Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :) Търся си нов Интернет доставчик но не знам кой е най-малкото зло :( Може ли да споделите вашите коментари относно вашия Интернет ?

П.С За виваком ADSL и дума да не става :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е кажи в кой град си? АДСЛ си е АДСЛ. Нормално е да не ти удовлетворява изискванията. Услугата страда от липса на изходящ трафик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варненец съм :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е кажи в кой град си? АДСЛ си е АДСЛ. Нормално е да не ти удовлетворява изискванията. Услугата страда от липса на изходящ трафик.

То си пише от ляво кой град е . :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да не съм от Варна но бих казал директно Булсатком. Там където услугата се предлага по PON свързаност скоросите се достигат без никакъв проблем прекъсвания на връзката няма. Taка че е най добре да се заинтересуваш дали има изградена оптична във квартала във който живееш, активирана ли е предлага ли се PON. Ако отговора е да директно се връзвай. Няма да съжляваш. Аз съм от София и ползвам PON на Булсат и съм доволен.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То си пише от ляво кой град е . :)

Това не съм го видял колега. Извинявам се.

Здравейте :) Търся си нов Интернет доставчик но не знам кой е най-малкото зло :( Може ли да споделите вашите коментари относно вашия Интернет ?

П.С За виваком ADSL и дума да не става :)

Ето ти и офертa от страна на Виваком, която не е АДСЛ:

FiberNet

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FiberNet

Тук ще е обвързан с договор. Аз като платя имам интернет, ако не платя (нямам пари) го спират до следващото плащане.

Има разлика и в цените на доставчиците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук ще е обвързан с договор. Аз като платя имам интернет, ако не платя (нямам пари) го спират до следващото плащане.

Има разлика и в цените на доставчиците.

Това е предложение. Във Варна има и други варианти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам по възможност без договор :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам по възможност без договор :)

Аз съм на Близу с договор вече 8 година ( преди бяха Евроком) и нямам проблеми. Целта е да имаш добър интернет. Ако доставчика е добър и има добри отзиви за него не виждам смисъл да не си с договор. Това днес ще си платя( ако имам пари) , а утре няма да си платя е малко несериозно. А и не мисля, че такъв доставчик ще е добър на пазара. Все пак доставчика също плаща за интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това днес ще си платя( ако имам пари) , а утре няма да си платя е малко несериозно.

Дадох го като пример, а иначе си плащам редовно. Отзиви за доставчиците могат да се намерят из форумите.

Ако ме няма 2 месеца у нас, защо да плащам за нещо, което не съм ползвал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадох го като пример, а иначе си плащам редовно. Отзиви за доставчиците могат да се намерят из форумите.

Ако ме няма 2 месеца у нас, защо да плащам за нещо, което не съм ползвал?

Не се сърди колега. Просто мнение и мое наблюдение за Плевен и региона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не съм го видял колега. Извинявам се.

FiberNet

Да само дето влакното не е до крайния потребител а достига само до сградата във която се намира крайния потребител. От там насетне топологията стига до крайния клиент с UTP кабел. Така че директно мога да кажа че това не е никакъв файбърнет за какъвто го предлагат. След като е fibernet аз лично разбирам да предложат на крайня потребител влакното да достига директно до него и посредством ONT сигнала да се преобразува до до самата ланкарта.

Това е предложение. Във Варна има и други варианти.

Аз  лично бих предложил като вариант директно да се поинтересува от офертите на Мобилтел. Доколкото знам те закупиха СПНЕТ а последните имат изградена PON свързаност във доста голяма част от града. :)

Но ако Булсат предлагат PON хич да не се замисля.

А за тези дето не са нясно какво е PON навремето на сайта на СПНЕТ имаше отделна секция с цяло видео което обяснява технологията по най елементарния и лесно възприемчив начин но гледам посленото отсъства както и самия сайт на СПНЕТ. Явно сливането и със Мтел е тотално приключило както и това  на Мегалан.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а някой да има отзиви за новата (или съмнения че е преименувана стара) компания която тия дни окабелява половин варна? сега името ми е на езика и не се сещам как е, но като се разходя все ще видя някой теехн плакат офертата им е нет+тв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

........

