Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kennelcrash

Някой използвал ли е Apache Oltu?

Препоръчан отговор

Здравейте! В момента съм се захванал с интегрирането на OAuth 2.0 по един проект и съответно трябва да използвам Apache Oltu имплементацията. Проблемът е, че документацията не е описана, а имплементацията е нова и не мога да намеря нищо по въпроса. Ако някой се е занимавал с това, го моля да ми пише, за да го питам някои въпроси. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! В момента съм се захванал с интегрирането на OAuth 2.0 по един проект и съответно трябва да използвам Apache Oltu имплементацията. Проблемът е, че документацията не е описана, а имплементацията е нова и не мога да намеря нищо по въпроса. Ако някой се е занимавал с това, го моля да ми пише, за да го питам някои въпроси. Благодаря предварително!

Здравейте !

За съжаление лично не съм се занимавал (все още) с този софтуер на Apache. Гледам, че и версиите са още incubating, което ще рече, че го "излюват" - пишат се неща, пачват се едва ли не постоянно. В този смисъл стабилността на проекта е доста сериозен въпрос и не знам доколко ще е добре да се ползва в друг проект като библиотека ... 

Все пак намерих нещо из нета, което поне е по темата. Дано Ви помогне :). Иначе за OAuth 2.0 мисля, че има доста вече направени разработки, като лично се сещам за едно API, писано от/за Twitter - мисля, че тук може да се разгледа. Тук има още един google-ски проект, който покрива OAuth 2.0 имплементацията. 

Надявам се тези линкове да са Ви от помощ.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

За съжаление лично не съм се занимавал (все още) с този софтуер на Apache. Гледам, че и версиите са още incubating, което ще рече, че го "излюват" - пишат се неща, пачват се едва ли не постоянно. В този смисъл стабилността на проекта е доста сериозен въпрос и не знам доколко ще е добре да се ползва в друг проект като библиотека ... 

Все пак намерих нещо из нета, което поне е по темата. Дано Ви помогне :). Иначе за OAuth 2.0 мисля, че има доста вече направени разработки, като лично се сещам за едно API, писано от/за Twitter - мисля, че тук може да се разгледа. Тук има още един google-ски проект, който покрива OAuth 2.0 имплементацията. 

Надявам се тези линкове да са Ви от помощ.

Поздрави !

Благодаря много за отговора! Разгледах библиотеката на Apache Oltu и съответно всичко ми се струва ясно, съобразено със спецификацията, въпросът ми е дали някой знае по принцип как се пазят access token-и, които expire-ват след известно време (1 час в общия случай)?  Някой има ли представа като цяло как функционират елементи/данни, които expire-ват след известно време, тъй като не съм се сблъсквал с такива до този момент? Благодаря предварително! Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.