с DDR2 ?

Имах още няколко въпроса, но ги забравих...

П.П. Имам въпрос който не е свързан с RAM Памети: Мога ли да свържа настолен компютър към монитор на лаптоп, така че монитора на лаптопа да си стане монитор за настолен компютър ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам няколко въпроса относно някои RAM памети а те са:

1. В Aida64 ми пише следното:

North Bridge Intel Cantiga GS45

Supported FSB Speeds FSB533, FSB667, FSB800, FSB1066

Supported Memory Types DDR2-667, DDR2-800, DDR3-667, DDR3-800, DDR3-1066 SDRAM

Та възможно ли е да сложа DDR3 на DDR2 слот ? Звучи ми малко нереално... Лаптопа е Asus UX30

2. Има ли някакъв вариант с адаптер или без да сложа DDR2 RAM памет от лаптоп на настолен, който пак е с DDR2 ?

Имах още няколко въпроса, но ги забравих...

П.П. Имам въпрос който не е свързан с RAM Памети: Мога ли да свържа настолен компютър към монитор на лаптоп, така че монитора на лаптопа да си стане монитор за настолен компютър ?

1. Така като му гледам характеристиките на този Асус, няма как да стане при положение че имаш само 1 слот DDR2 да сложиш на него DDR 3

http://www.diffen.com/difference/DDR2_vs_DDR3

240-pin DIMM (same size as DDR2 but are electrically incompatible with DDR2 DIMMs and have a different key notch location).

2. Има вариант с адаптер. Например този: http://www.amazon.com/Laptop-SO-DIMM-Desktop-Memory-Adapter/dp/B008BZBIMU

По последния въпрос не съм много сигурен, но мисля че зависи от лаптопа. Някои лаптопи имат видео вход (например HDMI), но повечето имат само изход, т.е. може да гледаш какво правиш на лаптопа на друг монитор, но не можеш да гледаш какво правиш от друг компютър на лаптопа.

P.S. Ако това е машинката (Асус) като гледам май няма видео вход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че са два слотовете за RAM ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли е машината? Ако не, значи съм се объркал за което моля за извинение ;) Е то всъщност е това което си видял с АIDA-та. Или ако си отворил долу капачето на лаптопа дето седи рам паметта под него.

Редактирано от wickerman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли е машината? Ако не, значи съм се объркал за което моля за извинение ;) Е то всъщност е това което си видял с АIDA-та. Или ако си отворил долу капачето на лаптопа дето седи рам паметта под него.

Да това е. :) Значи няма да работи DDR3 на този лаптоп ?

Редактирано от Greak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е поне така мисля аз. Просто пичовете от Асус са решили на този модел да сложат DDR2 SODIMM socket за паметта, въпреки че както си писал ти чипсета поддържа и DDR3 памети.

P.S. Все пак може да изчакаш и малко по-компетентно мнение тъй-като аз съм просто любител, а пък напоследък нещо не любопитствам много :) Лека нощ от мен, че утре рано ме чака тежка среща от здравословен (зъбен) тип ;)

Редактирано от wickerman (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, имам друг въпрос, рам паметта не ме интересува вече а не ми се пуска нова тема за един въпрос. Та въпроса ми е нормална ли е температурата на видеото ?

Публикувано изображение

В стаята е доста топличко, но съм махнал всички капаци от кутията, обмислям да махна дъното от кутията... Видеото е Nvidia Ge Force 7300 GT, с вграден вентилатор...

Редактирано от Greak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, температурата е нормална и няма нищо притеснително дори и ако минава 70 градуса под товар.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми под никaкво нaтовaрвaне (сaмо aерото ) държи 47-48 грaдусa, товa ме притеснявa.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми картичката е старичка , но температурите са и в нормата бъди спокоен. Имах такава само че с пасивно охлаждане и държеше в идле по - висока температура така че не се притеснявай. Както е казал Людмил дори и да преминава 70 градуса под товар не е проблем. Но ако се плашиш от тази температура насочи едно вентилаторче да я обдухва

Редактирано от amd World (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но ако се плашиш от тази температура насочи едно вентилаторче да я обдухва

Пробвах, при това въртеше на 5000 оборота и мръдна 1 градус...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам смешен въпрос: Конектора на перката вътре в лаптопа ми запоена ли е или се маха ?

И има ли някаква програма с която звука като цяло на лаптопа да се увеличава, по-точно в някои моменти на една песен ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам смешен въпрос: Конектора на перката вътре в лаптопа ми запоена ли е или се маха ?

И има ли някаква програма с която звука като цяло на лаптопа да се увеличава, по-точно в някои моменти на една песен ?

Сам казваш ,че е конектор,логично не е запоен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от bftd
      Здравейте.
      Преди малко спрях superfetch и prefetch услугите, с цел да намаля използването на ram и вдигане на производителност/fps в игрите.
      Влезнах в task manager-а и ram-та, след рестарт на OC, изключване на активираната Eset антивирусна, пак бива използвана на 35/40, понякога 50%. 
      Какво може да ми точи рамта и как да го оправя? Самият windows или..?
      Ръчно спирах процесите eset и търсене, обаче същите веднага се пускат сами...
      Компютърът е с pentium g4600, 4 гб рам и интегрирана видеокарта. Windows 10 x64 pro.
      https://imgur.com/yEXW0Bc
      https://imgur.com/8w0VdMX
      https://imgur.com/8toO1ZR
    • от rdalei
      Здравейте на всички,
      Купих лаптоп  HP 250 G6 1WY50EA и инсталирах Windows 8. Всичко вървеше нормално, докато не опитах да пусна един филм - започна едно забиване, все едно върви на забавен кадър. Реших да го отнеса в сервиз, за да видя какъв е проблема, тъй като съм половин идиот на тема компютри и периферия Казаха ми, че има 4ГБ РАМ памет и в това е проблема. 
      Та, знаете ли възможно ли е да се сложи допълнително РАМ на този модел лаптоп и дайте някакви предложения ?
    • от Kuncavia
      Здравейте,
      Търся две плочки RAM (2х4GB), които да са съвместими с тези от приложената снимка. 
      Поздрави, 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.