Виж тук, може да се подсетиш!  http://internet.inbu...aycat&catid=668

Редактирано от chochomen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм на Мтел във Варна с оптика до дома. Мога само хубави неща да кажа за интернета. За телевизията не бих ги препоръчал докато не си сменят устройствата, че тия дето ги раздават в момента са толкова бавни че няма на къде. Иначе и телевизията им е с много добро качество ама това новото у-во ми къса нервичките....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да само дето влакното не е до крайния потребител а достига само до сградата във която се намира крайния потребител. От там насетне топологията стига до крайния клиент с UTP кабел. Така че директно мога да кажа че това не е никакъв файбърнет за какъвто го предлагат. След като е fibernet аз лично разбирам да предложат на крайня потребител влакното да достига директно до него и посредством ONT сигнала да се преобразува до до самата ланкарта.

Аз  лично бих предложил като вариант директно да се поинтересува от офертите на Мобилтел. Доколкото знам те закупиха СПНЕТ а последните имат изградена PON свързаност във доста голяма част от града. :)

Но ако Булсат предлагат PON хич да не се замисля.

А за тези дето не са нясно какво е PON навремето на сайта на СПНЕТ имаше отделна секция с цяло видео което обяснява технологията по най елементарния и лесно възприемчив начин но гледам посленото отсъства както и самия сайт на СПНЕТ. Явно сливането и със Мтел е тотално приключило както и това  на Мегалан.

Това е без значение как се казва. Услугата наистина е добра. Тествана е. Все пак е само предложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а някой да има отзиви за новата (или съмнения че е преименувана стара) компания която тия дни окабелява половин варна? сега името ми е на езика и не се сещам как е, но като се разходя все ще видя някой теехн плакат офертата им е нет+тв

аххахаахахаха оказа се че толкова рекламираната TCV е всъщност новият бранд нд InterBild

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М-телсия нет,но само ако е с оптика до дома.

Аз го ползвам ,но за съжаление оптиката е до началото на квартала ми,въпреки че съм в центъра ,техниците казват ,че скоро  няма да се подменя ...

Естествено често си имам проблеми с нета ,но пък бързо реагират.

Трябва да се отбележи също,че на този нет (бившите Мегалан,а за Варна Спектрум нет) ,скоростите за ъплоуд ,са като на БТК.

При тях има опция да се ползва услугата без договор,но само нета ,без телевизията (май).

аххахаахахаха оказа се че толкова рекламираната TCV е всъщност новият бранд нд InterBild

ИнтерБилд не съм ползвал,но съм чул да се бЕга на далече от тях :)

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да те поправя че скоростта на ъп на спектрум е на светлинни години от адсл-то на бтк, по обясними причини

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да те поправя че скоростта на ъп на спектрум е на светлинни години от адсл-то на бтк, по обясними причини

Защо тогава не качвам повече от 60Kbps при upload ? na 30Mbps пакет съм.

П.П.Сега направих някои тестове,явно съм уцелил кофти връзка ,но така или иначе не качва повече от 0.8 MBps.

Ето тест към дестинация в Европа,иначе към българските дестинации 30Mbs upload и download

Публикувано изображение

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми нормално като за 30/10 каквито са скоростите оферирани за международен мега-мегабайт-и-малко за чужбина айде иди това го направи на бтк адсл

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми нормално като за 30/10 каквито са скоростите оферирани за международен мега-мегабайт-и-малко за чужбина айде иди това го направи на бтк адсл

Абсурд :) Сърбах им попарата няколко години...

Имах един доста дълъг период ,през който качвах с около 60кбс ,и си бях помислил ,че толкова си може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.