Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

моля за помощ. Проблемът е следния: искам да свържа домашния компютър ОС ХР с телевизор "Самсунг слим фит". Използвам кабел: РС out (разделен е за видео и аудио сигнала) а откъм ТВ е "еврожак". опитах се да настроя - дуал вю на сигнала, но така и не ми се получава картината от компютъра на ТВ. Преди години съм правила такава връзка и помня, че ставаше с малко четене ;). Сега не ми се получава. Хелп моля.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете каква е видеокартата на компютъра.

Връзката с кабели става при изключени компютър и телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Връзката с кабели става при изключени компютър и телевизор.

Е чак пък изключени!Това е аналогов сигнал,при него няма такъв проблем...  Към питащата: Настроен ли е телевизора на AV вход?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е чак пък изключени!Това е аналогов сигнал,при него няма такъв проблем... 

Моля уважаемият Димитър да отбележи,че на мен ми изгоря една букса за еврожак на старият телевизор.Телевизорът беше CRT,изводът на видеокартата беше S-Video,а кабелчето си беше съвсем аналогово.Така че,възможност има и за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Има вероятност - не спорете :) Преди години когато използвах такава връзка , знаете ли какви искри ми се явяваха пред очите като се хвана за компютъра и ТВ :shock11: след изваждането на кабелната , проблем нямаше . От тогава започнах да използвам галваничен разделител и техниката на един контакт .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте - на въпросите: 1) видеокартата еNVIDIA GeForce4 MX4000

2) не знам ТВ дали е настроен за сигнал от компа, но през другите му портове (чинчове) до скоро имаше включено ДВД, иначе тий има два входа еврожак и през двата съм пробвала, че приема сигнала от цифровото устройство от МСАТ. Като му дам  source ми показва два видео канала - според мен на единия от тях трябва да се приеме сигнала от компютъра. В момента мебелите ми са си наместени по местата и кабелите между тях си стоят свързани.

Иска ми се да настроя поне картина да приема - звука може да идва и от компютъра.

Благодаря за отклика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Използвам кабел: РС out (разделен е за видео и аудио сигнала)

Бихте ли дала снимка на кабела .РС out на видеокартата е само за видео . Да не е някой измислен кабел - ползван ли е преди ?

Трябва да е нещо подобно , даже едно време ги окомплектоваха с видеокартата .

Публикувано изображение

Нали знаете че ТВ трябва да се покаже първо тук примерно

Публикувано изображение

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не си вземеш един RGB и да си го вържеш от компютъра до телевизора?Ако не са стари модели-имат букси.После само сменяш протектора с клавиш F4. :)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.